Skocz do zawartości

Sklonowanie dysku (z systemem) do nowego komputera


Recommended Posts

Witam

Proszę o poradę w kwestii, skolonowania całego dysku, wraz z systemem, do nowego komputera.

Zakupiłem nowy sprzęt, właściwie wszystko inne ze starym kompem, jedyne co mają wspólnego to dysk o pojemności 1 TB.

Chciałem sobie oszczędzić, ślęczenia nad ponownym instalowaniem systemu, wszystkich poprawek, aktualizacji, programów, ich ustawień itp....

I zrobiłem tak, podłączyłem nowy dysk (był pusty, nawet nie sformatowany) do starego kompa i programem Arconis True Image, sklonowałem całość wraz z opcją przenoszenia systemu, na nowy dysk, następnie podłączyłem ten nowy dysk, do nowego sprzętu i spróbowałem odpalić system!

Niestety, naprawa systemu nie może itp... brak sterowników itp...

 

Co zrobiłem nie tak?

 

Sorki jeśli ponowiłem temat, ale jak wpiszę "klonowanie dysku" itp.. w wujku google, to wyskakuje tysiąc odpowiedzi, ale dla przypadku gdy do straego kompa, dokupuję się nowy większy dysk a reszta "bebechów" pozostaje stara. Ja poza dyskiem mam wszystko nowe, ale nie chcę tego wszystkiego instalować od nowa, bo jest tego baaardzo dużo.

System Win 7 x64, stary komp płyta Gigabite procek Core 2 Quad, nowy płyta MSI procek i5.

 

Poradźcie co robię nie tak, jaki krok pominąłem i czy "taka operacja" jest wogóle możliwa?

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie to co próbujesz zrobić jest możliwe a praktycznie prawie niewykonalne. Może jakbyś przed wymianą pousuwał wszystkie sterowniki od starego kompa. Ale chyba mniej stresujący będzie format. Osobiście nie wyobrażam sobie wymiany platformy bez formata. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Co zrobiłem nie tak?

 

Po zmianie platformy nie postawiłeś świeżego systemu...

 

Takie manewry to strata czasu i nerwów, a nawet gdyby jakimś cudem się to udało, to wydajność takiego sytemu byłaby marna. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...