Skocz do zawartości

Scythe Yasya czy Mugen 2


Recommended Posts

różnica w wydajności pomiędzy mugenem 2 a yasya jest niewielka na korzyść tego drugiego, przynajmniej tak wynika z tych niewielu recenzji jakie są w sieci, na korzyść yasya przemawia też rozmiar, tymczasem za mugenem cena, co jest o tyle zabawne, że gdy scythe wprowadził ten model dał na niego sporą promocję, szkoda że na naszym rynku całą różnicę łyknęli jak zwykle dystrybutorzy i u nas jest droższy od mugena 2

kupiłem ten cooler (znaczy się yasya) w tokyo (gdzie generalnie jest drogo, jak na japonię) i w przeliczeniu dałem za niego 120 PLN podczas, gdy cena mugena 2 nie przekraczała (w przeliczeniu) 175, a wracając do tematu, nie mam jeszcze reszty zestawu, do którego yasya jest przeznaczony, ale jak tylko skompletuję to zrobię testy (będzie ph 955)

Link to post
Share on other sites

Mam Scythe Mugen 2 rev. B. Po prostu bomba. Masywne bydle. Procesor w stanie spoczynku 29stopni (podkręcany z 2.20 na 3.11 C2D). Stres to żadne zagrożenie dla procesora. Dla tego Mugena chłodzenie mojego procesora to jak splunąć. W sumie to on trochę się marnuje przy takim zestawie, jak mój. ;-)

Link to post
Share on other sites

Na korzyść Mugena przemawia jedna ale bardzo ważna rzecz - zapinka. W Yasya'i są te durne push-piny, tylko patrzeć jak zacznie to pękać i wymagane będzie dokupienie mounting kitu (no ale dla leni/noobów rozwiązanie idealne, nie trzeba wyjmować mobaska z obudowy).

Link to post
Share on other sites

Mugen 2. Czemu?

Zawsze może posłużyć jako pasywne chłodzenie ze względu na rozmieszczenie heatpipe. W YASYA są one jak dla mnie za gęsto.

A i jeszcze Push-piny, te kołki to już historia, słabo trzymają, nie dają "wrażenia" dobrze zamocowanego radiatora.

 

Wybierasz pomiędzy sprawdzonym rozwiązaniem, a nowym ze starymi zaczepami.

 

Pozdro. :rotfl:

Link to post
Share on other sites

a tak btw, czy autor wątku nie kupuje przypadkiem pod AM3 i głupie intelowskie pusz-piny obchodzą go tyle co zeszłoroczny śnieg?

co do pasywnego to mugen 2 się nie sprawdza, w każdym razie nie jakoś dobrze, natomiast fakt yasya się do tego w ogóle nie nadaje

Link to post
Share on other sites

Nie lubię cie Maksym!

Twoja recenzja zmieniła zdanie do Mugena 2

Chyba wybiorę Fortisa ale nie wiem jak ile on jest warty czy mugen jest lepszy jakościowo od fortisa czy jak

 

Aaa jednak nie wybieram Mugen'a 2 rev b (zmieniam zdanie jak kobieta :oops: )

W moim ulubionym sklepie Fortis jest za 139 zł a Mugen 2 rev B za 169 zł więc te 30 zł mnie nie zbawi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...