Skocz do zawartości

Wybór płyty głównej do pozostałych części


Recommended Posts

Witam

Sprzedałem właśnie po dość okazyjnej cenie płyte gigabyte g41mt-s2p.

Głównym powodem sprzedaży była temperatura chipsetu dochodząca do około 80 stopni.

Nie wiem jaka była dokładna temperatura ale na sekunde nie można było palca przyłożyć.

 

Jako że sprzedałem tą płyte razem z procesorem mogę wybierać między am2,3 a intelem.

Za cenę jaką dysponuje raczej ciężko będzie dobrać coś ale można spróbować.

 

Kwota do dyspozycji to jedynie 200zł  :(  :cry:

 

Oczywiście nie chodzi mi o nową płytę główną tylko używaną.

Jakich płyt głównych powinienem szukać w tej cenie? może jednak wziąć dobrą na 775?

Aha i to są pozostałe części:

-Pamięć ram 4 gb ddr3

karta grafiki-GTX 550ti

zasilacz-Be Quiet 450w.

 

I najlepiej jakby był to standardowy atx.

Edytowane przez marcinek1992
Link to post
Share on other sites

No można powiedzieć że płyta 200zl i procek około 100zł.

Wiem że ciężko będzie ale bede szukał okazji mam na to miesiąc czasu (bo na tyle pożyczyłem kompa zapasowego)

Procek to zależy. Raczej wolałbym intela.

Edytowane przez marcinek1992
Link to post
Share on other sites

jak 775 to:

Jeśli plyta ma być nowa na allegro jest MSI http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-g41m-p33-combo-lga775-microatx-i3860685592.html a tak same używki, w cenie do 100 zł za proceso to albo uzywany celeron, albo Core 2 Duo http://allegro.pl/intel-core2duo-e8400-lga775-3ghz-6m-1333-100-spr-i3868178026.html za 150 zł.

 

Na allegro można też znaleźć 4 rdzienowego phenoma, używke za 200 zł i do niego kupić jakieś uzywane mobo za 150 zł, więc chyba Am3 wyjdzie wydajnościowo lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Masz jakąś awersje do Intela że tak cię ciągnie do tego słabego Phenoma ? Pokazałem Ci wcześniej że za tą cenę możesz mieć Pentium 2.8Ghz na S1155 więc co za problem szukać używanego procesora i płyty pod tą platformę ? Na allegro jest tego trochę.

 

Lub jeszcze lepsza opcja, nowy Celeron G1820 http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/9110785  do tego nawet najtańsza płyta na S1150 i masz zestaw o klasę wyżej niż Phenom X2.

Link to post
Share on other sites

Dobra to ten zestaw odpuszczam. Pytalem ponownie poniewaz dzis jest ostatnia szansa ja wziac. Nie mam zadnych awersji ani zlego slowa o intelach.

Szukac teraz bede plyty tylko ktora jest taka w ktorej chipset nie grzeje sie tak ze nie mozna na sekunde palca polozyc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...