Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc w wyborze laptopa do 1300 zł. Czy za tę cenę kupię już w miarę przyzwoity sprzęt ? Laptop ma posłużyć przez najbliższy okres czasu na korzystaniu z internetu, pracy w officie, + jakiś programach, może Visual Basic, oglądania filmów, słuchania muzyki, gry nie są priorytetem , wystarczy że odpali Heroes V.

 

Proszę o poradę, gdyż sam mało się orientuje w kwestii laptopów. Chyba wazna jest też bateria i ogólnie zastosowanie laptopa. Jakieś porady ?

Link to post
Share on other sites

Laptop nie jest dla mnie, ma starczyć na 2-3 lata , być nowy. Nie wiem, czy takie netbook wystarczyłby, ten atom nie wiem jaki jest szybki, ale w takim razie ile trzeba byłoby dopłacić do laptopa ? A jeśli netbook to czy warte uwagi są też te za 999 zł ?

Link to post
Share on other sites

netbooki za 999zł są z win xp i mają zazwyczaj 1 gb ram, myślę że warto dopłacić te 200-300 zł żeby mieć 2gb ram i win 7

a na laptopa trzeba wydać przynajmniej 2000zł żeby wytrzymał te 3 lata i żeby nie był słaby

Link to post
Share on other sites

Czyli nici z laptopa za 1300 zł ? Ogólnie to laptop myślę że każdy by starczył który jest w miarę stabilny. Bo ani nie będzie grane na nim, no może sporadycznie w jakiś hit z 2004 roku, a głównie internet , praca biurowa, film. Także się pytam o jakiś tani laptop. A jeśli są to tańsze laptopy, to co , sa one bardzo awaryjne, takie delikatne gó**o ? z góry dzieki za odpowiedź..

Link to post
Share on other sites

W tańszych laptopach najczęściej montowane są karty graficzne intela które nie nadają się do grania ale zawsze możesz poszukać używki z starszą serią kart graficznych firmy NVIDIA lub ATI.

Nie chodzi gorszą stabilność tylko o gorszą wydajność szczególnie biorąc pod uwagę "karty" Intel

Postaram się pogrzebać trochę w sieci i podsunę ci to znajdę nowe lub używka.

 

EDIT:

Troszkę przekroczyłem budżet ale znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item1047210416_asus_k ... _raty.html

Do powyższych zastosowań starczy masz tam kartę ATI którą uruchomisz nawet nowsze gry ale w niskich detalach a starsze z 05,04 powinny ładnie chodzić za tą cena trudno z naleść coś lepszego :rotfl:

 

P.S.

Jeśli nie chcesz kupywać w allegro to cena sklepowe według ceneo.pl waha się ok~1370 :rotfl:

Link to post
Share on other sites

@redelger

Ale ten laptop ma kartę Intela ale za przeproszeniem większego g :rotfl: nie mogli tam dać jeszcze jakaś stara wersja integry.

 

 

Jeśli zainteresowany by się zdeklarował na mało używany laptop zawsze można mu coś fajnego poszukać.

http://allegro.pl/item1038115086_asus_v ... 120gb.html

Znowu budżet przebity ale w tym wypadku to okazja.

Laptop będzie bez systemu ale ma dobre podzespoły i opłaca się dołożyć.

 

Odezwij się jak będziesz miał jakieś pytania lub jak dokonasz wyboru

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...