Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka! Panowie co tu dużo mówić - krótka piłka - za i przeciw, Wasze doświadczenie, Wasze sugestie, Waszym okiem:

 

Począwszy od siebie: Skłaniam się mocno do kupna 270X i wydaję mi się że chcę od Sapphire - do tej pory miałem trzy karty tego producenta i mam tylko dobre wspomnienia; zero awaryjności, niezłe podkręcanie, dobre chłodzenie - zwłaszcza Dual-X bardzo wydajne i ciche jak dla mnie, wydajność na oczekiwanym poziomie - ogółem złego słowa nie powiem na ich karty.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad R9 270X od MSI TFIV i troszkę nad Asus'em DCUII ale nie wiem czym te karty miały by mnie przekonać. Gigabyte nie chcę, nie mam zaufania, nie i już. 

 

Jeżeli jest ktoś kto posiada R9 270X - to proszę żeby podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat karty, jej wydajności, pracy i w ogóle. Z góry dziękuję.  

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie jedyny możliwy - 750 zł na nową kartę nie daje dużego pola manewru. Jeśli chodzi o AMD - to 7870 jest trochę mocniejsza od 7850 zaś r9 270X jest o kolejne trochę mocniejsza od 7870 także wg. analizowanych przeze mnie benchmarków można uzyskać wzrost od 10 do 20 kilku klatek różnicy - a mnie to wystarczy. Ok, rozważałem jeszcze 7950 ale ceny jakie teraz osiągają te karty w dobie kopania są przegięte. Nawet na naszym forum Radeony 7950 znikały przy cenach ponad 1000 i 1150 zł jeśli dobrze pamiętam.

 

Kart z nVidii nie chcę, chociaż były rozważania nad GTX 760 ale mimo to cena za wysoka i ogólnie daleko mi do nVidii jadąc "całe życie" na Radeonach.   

Link to post
Share on other sites

Mam 2 takie karty Sapphire R9 270X vapor-x. Niestety nie mogę Ci powiedzieć miarodajnie o temp i głośności, bo karty pracują w CF. Jedyne to co zauważyłem to niezła jakość wykonania. Pierwsza karta jak się rozkręca to potrafi być głośna. 

Link to post
Share on other sites

Przeglądałem gdzieś test różnych modeli 270X i z tego co pamietam pojedyńczy Vapor pod obciążeniem grzał się znacznie bardziej od Dual-X. Sadziłem zawsze że Vapory mają dużo wydajniesze chłodzenie. Czym tak na prawdę różnią się Vapory od D-Xów?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o grafikę r9 270 to tylko Asus lub Msi reszta kart odpada ja w swoim kompie mam r9 270 od asusa i jestem bardzo zadowolony rużnica pomiędzy tymi kartami (chodzi mi o producenta) to asus jest chłodniejszy i cichszy ale za to droższy

Link to post
Share on other sites

Sapphire bym CI odradzil z prostej przyczyny - 2 lata gwarancji. Msi, asus, gigabyte.

Nie straszne mi to bowiem jeszcze ani jednej karty nie miałem u siebie dłużej niż rok - a biorąc pod uwagę fakt iż będą się pojawiać coraz to bardziej wymagające gry i w odpowiedzi na nie coraz to bardziej wydajne karty - pewnie prędzej pojawi się pokusa zmiany na lepszy model aniżeli pojawi się widmo końca gwarancji. A druga sprawa - gwarancja rzecz ważna a nawet święta - ale ostatecznie nie kupuję karty po to tylko żeby czekać aż się zepsuje i słać zaraz do serwisu tylko po to by działała w pełni sprawnie i dawała mi pełen komfort i zadowolenie płynące z gier. Wiem! To jest tylko sprzęt i zawsze może się coś wysypać ale w ostateczności płacąc mimo wszystko ciężki hajs za kartę - oczekuję od producenta (i niebios) wieloletniej sprawności i bezawaryjności sprzętu. I tego się trzymam. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites
w takim razie saphhire jest bardzo dobry ze wględu na cenę, tylko nie kupuj pierwsze rewizji bo była wadliwa.

 

 

Tak, zdążyłem się zorientować ale oczywiście dobrze że o tym wspominasz, dziw w ogóle bierze że ten model-suszarka wciąż jest do kupienia, nawet na Allegro jest oferta sklepu dość znanej marki z tymi właśnie "wadliwymi" kartami :/ W głowie się to nie mieści, choć z drugiej strony rozumiem - komuś trzeba ten "szit" wcisnąć. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Stojąc przed podobnym wyborem kilka tygodni temu wziąłem Gigabyte R9 270. Chodzi podkręcona na 1150 MHz rdzeń i 1550 MHz pamięć.  

Z testów wychodziło tylko tyle, że X'y lepiej się kręcą i łatwiej osiągają >1200 MHz (dużo bardziej się grzeją) ale to nie jest duża różnica. I według mnie nie było warto dopłacać.

 

Z porównań r9 270 wynika, że Sapphire przegrywa w testach przy podkręcaniu i chłodzeniu. Ale nie widziałem nic o poprawionej rewizji więc w ogóle nie zwracałem uwagi przy wyborze na Sapphire. Tanie są też Gigabyte i MSI. Wybrałem Gigabyte bo było wtedy dużo tańsze od MSI, teraz cena się wyrównała i MSI wydaje się lepszą opcją. Kupiłem za 643,01, nawet zdążyła podrożeć.

Morele:

Gigabyte 659,01

MSI + BF4 677,00

 

Gigabyte jest chyba jedyną r9 270 z dwoma wtyczkami zasilania ale wychodzi na to, że nie wpływa to na podkręcanie (i Gigabyte i MSI osiągają 1150 MHz na rdzeniu). Nie widziałem działającej opcji zmiany napięcia (chyba wersja z X ma większe), a zmiana power limit nic nie daje. 1175 MHz jest u mnie niestabilne bez względu na wszystko.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem od kilku dni SZCZĘŚLIWYM posiadaczem R9 270x od XFX. Muszę przyznać, że przesiadka z GT220 zrobiła ostrą różnicę ale nie o tym ;) Generalnie zdążyłem przetestować już Metro Last Light i AC Black flag. Niestety na razie mam tylko 3GB ram'u bo kupiona przeze mnie kość okazała się być uszkodzona. W metro wszystko full leci 20-30 klatek :/ Podejrzewam, że to wina ramu, przydało by się więcej przy 64 bitowym systemie. Assasin's Creed leci na 30-60 klatkach beż żadnych problemów. Wszystko full poza jedną opcją. (coś tam ..boga.. która zabiera sporo klatek a niewiele zmienia) Co do chłodzenia nie mam zastrzeżeń. HWmonitor pokazuje po kilku godzinach pracy 29-30 stopni na karcie nieobciążonej a po jakichś dwóch godzinkach w assasina 52 stopnie a maksymalnie wskoczyło 65. Co do głośności, to kompa mam tuż przy nodze ze zdjętą jedną stroną budy i nie słyszę kompletnie nic nawet przy całkowitej ciszy. A słuch mam całkiem dobry ;) W ciągu paru dni dorzucę 4GB ramu i dostane kod do bf'a 4 dołączony do karty także edytuję post i dam znać jak karta daję radę ;)

Link to post
Share on other sites

Ja już czekam na Sapphira i postaram się również podzielić wrażeniami. 


Okej, karta jest już u mnie w kompie, generalnie wszystko działa, testy OCCT, Kombustator i 3DMark11 zaliczone, wszelkie poważniejsze gry także bez żadnych artefaktów czy blackscreenów (przynajmniej jak na razie nic podejrzanego nie zauważyłem). Mam jednak jedno pytanko odnośnie taktowania - mianowicie; podczas kiedy jest wczytywana jakaś gry, obojętnie czy ładowanie kampanii w Crysis 2 czy Shadow Warrior, czy nawet w Far Cry, podczas wczytywania jakiejś misji karta bardzo szybko taktuje od kilku do kilkudziesięciu procent mocy. Wygląda to tak na wykresie:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/20/oksh.jpg

 

Moje pytanie - czy jest to coś normalnego czy może karta nie powinna się tak zachowywać? Na poprzednim 7850 nie zauważyłem czegoś takiego, choć zdarzały się momenty "mikrosekundowych" bardzo szybkich skoków taktowania od 0 do 100% bez wyraźnej przyczyny np. podczas wyświetlania pulpitu i trwało to np. kilka sekund. Jeśli ktoś jest w temacie będę wdzięczny za wyjaśnienie tego "zjawiska". 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...