Skocz do zawartości

Zestaw - weryfikacja zgodności/pomoc


Recommended Posts

:?: Witam, zamierzam kupić komputer i proszę o pomoc w weryfikacji zgodności komponentów.                        (ewentualne uwagi mile widziane).

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 5000zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1600x900
  • Specjalne wymagania : Przyszłościowy sprzęt
  • Inne : Plany wymiany monitora na FHD

 

Oto podzespoły:

  • Procesor: Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
  • Chłodzenie: SilentiumPC Fortis HE1225
  • Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/
  • Pamięć RAM: G.Skill 8GB (2x4GB) 1600MHz CL7 RipjawsX
  • Pierwszy dysk twardy: Kingston V300 120GB (450/450 MB/s)
  • Drugi dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
  • Karta graficzna: SAPPHIRE RADEON R9 280X 3072MB 384BIT TOXIC XXXX
  • Karta dźwiękowa: Asus Xonar D1
  • Nagrywarka DVD / BluRay: Liteon iHAS124 PATA (black)
  • Obudowa: Cooler Master HAF 912 Plus (b/z)
  • Zasilacz: OCZ ZT 650W 80+ Bronze modular
Z góry dziękuje.
Edytowane przez Firen
Link to post
Share on other sites

Witam!

Po pierwsze zastosuj się do wzoru:

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co ma sklep do gwarancji producenta ? Gwarancja jest udzielana przez producenta a nie przez sklep !


Co do samego zestawu, można o wiele lepiej go złożyć:

 

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Seasonic SSR-650RM 650W 80+ Gold

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (1007/5000)

bequiet! Dark Rock Advanced

Fractal Design ARC R2 Midi Tower (b/z)

 

4905 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- podstawka 1150, 4670K ma około 200 - 300 MHz przewagi nad 3570K przy porównaniu zegar w zegar

- być może pod 1150 wsadzisz w przyszłości Refresha, póki co Intel nie potwierdził że Refresh pójdzie na obecnych chipsetach 1150.

- zasilacz z najwyższej półki, modularny, certyfikat GOLD

- porządna obudowa pod względem jakości wykonania z trzema wentylatorami 140 mm w zestawie

- wydajniejsze chłodzenie przy o wiele lepszej kulturze pracy

- bardzo dobry i opłacalny dysk SSD jest o wiele lepszym wyborem niż V300 

- R9 290 z chłodzeniem autorskim MSI odstawia R9 280X pod względem wydajności o niemal 20 % ! 

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290/26.html

 

Zostaje 100 zł. Wiedz że ASrock H87 Fatal1ty posiada dobrą zintegrowaną kartę dźwiękową oraz komplet wyjść audio na I/O. Jeżeli nie masz konkretnego sprzętu to nie widzę tutaj sensu zakupu Xonara. 

 

Co do obudowy, ciekawą opcją będzie Fractal Design Define R4  / Fractal Design Define XL R2 albo przewiewny Corsair Carbide Series 500R

Link to post
Share on other sites

Dobrze, sklepy mogą rozpatrywać gwarancję jeżeli mają tak podpisane umowy, nie wiem czy agito ma czy nie ma. Mimo wszystko to nie agito daje gwarancję tylko nadal producent. 


Tutaj sprawa z OCZ jest bardzo trudno do rozwiązania, nikt w zasadzie nie wie jak jest .... 

 

AKTUALIZACJA: dowiedziałem się  na własną rękę, gwarancja jest ! Modele będą znikać z rynku ale mimo to nadal są objęte gwarancją, za którą to odpowiada dystrybutor produktu.

Link to post
Share on other sites

Chodzilo mi o to ze, jak czasami wiemy, cos moze pojsc nie tak. Toshiba wlasnie wziela sie za dzial ssd. Nic nie mam do zasilaczy OCZ, chodzi tylko o kwestie zyciowe. Sa dwie gwarancje, producenta i sprzedawcy. Zazwyczaj jak idziemy w gwarancje to realizowana jest producenta, bo sprzedawcom tak wygodniej w sumie i racja. W przypadku OCZ teraz pozostaje tylko sprzedawcy - chyba. Jezeli cos dajesz na gwaracje (w Polsce) to mozesz zaznaczyc z jakiej chcesz skorzystac, wg mnie zawsze lepiej skorzystac z tej bardziej optymalnej (czasami producent daje 1 rok, a sprzedwaca zawsze 2 lata, a czasem prducent daje 3 albo i 5 - w trzecim przypadku nawet nie musimy wspominac bo sklep w pierwszej kolejnosci probuje zalatwic to na drodze producenta).

 

Jezeli chodzi o OCZ to ten serwis producenta nie zaslynal z za dobrych opinii. Pewnie stad tez wziely sie problemy firmy.

 

Sklep moze zalatwic gwaracje, ale np porzadny kondensator moze zostac zastapiony najtanszym (wiadomo jak najtaniej) albo i nawet cos spoza charakterystyki zasilacza, no i dostaniemy bombe zegarowa, bo sklep w zasadzie nie ma zadania w teorii realizacji standardow. Zakladam ze tak sie moze dziac w wielu przypadkach.

 

Stad tez moja obawa w kwestii jakby cos zaczelo sie dziac.


Nie mowie ze tak sie dzieje zawsze, bo nie kazdy sklep tak sie zachowa, aczkolwiek istnieje spore ryzyko ze tak sie stanie (dziki kapitalizm)

 

Reasumujac, jezeli jest wybor w podobnej cenie dobrych innych zasilaczy to wolalbym pojsc w cos pewniejszego.

Link to post
Share on other sites

Co do samego zestawu, można o wiele lepiej go złożyć:

 

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Seasonic SSR-650RM 650W 80+ Gold

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (1007/5000)

bequiet! Dark Rock Advanced

Fractal Design ARC R2 Midi Tower (b/z)

 

4905 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- podstawka 1150, 4670K ma około 200 - 300 MHz przewagi nad 3570K przy porównaniu zegar w zegar

- być może pod 1150 wsadzisz w przyszłości Refresha, póki co Intel nie potwierdził że Refresh pójdzie na obecnych chipsetach 1150.

- zasilacz z najwyższej półki, modularny, certyfikat GOLD

- porządna obudowa pod względem jakości wykonania z trzema wentylatorami 140 mm w zestawie

- wydajniejsze chłodzenie przy o wiele lepszej kulturze pracy

- bardzo dobry i opłacalny dysk SSD jest o wiele lepszym wyborem niż V300 

- R9 290 z chłodzeniem autorskim MSI odstawia R9 280X pod względem wydajności o niemal 20 % ! 

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290/26.html

 

Zostaje 100 zł. Wiedz że ASrock H87 Fatal1ty posiada dobrą zintegrowaną kartę dźwiękową oraz komplet wyjść audio na I/O. Jeżeli nie masz konkretnego sprzętu to nie widzę tutaj sensu zakupu Xonara. 

 

Co do obudowy, ciekawą opcją będzie Fractal Design Define R4  / Fractal Design Define XL R2 albo przewiewny Corsair Carbide Series 500R

 

Rozumiem, mam jednak kilka pytań, czy równie dobrze mogę brać tego HAF-a i kości z CL7? Oraz czy są jakieś poważne zastrzeżenia co do tego toxica bo nie słyszałem o nim nic złego a poza tym ładnie się prezentuje + nie muszę od razu brać tego R9.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odświeżam temat.

Edytowane przez Firen
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz to spokojnie możesz pozostać przy HAF'ie, kości CL7 o ile są w dobrej cenie również, oby nie kosztowały grubo ponad 300 zł. 

 

R9 280X jest mało opłacalny, po co przykładasz uwagę do wyglądu GPU skoro i tak chcesz brać obudowę z pełnym bokiem, nie widzę tutaj logiki. 

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zdecydowałem się na morele.net. We wcześniejszym zestawieniu nie uwzględniłem kosztów Windowsa 7  :(

Prawdopodobnie wezmę HAF-a bo chociaż skłaniałbym się ku Fractal R4 to jest to kolejne 100zł w górę.

Tak wygląda koszyk:

http://www.morele.net/inventory/info/zMu4qB/

 

brakuje tylko karty graficznej - max 1500zł

To jedna z opcji - http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-toxic-r9-280x-3gb-gddr5-11221-01-40g-615929/

 

Proszę o propozycję i uwagi.

Edytowane przez Firen
Link to post
Share on other sites

Nadal w koszyku 3500zł bez karty  :(

Może jakaś propozycja co do zamiennika tego 290 od MSI. Zakup planuję w przeciągu miesiąca, nie wiem jak będzie z cenami (a i może budżet wzrośnie) ale chciałbym mieć jakąś opcje "awaryjną".

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...