Skocz do zawartości

Vertis FAMY za 250 zł. Warto?


Recommended Posts

Szczerze? Doskładaj do czegos sensowniejszego - lub kup zwykły telefon. Ma on 512 MB RAM  i slabe parametry - Android na tym nie będzie sensownie działał. Może jakaś używka - ale na Androidzie nie przychodzi mi nic sensownego do głowy. 

 

Może wyjdę na fanboja :) - ale mając 250 zł  - poszukał bym używanej Lumii 520, widziałem w komisie roczną L520, z ekranem w stanie prawie doskonałym za 260 zł - z pełną dokumentacją, łacznie z oryginalnym rachunkiem.

Link to post
Share on other sites

Ravir miliard razy wychodziłeś na fanboja :P nie przesadzaj, że nie będzie sensownie działał. Ja jakoś korzystam z internetu jak na kompie, służy mi jako nawigacja, skype, muzyka (soundclound, spitify ), oglądam filmy, gram w nawet wymagające gry ( fifa, dead trigger 2, gt racing 2 czy eternity warrior 3! ). Czego chcieć więcej za ok 300 zeta? Jak znajdziesz w tej cenie lumie też możesz brać.

Link to post
Share on other sites

Dzumms - wyjasnij mi więc CZEMU HTC ONE S - którego posiadałem -miał 1GB RAM, mocnijeszy procesor a mimo to potrafił się zaciąć, zamulać i spowalniać.Nie wmówisz mi, że Android 4.x będzie płynnie działał na 512 MB RAM'u - jeśli tak to czemu do cięzkiej cho.... do najnowszych telefonów z Androidem pakują 2GB - 3 GB - a są doniesienia o planowanych 4GB RAM'u?  PO CO? DLa szpanu? Dla cyferak?

 

Jeśłi twierdzisz, ze 512 MB jest wystarczajace to idź się leczyć - 1 GB to ABSOLUTNE MINIMUM, o ile Android 2.x jeszcze mógł działac niexle na 512 MB to 4.x potrzebuje minimum 1GB. Może znajdzisz jakiś custom, całkowiecie obcięty i mocno zuborzony ale wątpię. 

Link to post
Share on other sites

Nowa Lumia ma 4x 2,2 GHz i 2 GB RAM'u. Czy to znaczy, że WP8 potrzebuje takich podzespołów aby płynnie działać?

 

OT:

Albo tak jak dzumms mówi, coś w stylu Overmax Vertis 2 (ale bym się pokusił o wersję z +, ma pojemniejszą baterię, a cena b. podobna) albo chińczyka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ravir, chyba już wszyscy wiedzą, że android jest zasobnożerny (mam przynajmniej taką nadzieję  :rotfl: ) i powyżej versji 4.0 512MB i jeden rdzeń nie wystarczą do płynnej pracy. Kwestią jest jeszcze kto jak pojmuje płynność. Jestem przekonany, że W8 też potrafi (rzadko, ale jednak) się przywiesić. Niemniej android ze słabą/średnią specyfikacją będzie robił to częściej (zwłaszcza jak uruchomią się aktualizacje/instalacje w tle - wtedy w sumie nic nie da się zrobić), co nie oznacza, że jest on nie do użytku.

Co do liczb i cyferek - to akurat robi się je tylko dla szpanu z bardzo prostego powodu - ludzie to kupują. Niewyobrażalna jest dla mnie potrzeba posiadania 4 rdzeni (o 8 nie wspomnę) w telefonie (jak to realnie wykorzystać?). Firmy prześcigają się nie tylko w walce o konkretnego klienta, ale i "prestiż" (zrobiliśmy mocniejszy telefon, jesteśmy lepsi). 

Link to post
Share on other sites

Jestem i już się wypowiadam :) mam goclever quantum 4 i jest niemal kopią tego overmaxa. Ravir wiele ludzi inaczej pojmuje płynność. Przyznam ramu brakuje, ale w codziennych zastosowaniach telefon sprawdza się :) dużo zależy od uźytkownika jaj zapcha ram. Mam kilka aplikacji w tle i jak wszystko mam odpalone to jest wolne ponad 100 mega. Normalnie mam wolne prawie 200. 1 gb ramu by się przydał. Nie mam louchera, dialera innego, ale wszystko co jest mi potrzebne działa. Skoro dla was płynność jest takim priorytetem to ciekawi mnie czy macie linuksa w komputerze :P nie ma co się oszukiwać telefon za 300 zeta nie dorówna flagowcowi, ale w tych pieniądzach jest dobry. Mój kolega się ostatnio bawił moim telefonem i był zszokowany. Czy wyświetlaczem, wyglądem, jakością itp. Mówił, że dobry sprzęt, a sam miał s3, lumie i wiele innych telefonów.

Link to post
Share on other sites

W L520 RAM'u nie brakuje :) dziala płynnie i szybko. Owszem WP8 czasem potrafi się przyciąć, ale znacznie rzadziej niż 2x droższe telefony z Androidem. 

 

Goclever Quantum ma znajomy - i MAsz chyba farta lub wgrywałeś customowe ROM'y - bo sprzęt znajomego potwornie się ślimaczy, a też nie ma dużo aplikacji. Potrafi mu się przywieszić w trakcie odbierania połączenia - nawet na kilka setund, wchodzenie w kontakty tez szybkie nie jest.

 

Nadal uważam, ze L520 - nawet używana jest lepszym wyborem niż takie tanie smartfony - na pewno będzie szybsza i płynniejsza.

Link to post
Share on other sites

lol nie mam farta i nie wgrywałem cm. Wszystko jest standardowe. Ani razu nie miałem problemu z odbieraniem połączeń. Kontakty otwierają mi się sekundę, więc nie wiem. Zależy od użytkowania telefonu. Czyszczę flasha regularnie, nie instaluję syfu, zwalniam ram, resetuje go ok co 2 dni. Są i tacy co i note'a 3 by "zajeździli".

Link to post
Share on other sites

Tu dochodzimy trochę do sedna sprawy. Zobacz dzumms, że jednak trochę się "bawisz" użytkując ten telefon. Co nie wszystkim może odpowiadać. Inna kwestia to taka, na ile dany użytkownik jest świadomy tego co kupuje (jak ktoś cudów wymaga za 300-500zł no to sory) i tak jak piszą znajdą się tacy co to note`a zajeżdżą. Ravir najwidoczniej zniechęcił się takowymi zabawami, stąd jego "nienawiść" :) Ważne, żeby takie informacje jakie napisałeś (do dzumsa dalej piszę) w swoim poście pojawiały się przy propozycjach wyboru. Wtedy autorzy tematów będą wiedzieli na co mogą liczyć.

Link to post
Share on other sites

DOKŁADNIE - po 4 latach mam dość - najbardziej mnie wq.... to że telefon po wyjeciu z pudelka wymaga kombinowania. Przeszło mi. Calkowicie. telefon ma dzialać. Owszem bawię się we wgrywanie ROM'ów - ALE - mam od tego starsze telefony - których na codzien nie używam. Podstawowy sprzęt ma być płynny, szybki, nie wymagać kombinowania. Ma mieć serwis w Polsce, dostępność części. Bardzo cenię moje ciężko zarobione pieniądze - i nie chcę ich marnować.

 

Przykąłd MotoG - fajna? Fajna - ale jak nie bedzie miała w POlsce serwisu, wsparcie i 24 miesięcy gwarancji to jest kiepska.

 

Po prostu sam sprzęt to nie wszystko - wazne jest tweż wsparcie - bo pare razy sie przejechałem. Wydalem kase na sprowadzone "Chińskie" wynachodki - nastąpila awaria i mocno trzeba było kombinować. A w jednym wypadku ponad 400 zł poszło w piach. Ta kosztowna lekcja mnie nauczyła doceniać 24 miesiące gwarancji, europejski serwis i wsparcie.

 

No i na koniec - nie zaleznie od mojego fanbojstwa - nie ma lepszego telfonu niz Lumia w zakresie do 600 zł. Sami to przyznacie. A dzięki wysypowi promocni i obniżcze cen na L920 - w kwocie do 900 - 1000 zł też zaczyna być cieżko znaleśc coś lepszego niż L920.

Porównując możliwości do ceny. I całość oferty z serwisem i gwarancją włącznie.

 

Powyżej 1000 jest spoko - mamy sporo fajnych telefonów na Androidzie.

 

Ale i tak uwazam, ze ludzie dają się koncertowo dymać - firma wypuszcza model WypasFon 2 - po 12 miesiącach wypuszcza WypasFon 3 - a wersja 2 zostaje porzucona. Zero softu, wsparcia. Niech "frajerzy" z XDA i innych forów - za NAs odwalą brudna robotę i wydadzą nowe wersje softu. Czysty zysk. A Ludzie się cieszą, ze sami sobie moga wgrywać ROMY i poprawiać coś co odpoczątku powinno działać. :) Smutne.

Link to post
Share on other sites

Ja mam andka z pudełka i najbardziej wkurzają mnie jego ograniczenia. Chodzi dobrze, nie wiem jakby było na cm. Ciekawe jak będzie amazon w polsce jak będzie z moto g :) za 600 zeta można kupić xperie l. Nie jest złym telefonem. Można kupić gc insignie. Ma normalną gwarancje i w swojej cenie jest świetnym kombajnem :) za ok 1k. mamy s3, nexusa, htc one x, lg g więc dobre telefony. Flagowca w życiu bym nie kupił od lg, htc czy sony.

Lg nie aktualizuje telefonów.

Htc przez pół roku (porzucenie one x na 4.2 htc kopie sobie grób)

Sony wypuszcza nowe telefony co 4 miesiące.

Link to post
Share on other sites

Jurij, ale zwalnianie pamięci RAM czy też czyszczenie flash'a nie jest trudne, nawet przeciętny Kowalski powinien to umieć.

 

@Ravir

Motorola Moto G kupowana przez Amazon (najlepiej gdyby to była europejska odmiana) ma o wiele lepszą gwarancję niż np. Lumia 920 kupowana w Polsce.

Co do Chińczyków - skoro masz gwarancję, ale z niej nie korzystasz to jest już twój problem. Wystarczy wejść na np. telchina.pl i jest tam jasno wyjaśnione jak wygląda gwarancja. W dodatku nie jest droga, ponieważ ludzie wysyłali telefony do Chin za niespełna 20 zł (Poczta Polska).

Odnośnie wsparcia to masz rację, producenci nagminnie porzucają własne produkty, lecz to raczej WP8 potrzebuje aktualizacji. Chociażby organizacja i wygląd ustawień. Każdy mój telefon, włączając to Siemens'a C65 (wydany 10 lat temu) miał to lepiej opracowane.

 

@dzumms

Sony i Lg teraz rozpędzają się z aktualizacjami, więc może być ciekawie na rynku. W dodatku Sony coraz bardziej wchodzi w ekrany IPS.

Link to post
Share on other sites

Sony niech wejdzie w aparaty, bo to nawet gorszy u nich aspekt niż ekran. Dla wielu smartfon zastąpił cyfrówki. Kupując w tej chwili Xperię pozbawiamy się takiej możliwości.

 

Nie napisałem, że to trudne. Nie każdemu może się chcieć, bądź mieć czas. Wielu proszących o radę są początkującymi użytkownikami i fajnie by było obok superlatyw pisać właśnie i takie rzeczy. Tak żeby człowiek miał pełny pogląd. A ostatnio mamy na forum do czynienia jedynie z wychwalaniem bądź androida, bądź WP (2 obozy ze sobą walczące, zamiast pomagać w wyborze). Starajmy się po prostu przedstawić pełny obraz sytaucji i będzie gitara :)

 

Tabalan.

20 złotych do Chin? przesyłka ubezpieczona? ciężko mi w to uwierzyć. A jak ktoś wysyła nieubezpieczoną to jest prawdziwym hardkorem. Albo młodym człowiekiem który nie za wiele doświadczył. 

Poza tym to niestety nadal tylko 12 m-cy i nie można powołać się na ustawę, która jest korzystniejsza. Z drugiej strony jak ktoś dużo mniej wyda na zakup jednego modelu to być może stać go po 12 miesiącach na kolejny tani model (może to nie głupie? :D)

Edytowane przez Jurij
Link to post
Share on other sites

Sony ma raczej problemy z trybem automatycznym, co widać chociażby w Xperii Z1. Po przejściu do trybu ręczny jest o niebo lepiej i Z1 zaczyna raczej konkurować z taką L1020 niż L920.

 

Co do czasu - w ciągu tygodnia cały proceder zajmie łącznie jakieś 10 minut i nie wymaga wielkiej wiedzy.dużej ilości operacji, więc nie jest tak źle.

Link to post
Share on other sites

I jeden i drugi tryb ma swoje wady. W automatycznym wadą jest spora kompresja, natomiast w manualnym pojawiają się liczne artefakty, których za to nie uświadczymy w trybie automatycznym.

Z tą konkurencją to trochę popłynąłeś.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy coś co może denerwować będzie dobrym prezentem :) zdecydowanie lepiej wypada vertis 02+ choćby z tej aukcji http://allegro.pl/telefon-smartfon-overmax-vertis-02-plus-dual-etui-i3907707445.htm

Dozbieraj te 70 złotych. 

Jurij  ma racje. Ale jak na prawdę nie masz więcej kasy to warto kupić ten twój. Pod warunkiem ze to nie będzie telefon dla bardzo wymagajancego użytkownika. 

 

Mame w domu telefon ZTE z 512mg ramu a wszystko na nim działa. Prawda jest taka ze użytkownikiem jest osoba która go traktuje jako telefon a nie komputer osobisty. Nie zapycha go dziesiątkami aplikacji , a nie bawi się nim ciągle. Czasami nijaka gierka,internet, skype. 

 

250zl.Hmmm>??? Na prawdę śmieszna cena a telefonik nawet fajny. Wiecie ile by kosztowal 5 lat temu???  :lol:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...