Skocz do zawartości

i5-3570K wysoka temperatura


Recommended Posts

Powiedzmy sobie szczerze....Trafiliśmy na felerne sztuki. :/

90% użytkowników 3570k uzyskuje bez wiekszych trudów 4,5Ghz przy napięciu ok. +/- 1,23v.Ja muszę swojego dovoltować aż do 1,35v żeby stabilnie chodził na 4,5Ghz.

.Przy 4,7Ghz i napięciu 1,39v mam 90*C na najcieplejszym rdzeniu (Na Fortisie oczywiście).

Załóżmy wiec że miał bym w miarę dobrą sztukę proca która powiedzmy do 5Ghz potrzebuje 1,3v max to Fortis sobie z tym poradzi bez problemu.Jest jeszcze Glut pod IHS,w moim przypadku jest tak jak powinno być. 8-)

 

Sam się zastanawiam czy nie sprzedać mojego egzemplarza po czym dołożyć z 100zł i kupić jakiegoś selekta.

 

Ludzie oceniają produkt o którym nie mają pojęcia,lub powtarzają słowa z innych gdzieś usłyszanych tematów,którzy oceniają produkt a nawet go nie mieli w swoim posiadaniu.Tutaj odniesienie do użytkownika: arkus. :!:

 

Strasznie felerne sztuki ;/ podejrzewam że u mnie glut jest tragiczny bo generalnie ja osiagam 4,5Ghz na napieciu 1,25-1,26 stabilnie, lecz temperatury mam wysokie przy zakładce linpack z opcjami 64 bit i AVX bo tak mam tempy 77*C na zwyklym obciezaniu. Czym się różni ten linpack z opcjami 64 bit i AVX od zwyklego obciazania ? Muszę testować tak samo dla tej drugiej zakładki czy dla pierwszej starczą testy ? 

Dzisiaj test na zimno, nie przerwało, temperatura głównie oscylowała w okolicach 80*C, ale jak widać skoczyła do 85-86.

 

http://t.imgbox.com/abuiZsG2.jpg

 

Wolałbym gorącą dziewczynę, a zimny proc :c

 

Niedługo dokupię chłodzenie, może jednak uda mi się coś z niego wyciągnąć.

 

Może to być wina źle nałożonej pasty tak jak to było w moim przypadku.

Link to post
Share on other sites

Testuj w pierwszej zakładce OCCT.

Ja zawsze tak robiłem od początku mojej przygody z OC a to już trochę czasu minęło i nigdy ten program mnie nie zawiódł. ;)

Zrobisz test od 30min do 1h...jeżeli nie wyskoczą ci żadne błędy to OC możesz uznać za 99% udane.

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czym się różni ten linpack z opcjami 64 bit i AVX od zwyklego obciazania ?

 

Jest to obciążenie generujące najwyższą temperaturę w najkrótszym czasie. Dodatkowo najbardziej katuje procesor. Przydatne gdy chce się mieć pewność absolutną w krótkim odstępie czasu. Dla zwykłych użytkowników wystarczy pierwsza zakładka. 

 

http://forum.benchmark.pl/blog/11/entry-37-katowanie-cpu/

Link to post
Share on other sites

 

Jest to obciążenie generujące najwyższą temperaturę w najkrótszym czasie. Dodatkowo najbardziej katuje procesor. Przydatne gdy chce się mieć pewność absolutną w krótkim odstępie czasu. Dla zwykłych użytkowników wystarczy pierwsza zakładka. 

 

http://forum.benchmark.pl/blog/11/entry-37-katowanie-cpu/

 

 

Ok dzięki bardzo !

Testuj w pierwszej zakładce OCCT.

Ja zawsze tak robiłem od początku mojej przygody z OC a to już trochę czasu minęło i nigdy ten program mnie nie zawiódł. ;)

Zrobisz test od 30min do 1h...jeżeli nie wyskoczą ci żadne błędy to OC możesz uznać za 99% udane.

 Dzięki bardzo ! To nie ma tak źle napięcie 1,26 gdzieś mam stabilnie wszystko chodzi przy 4,5 Ghz plus tempy mam do 77*C max także nie ma tragedii :D

Link to post
Share on other sites

- pastę nakładałem dwa razy z czego za drugim razem dałem na poczatku więcej pasty, a następnie nadmiar zbierałem do bardzo cienkiej warstwy. Nic nie pomogło (1*C spadł w dół).

- hmmmmm wentylator z prawej strony od ramów pcha powietrze na pasywne chłodzenie (cooler) z drugiej strony wypycha wentylator do tylniej czesci obudowy, gdzie nastepnie nastepny wentylator wypycha powietrze z obudowy. SPC Fortis jest dobrze zamontowany, ponieważ montowałem go z poradnikami. Jest stabilnie przymocowany.

- w hwmonitor wentylator działa z prędkościa 1200 + rpm wiec tu nie ma opcji zeby ze złą prędkością działał może być na maks obrotach ważne żeby nie kręcił się z np. 800 rpm przy duzym stresie (przynajmniej tak mi się wydaje)

 

Więc powyższe trzy opcje odpadają :(

 

Dodatkowo na OCCT w aktualnym taktowaniu cały czas mam 3,4 Ghz a na CPU-Z mam 4,5Ghz przy obciążeniu. Tak samo nie mam pojęcia czym jest to spowodowane.

Jakiej pasty używasz? Ja stosuję Mx-2.

 

 

 

film pokazowy o nakładaniu pasty , ja preferuje nakładanie po całym procesorze oraz po podstawce i raczej nie oszczędzam na paście.W Twoim przypadku powinieneś nałożyć sporo pasty również na podstawkę ponieważ w tym Fortisie są szczeliny przy heatpipeach i jeśli za cienko nałożyłeś pastę na procku może to być przyczyną wysokich temperatur.Gdyby pasta była prawidłowo nałożona to w idle miałbyś o wiele niższą temperaturę.U mnie to 26/28 stopni na i7 3770k.

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

Jakiej pasty używasz? Ja stosuję Mx-2.

 

 

 

film pokazowy o nakładaniu pasty , ja preferuje nakładanie po całym procesorze oraz po podstawce i raczej nie oszczędzam na paście.W Twoim przypadku powinieneś nałożyć sporo pasty również na podstawkę ponieważ w tym Fortisie są szczeliny przy heatpipeach i jeśli za cienko nałożyłeś pastę na procku może to być przyczyną wysokich temperatur.Gdyby pasta była prawidłowo nałożona to w idle miałbyś o wiele niższą temperaturę.U mnie to 26/28 stopni na i7 3770k.

 

używam Zalman ZM-STG2 właśnie dzisiaj na nowo nałożyłem i już mi się skończyła. Posmarowałem procesor i podstawkę i nie zauważyłem zmian. Jakie chłodzenie polecacie wraz z pastą do obudowy SPC M40 ? Z góry dzięki. Chyba wymienię chłodzenie i będzie po sprawie

Link to post
Share on other sites

Do m40 polecę Ci to co jest u mnie: Macho HR-02 + pasta MX-2. Temperatury w grach <60 stopni, chłodzenie cichutkie, w idle niesłyszalne, w stresie ledwo co szumi. 

Myślałem o jakimś chłodzeniu noctua np. NH-C14, a może jakieś wodne np. Corsair Hydro Series H100i, Corsair Hydro Series H110, Corsair Hydro Series H55, Thermaltake Water 3.0 Pro (CLW0223) co wy na to ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie szkoda Ci pieniędzy na ładowanie się w chłodzenie wodne zamknięte to proszę bardzo :D Najlepsze tutaj będzie H100i, ale ja skłaniałbym się jednak ku zwykłemu Macho.

Jak ten macho nie wejdzie mi w obudowe.. 112(Szer) x 140(Gł) x 162(Wys) mm, a buda moja miesci chyba do 154 z tego co pamietam. Tu wysokosc 162 nie musi być wodne ważne żeby dobrze chłodziło tak abym mógł wycisnąć z niego 4,7-4,8 Ghz z normalnymi temperaturami ;x Dobra teraz sprawdziłem to złe chłodzenie znalazłem bo rev. 2 a jaka różnica jest pomiędzy Macho, a Fortis w tempach ?

Edytowane przez bzyku_tg
Link to post
Share on other sites

Jak ten macho nie wejdzie mi w obudowe.. 112(Szer) x 140(Gł) x 162(Wys) mm, a buda moja miesci chyba do 154 z tego co pamietam. Tu wysokosc 162 

 

No popatrz, a u mnie wszedł i jeszcze zostawił trochę miejsca. 

 

Macho jest trochę wydajniejszy.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję coś bardziej wydajnieszego zastanawiam się nad noctuą. Możesz coś powiedzieć na temat tego chłodzenia ?

 

http://pclab.pl/art44739.html      tu masz test schładaczy , zwróć uwagę na wnioski po testach ,można je odnieść również do tego Fortisa.Sam mam noctua NH-D14 i o tej firmie mogę powiedzieć jedno , klasa sama w sobie , jakość  wykonania , wydajność , kultura pracy , dodatkowe akcesoria w zestawie ,to wszystko sprawia że wiesz za co płacisz spore pieniądze.Ani przez chwilę nie żałowałem 300 pln które wydałem.Natomiast wracając do tematu , nie wiem czy lepsze chłodzenie coś zmieni , bo problem nie leży prawdopodobnie w chłodzeniu ale w tym że układ procka nie jest w stanie oddać skutecznie nagromadzonego ciepła na chłodzenie.Jest to spowodowane małym wymiarem jądra , jego budową (tranzystory trigate) oraz słabej jakości pastą pod ichsem.Mógłbyś podać batch number procesora ? jest na pudełku.

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

Którą? Generalnie z Noctuą nie miałem styczności, ale te potężne i wydajne Noctuy na pewno nie wejdą do M40, nie wiem jak z mniejszymi wersjami. Po 2 są sporo droższe.

 

NH-C14 z tego co sprawdzałem bardzo wydajna i powinna wejść do M40. No 3 stówki trza liczyć, ale wolę coś porządnego złożyć i raz wydać jak dokładać co trochę a tak spokój na 3 latka powinien być :)

http://pclab.pl/art44739.html      tu masz test schładaczy , zwróć uwagę na wnioski po testach ,można je odnieść również do tego Fortisa.Sam mam noctua NH-D14 i o tej firmie mogę powiedzieć jedno , klasa sama w sobie , jakość  wykonania , wydajność , kultura pracy , dodatkowe akcesoria w zestawie ,to wszystko sprawia że wiesz za co płacisz spore pieniądze.Ani przez chwilę nie żałowałem 300 pln które wydałem.Natomiast wracając do tematu , nie wiem czy lepsze chłodzenie coś zmieni , bo problem nie leży prawdopodobnie w chłodzeniu ale w tym że układ procka nie jest w stanie oddać skutecznie nagromadzonego ciepła na chłodzenie.Jest to spowodowane małym wymiarem jądra , jego budową (tranzystory trigate) oraz słabej jakości pastą pod ichsem.Mógłbyś podać batch number procesora ? jest na pudełku.

 

3338B716

Link to post
Share on other sites

NH-C14 z tego co sprawdzałem bardzo wydajna i powinna wejść do M40. No 3 stówki trza liczyć, ale wolę coś porządnego złożyć i raz wydać jak dokładać co trochę a tak spokój na 3 latka powinien być :)

 

3338B716

http://pclab.pl/art44739-25.html

 

 

Hmm , patrząc po batch number to nie powinno byc tak żle , masz wersję B, po opisie myślałem że bardziej podchodzi pod wersję A. Costa Rica rok pr. 2013 wrzesień Stepping B = more volt less heat (best with air or entry water cooling)

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art44739-25.html

 

 

Hmm , patrząc po batch number to nie powinno byc tak żle , masz wersję B, po opisie myślałem że bardziej podchodzi pod wersję A. Costa Rica rok pr. 2013 wrzesień Stepping B = more volt less heat (best with air or entry water cooling)

Gdzie sprawdziłeś to ? Tak produkcja w Costa Rice :P czy ja dobrze zrozumiałem więcej voltów mniej ciepła ? czyli jak mu V podkręce to ciepła powinno być mniej ^^ ? Z góry dzięki za odp. Właśnie nie wiem co z typ prockiem robić czy go zostawić i dokupić lepsze chłodzenie czy próbować oddać go ; /

Link to post
Share on other sites

Bench ivy czyta się według tego wzoru

 

 

 

1st letter or digit = plant code: (Malaysia)
0 = San Jose, Costa Rica
1 = Cavite, Philippines
3 = Costa Rica
6 = Chandler, Arizona
7 = Philippines
8 = Leixlip, Ireland
9 = Penang, Malaysia
L = Malaysia
Q = Malaysia
R = Manila, Philippines
Y = Leixlip, Ireland
2nd digit = Year of production: (2007)
3rd & 4th digits = week: (7th week )
5th digit = Stepping (A or B or C)
6th – 8th digits = lot number: (723)
10th – 13th digits = serialization code (—)
Stepping A = less volt more heat (best with full water cooling).
Stepping B = more volt less heat (best with air or entry water cooling).

Stepping C =very rare – balance of both world A and B

 

 

Tu masz temat na zachodnim forum niestety w eng. dotyczy i7 ale można to odnieś również do i5

 

http://www.overclock.net/t/1348988/is-there-a-good-i7-3770k-batch-number/10

 

 

Co do procka to trudno mi coś Ci doradzić , na gwarancję raczej go nie przyjmą choć możesz zapytać , temp bez oc są akceptowalne a oc jest opcją dodatkową.Nie wiadomo czy lepsze chłodzenie pomoże , ogranicza Cię buda o małych wymiarach żeby włożyć tam coś większego.Ja mogę od siebie powiedzieć że moja noctua świetnie sobie radzi z tym i7 i temp w stresie (bez oc) są niższe o kilka stopni niż i5 2500k który miałem do tej pory max to 46 stopni po grze w bf4 przez kilka godzin.Żadnej opcji typu kolega ma lepszy cooler żeby wypróbować u siebie nie ma ?Szkoda wydawać kasę na coś drogiego jeśli nie wiadomo czy to da jakiś efekt.

Link to post
Share on other sites

Bench ivy czyta się według tego wzoru

 

 

 

1st letter or digit = plant code: (Malaysia)

0 = San Jose, Costa Rica

1 = Cavite, Philippines

3 = Costa Rica

6 = Chandler, Arizona

7 = Philippines

8 = Leixlip, Ireland

9 = Penang, Malaysia

L = Malaysia

Q = Malaysia

R = Manila, Philippines

Y = Leixlip, Ireland

2nd digit = Year of production: (2007)

3rd & 4th digits = week: (7th week )

5th digit = Stepping (A or B or C)

6th – 8th digits = lot number: (723)

10th – 13th digits = serialization code (—)

Stepping A = less volt more heat (best with full water cooling).

Stepping B = more volt less heat (best with air or entry water cooling).

Stepping C =very rare – balance of both world A and B

 

 

Tu masz temat na zachodnim forum niestety w eng. dotyczy i7 ale można to odnieś również do i5

 

http://www.overclock.net/t/1348988/is-there-a-good-i7-3770k-batch-number/10

 

 

Co do procka to trudno mi coś Ci doradzić , na gwarancję raczej go nie przyjmą choć możesz zapytać , temp bez oc są akceptowalne a oc jest opcją dodatkową.Nie wiadomo czy lepsze chłodzenie pomoże , ogranicza Cię buda o małych wymiarach żeby włożyć tam coś większego.Ja mogę od siebie powiedzieć że moja noctua świetnie sobie radzi z tym i7 i temp w stresie (bez oc) są niższe o kilka stopni niż i5 2500k który miałem do tej pory max to 46 stopni po grze w bf4 przez kilka godzin.Żadnej opcji typu kolega ma lepszy cooler żeby wypróbować u siebie nie ma ?Szkoda wydawać kasę na coś drogiego jeśli nie wiadomo czy to da jakiś efekt.

 

No właśnie nie mam takiej opcji ;//

Link to post
Share on other sites

Trafiła Ci się słaba sztuka i tyle,i przypuszczam że chłodzenie nawet za 400zł tu nie pomoże.Primo,albo go skalpujesz(w zależności jakiego napięcia potrzebuje na 4.5GHz),albo sprzedajesz.Z takimi temperaturami bez OC nie masz co marzyć o zwrocie(chyba że nie upłynęło 10 dni od zakupu) i gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...