Skocz do zawartości

Radeon 4850 1Gb czy 4870 512MB ??


Recommended Posts

Gość DANNY_79

W cenie 4870 możesz nabyć 5770, który bardziej się opłaca. Jak z tych dwóch, to 4870.

pozdrawiam

A tak, to zauważyłem jakąś dziwną modę, na dobieranie grafiki do monitora (sic!) :P

 

 

P.S.

Lopez, dajesz czadu :co: , bez kitu.

Link to post
Share on other sites

zawsze mocniejsza kosztem wielkosci pamieci - monitor nie ma tu nic do rzeczy

Monitor sam w sobie może nie, ale jego rozdzielczość jak najbardziej. Generalnie im w wyższej rozdzielczości grasz, tym bardziej przyda ci się sporo pamięci na karcie. Na twoim miejscu bez żadnego zastanawiania mimo wszystko kupiłbym 4870 512 - sam mam i gram w rozdzielczości Full HD na maksymalnych detalach (nie włączam tylko filtrowania, bo nie widzę sensu przy takiej rozdzielczości) we wszystkie tytuły (no może poza nudnym Metro, którego nawet nie odpalałem).
Link to post
Share on other sites

gra sie kliczy i ile gra wymaga

 

powiedz mi co wiecej ciagnie warchead w 1440 czy drift w 1900? znaczy sie nie mow mi tylko poprostu tak jest

 

gra konkretna i jej wymagania - rozdzialka to tylko przy okazji

zreszta rozdzialke zawsze mozna zanizyc - zaden problem- spadek jakosci w grach tez praktycznie zaden - gry to nie pulpit ze odczujesz jakiekolwiek niedoskonalosci skalowania - czym mniejsza plamka w monitorze tym wyzsza jakosc skalowania

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Zgadzam się z przedmówcami: 4870 z 512MB będzie lepszym wyborem niż 4850 z 1GB.

 

Hm... co do tego, że nie da się odczuć niedoskonałości skalowania to zgodzić się nie mogę. Na pulpicie Windows skalowanie daje tragiczne efekty. W grach oczywiście jest lepiej i różnica jest mniejsza ale zauważalna na pierwszy rzut oka. Ostrość jest mniejsza im niższą się włączy rozdzielczość. Co prawda są monitory, które skalują lepiej lub gorzej ale efekt rozmycia obrazu widać zawsze. Testowałem na moich 15" i u koleżanek na 17" i u kuzyna na 19" i u kolegi na 22" i do dzisiaj przez tą pierdzieloną natywną rozdzielczość mam awersję do LCD... Ale jak na moim 15" 1024x768 włączy się dokładnie czterokrotnie niższą rozdzielczość 512x384 to jakość jest idealna :) tylko co z tego...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...