Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ,mam zamiar kupić laptopa w granicach 2300 zł. Zastanawiam się nad laptopem od producenta msi. Co mnie do niego ciagnie ? Łatwa rozbudowa, latwy dostep do wszystkich czesci ,matryca matowa. Są one warte swojej ceny ? Dokładniej zagłebiałem sie pod modele własnie z tej granicy a nie z wyższej ,a będąc bardziej ścisłym to głownie nad modelemi.

MSI CX61 2OD-224XPL
MSI GP60 (2OD-059XPL)
MSI CX61 2OD-227XPL

Z tego co widzę parametry są niezłe ,ale słyszałem ze karty graficzne są 64 bitowe i to jest ich minus nie wiem ile w tym prawdy.


1. Ile chcesz przeznaczyć na laptopa? 2300

2. Wielkość matrycy(w calach) okolo 15

3. Do czego będzie wykorzystywany? Gry,internet filmy (uniwersalny)

4. Czy musi być z systemem? Nie ,ale fajnie by było (opcja komputer + system osobno też pasuje)

5. Czy zwracasz uwagę na wykonanie oraz kulturę pracy(głośność/temperatury)? 7/10

6. Dodatkowe uwagi (np. preferowany rodzaj matrycy) Matryca matowa


Zastanawiałem się tez kupić coś z grupy dell , asus czy tez lenovo. Tylko z tego co ogladalem laptopy z lenovo w tych cenach mają słabą karte graficzną (zintegrowaną lub 720M) która troszke mnie odstrasza. Prosze o szybkie doradzenie http://forum.pcformat.pl/images/smilies/sup/wesoly.gif

 

Ps. Jeśli ktoś ma zamiar polecać acera niech tego nie robi . Dlaczego ? Miałem już jednego i się spażyłem po 2 latach w laptopie zaczyna wszystko siadać(głownie chłodzenie) ,cieżko się go rozbiera i jest bardzo awaryjny. Jest do niego bardzo negatywnie nastawiony i napewno go nie kupie (znajomi tak samo)

Link to post
Share on other sites

Jeśli MSI to dopiero GE60 z i5 i GT750. W tej cenie możesz poszukać Lenovo Y580 z i3 i GTX660. Seria CX61 słynie z dużych temperatur i słabej jakości wykonania. GT740 w MSI GP60 ma 64-bitową szynę danych, czyli jest dużo słabsza niż podkręcona GT730 z Acera V3. Dobrą, tańszą opcją będzie też Lenovo G500H z i5 i Hd8750.

Link to post
Share on other sites

Duża rożnica jest w laptopach miedzy szyna 64 bitowa a 128? czy to rożnica na poziomie 10-20%?.

Ps Laptopy wymienione wyżej są w granicach 2900 zł co przekracza mój budżet szukam jakieś maszyny w cenie najlepiej do 2300 cos typu Gp60 (niekoniecznie) dzieki za szybka odpowiedz czekam dalej :)!

Edytowane przez wiran
Link to post
Share on other sites

Dzieki za szybkie zainteresowanie , procek troche słaby wolałbym cos kolo 2,4 jeśli dwu rdzeniowka i 4 watkówka. Przeglądam nadal oferty jeśli coś znajde ciekawszego napewno wrzuce do oceny. To model msi gp60 całkowicie odpada?  A cos z lenovo ,dell ? Czy jednak trzymać sie asusa? 

Link to post
Share on other sites

Najsensowniejszy i z najlepszym stosunkiem wydajność cena model ma właśnie acer, którego odrzuciłeś na samym początku...

Nic innego wartego uwagi niż to co zostało wymienione nie ma.

Procek w asusie ma te 2,5ghz w trybie turbo przecież także nie ogarniam ocb

Tak samo ten z msi, nawet w trybie turbo ma 3 ghz..

Link to post
Share on other sites

A opcja z błyszczącymi matrycami ? Są znacznie tańsze tylko problem mały jest u mnie ze światłem (pada z lewej strony na monitor) ? 

 

Zależy także mi na dobrym obrazie (szczególnie aby wzrok szybko się nie męczył tak jak przy moim monitorze)

Edytowane przez wiran
Link to post
Share on other sites

Uogólniasz markę na podstawie jakiegoś feralnego modelu.... Bez sensu... zapewne z seri x7xx np acera 5750 czy inne 5744 etc, które w dodatku były z grafikami fermi a nie keplerami także wydzielały więcej ciepła.

Zresztą jak nei to nie, masz prawo do własnego zdania. Zostają Ci msi i asusy.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...