Skocz do zawartości

be quiet! - Silent Wings 120mm - Warte 50zł?


Recommended Posts

Cześć,

 

Co myślicie o tej serii BQ? Czy rzeczywiście są takie ciche? Warte 50zł?

Szukam czegoś do zamiany z SPC Zephyr bo to coś ledwo wieje i huczy :D

Są jeszcze jakiś Fendery, ale nie jestem przekonany (nie miałem w ręku).

Link to post
Share on other sites

Fendery mają kontrolerek, ale ja i tak podepnę pod kontroler. Myślicie, że Fender jest cichszy od BQ? A tak "Magma"?

 

Popatrzyłem na Cooling. Te Magmy i NB to podobna klasa do BQ... Nawet mają większą głośność... Jedyne co mają lepsze to mocowanie. To ważne jeśli chodzi o chłodnicę.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wyglada cisza w prownaniu z tymi co podales. Jedyne co bym musial zrobic to jakos wykombinować kontroles obrotów zewnątrz obudowy, bo tak to bym musial zdejmowac bok, przekrecac 3 wentyle, zakladac bod budy, otwierać z przodu te speclajne 'drzwiczki' w Gladiusie i przekrecac znowu wentyl, a jak wywale BOXowy cooler to jeszcze beda na procku to jeszcze wiecej roboty :D

Link to post
Share on other sites

Jest. Wentylator jest bardzo ciężki, dużo cięższy niż popularne Zephyrki. Jakość wykonania też zupełnie inna. Wszystkie krawędzie przez które obiega powietrze są obłe i gładkie, delikatnie poprowadzone zagłębienia. Na 12V jest słyszalny, ale nadal jest cichszy niż Zephyr a znacznie w stosunku do fabrycznego 120mm z CM 690 II. Przepływa powietrza przy tej wartości jest bardzo duży. Sądzę, że gdyby nie kratka od obudowy i zawirowania powietrza przez nią to byłby ledwo słyszalny. Na 7 V to już tylko lekki szelest z ~30cm. Nie przenosi drgań, żadne łożyska nie piszczą. Jedyny minus to brak mocowania na śrubki., niby kołki tłumią drgania, ale na przykręcenie na chłodnice wymaga ostrego kombinowania. Istnieje co prawda wersja "Pure" - ten sam wiatrak w normalnej oprawie, lecz niestety - nie w Polsce. Jeśli szukamy bardzo wysokiej jakości, markowego i cichego wentylatora, a nie podoba nam się kolor Nocuta (i cena...) to warto wybrać BQ.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...