Skocz do zawartości

ASRock H81M i crossfire


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Blackwhite,

Recommended Posts

Witam!

Mam jedno, krótkie pytanko. Trochę poszperałem w sieci, lecz niczego nie znalazłem.

 

Jak w temacie. Chodzi o to, że nie jestem pewny czy da się na tej płycie zamontować dwie gpu. Opcja taka jest, jak najbardziej. Tylko nie wiem czy się tam dwie karty zmieszczą (w końcu to format micro ATX czyli 244x244mm). Po zdjęciach wygląda, że te sloty PCI są wszystkie blisko siebie upchane. Załóżmy takie dwie karty HD6850 (chłodzenie pasywne plus aktywne na dwa sloty). Macie jakieś doświadczenie lub pojęcie na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Wiem do jakich slotów się wkłada gpu...

owszem są odddzielone dwoma pci ale czy ten odstęp wystarczy?

Czyli właściwie nie ma podstawy do tego, żeby dokładać kasę u kupować płytę o formacie ATX (konkretnie miałem na myśli http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-snd-gln-u3-sata3-in-b85-pro4-581488/)??

 

Link to post
Share on other sites

NIe nie nie. Za cenę 6850CF masz 1 wydajniejszą kartę, do tego miałem takie zestawienie i szału nie było. Do tego masa ciepła, którą trzeba gdzieś odprowadzić. Multi gpu  w mudach uATX to zabawka nie dla wszystkich głównie ze względu na koszty. Jak rozumiem już masz kompa na uATX, tak? Podaj dokładnie jego parametry. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam kompa na uATX ale jest zupełnie do wymiany.

Płyta główna: Gigabyte GA-M61SME-S2L (sprawdziłem, jest to microATX)

Procesor: AMD Athlon 64 x2 5400+

RAM: GOODRAM 2x2GB DDR2 800MHz

Karta Graf.: AMD Radeon HD 6850 

 

Już zamówiłem proca i pamięć. Już miałem też zamawiać płytę, ale zacząłem się gryźć z takim pytaniem i stwierdziłem, że napiszę.


Takie by były zajęte sloty na płycie o formacie ATX: 

http://images.tinypic.pl/i/00489/jd8p9hdod0ly.png

na tej o formacie uATX miałbyś zasłonięte wszystkie piny na dole płyty np.: te od usb z frontu obudowy.

 

No tyle by zajmowały na ATX i miałbym pewność, że się zmieszczą. 

A na uATX??


 


NIe nie nie. Za cenę 6850CF masz 1 wydajniejszą kartę, do tego miałem takie zestawienie i szału nie było. Do tego masa ciepła, którą trzeba gdzieś odprowadzić. Multi gpu  w mudach uATX to zabawka nie dla wszystkich głównie ze względu na koszty. Jak rozumiem już masz kompa na uATX, tak? Podaj dokładnie jego parametry. 

A może właśnie po Twoim poście warto się zastanowić czy w ogóle warto nad tym myśleć?

pomyślałem nad tym jako wyjście w przyszłości. Żeby nie kupować nowszej droższej karty, tylko kupić taką samą (która de facto wtedy jeszcze bardziej stanieje) i zwiększyć sobie tym samym trochę wydajność (wiadomo, że nie dwukrotnie :P). 

Może, okazuje się, nie jest to sposób na oszczędność w przyszłości, bo i tak to nie ma sensu i będzie mnie tak czy inaczej czekała wymiana zupełnie karty graf.?

Link to post
Share on other sites

Na wstępie- nie cytuj zdjęć.

 

Ja nie mówię że SLI/CF jest złe, odniosłem się Twojego przykładu z 6850CF. Jeśli chcesz zmieniać całego kompa i myślisz o dodaniu drugiej grafy w przyszłości lepiej będzie pójśc w ATX niż w uATX- więcej miejsca, a co za tym idzie mniejszy problem z odprowadzaniem ciepła (pomyśl- 2 karty+ cooler na CPU, PSU i masz prawie całą budę zapchaną), większy wybór dobrych mobo w lepszych cenach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to zatem doradź.

Kupić ATX a w przyszłości iść w crossfire i dwie karty czy uATX a po prostu wymienić sobie kartę. Od razu też zaznaczę, że OC mnie nie interesuje (chyba, że na prawdę nieznaczne). W sumie case mam duży i przestronny. I jeszcze jeden aspekt, że obecnie mam ograniczony budżet, a ta druga płyta jest trochę ponad ten budżet. Dlatego właśnie stworzyłęm ten temat. Czy warto?

Link to post
Share on other sites

Multi gpu to tak na prawdę zabawa dla entuzjastów. Z ceną i wydajnością 770 i używek 680 pchanie się w 760/660 SLI nie ma obecnie sensu, to samo jeśli chodzi o radki. Bez porządnej mobo i bez mocnego proca (minimum i5 wykręcone na jakieś 4,2-4,5 GHz-zależnie czy hasewell czy IB/SB) nie ma co się w to pchać. Do tego dochodzi odpowiedni duża i dobrze wentylowana buda. To wszystko ciągnie za sobą koszty. Jaki masz ten case? I przede wszystkim ile masz kasy na zabawę?

Link to post
Share on other sites

Na teraz mam 700 zł. Czyli idealnie się mieszczę w I3 4130, 4GB RAMu DDR3 kingstony ( nie pamiętam taktowania, mało istotne tutaj), i właśnie ASRock H81M. 

Case mam taki : Tracer Premium Case. Ale nie wiem czy to zdjęcie coś Ci da. Nie znalazłem nic na necie więcej.
http://www.google.pl/imgres?sa=X&espv=210&es_sm=93&biw=1280&bih=898&tbm=isch&tbnid=3QpAfbQ0Fcw9jM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fxarchiwum.pl%2Fobudowa-tracer-f1-red-tro-425-premium-case-120mm-i1786615768.html&docid=2wKxvMOI801beM&imgurl=http%3A%2F%2Fcokupic.pl%2Fi%2Fc_big876376.jpg&w=650&h=487&ei=5gnYUuywAcvOsgbTloCQAQ&zoom=1&ved=0CHMQhBwwCQ&iact=rc&dur=967&page=1&start=0&ndsp=28

 

Dobra, skoro faktycznie jest tak jak mówicie to odpuszczam sobie ewentualne przygotowania na drugą kartę w przyszłości. Bo proca i płyty długo nie zmienię. Po prostu w przyszłości sprzedam obecną kartę, a kupię nowszą.


Zamówiłem ASRock H81M format uATX. Bo zabawa w dwie karty u mnie jednak nie ma sensu jak wychodzi. Dzięki za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...