Skocz do zawartości

Recommended Posts

A czy Twoja płyta ma wyjścia SATA2? Bo, jeśli się domyślam, masz nagrywarkę DVD i zwykły HDD? Jeśli tak właśnie jest, to podłącz DVD i HDD do złączy SATA2, SSD do SATA3 i po kłopocie. A jeśli Twoja płyta ma SATA3, to możesz kupić kontroler tylko z SATA2, a więc tańszy. Najlepiej, napisz jaką masz płytę łówną, to wiele wyjaśni i jakie napędy. I za jaką sumę możesz kupić.

Edytowane przez mw1975
Link to post
Share on other sites

Płyta Gigabyte http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/3762/7410_m.jpg

       
http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/3762/7410_sub.jpg

GA-P67A-UD5-B3

Do portów sata 3 mam podłączone dwa ssd w raid0 i chcę kupić jeszcze jeden ssd i hdd pod sata3 lecz portów brak:(

Edytowane przez gicior12345
Link to post
Share on other sites

Cytat ze specyfikacji:

 

Złącza SATA:

 

Chipset:

  1. Obsługa SATA RAID 0, RAID 1, RAID 5 oraz RAID 10
    * W przypadku konfiguracji macierzy RAID na złączach SATA 6Gb/s i SATA 3Gb/s, wydajność systemowa RAID może zależeć od rodzaju podłączonych urządzeń.
  2. 2 złącza SATA 6Gb/s (SATA3_0, SATA3_1) umożliwiające podłączenie do 2 urządzeń SATA 6Gb/s
  3. 4 złącza SATA 3Gb/s (SATA2_2~SATA2_5) umożliwiające podłączenie do 4 urządzeń SATA 3Gb/s

Marvell 88SE9128 chip:

  1. Wsparcie dla SATA RAID 0 i RAID 1
  2. 2 złącza eSATA 6Gb/s (eSata/USB Combo) na tylnym panelu, umożliwiające podłączenie do 2 urządzeń SATA 6Gb/s

Wynika z niego jasno, że masz 6 złączy SATA, w tym 2 SATA3. Ile masz dysków SSD? Bo tylko one wymagają SATA3. A nawet jeśli będą na SATA2, też tragedii nie będzie i będą szybsze od zwykłego dysku HDD. Pamiętaj tylko, aby dysk z systemem podpiąć właśnie na SATA3. Nie ma sensu zakup dodatkowego kontrolera. Podepnij pod SATA2 i teź będzie dobrze. Największym problemem dysków HDD jest czas dostępu. SSD go nie ma. Prawie. Ale jeśli chcesz - proszę. Możesz kupić ten kontroler. Człowiek, który go kupił jest zadowolony, więc Tobie też pewnie będzie dobrze służył. Ograniczenie pasma o którym pisze, dotyczy prawdopodobnie zawyzonych danych dysku.

Link to post
Share on other sites

A nie myślałeś, żeby sprzedać tą płytę główną, którą masz i kupić taką co będzie miała więcej portów SATA3.

 

Sam się zastanawiałem czy nie kupić takiego kontrolera, ale wstrzymałem się, bo wydaje mi się, że lepiej sprzedać płytę główną i dołożyć 150zł (kontroler + wysyłka) do nowej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...