Skocz do zawartości

Modernizacja starego trupa :-)


Recommended Posts

te 900zł to z pieniędzmi ze sprzedaży starszych podzespołów?

 

Procesor (628zł): http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-lga1155-514969/

Płyta główna (184zł): http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h61m-pro-623145/

Pamięci ram (134zł): http://www.morele.net/pamiec-good-ram-4gb-pc3-10600-cl9-gr1333d364l9s-4g-618353/

Razem: 946zł

Całkiem mocny 4-rdzienowy procesor od intel-a,4 gb ram narazie starczy, później dokupisz kolejne 4 i będzie ok, płyta główna jedna z tańszych, ale za te pieniądze jest dobra, na płycie możliwe podłączenie usb 3.0 z obudowy.

 

Zdecydowanie warto dopłacić, bo w grach odczujesz sporą różnicę.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Hej,z twojego opisu wyglada ze twoj procesor po prostu nied aje sobie rady, myslalem ze c2q sa w stanie zapewnic spokojna gre w BF4. Sprobuj podkrecic procka, co wniesie to do gry. Prawdopodobnie odczujesz jakas korzysc. werdykt ze za malo mocy obliczneiowej po stronie cpu, bo online proc chodzi pelna para.

 

Ogolnie najlepszym wybprem bylby tutaj i5. Najtanszy to ok 650 plus plyta, cos soldniejszego (plus jakies podstawowe OC) ok 250zl. No i mamy 900 zl, ddr3 4gb na poczatek to srednio ok 100 zl.

 

Za stare elementy kilka groszy zapewne wyrwiesz wiec byloby jak pokryc koszty. 

 

Na koncu jezeli chcialbys pograc na high czy ultra to trzeba by zmienic karte.

Link to post
Share on other sites

Witaj. C2Q dawał sobie wybitnie radę przy Battlefield 3. BF4 jest jednak bardziej wymagający. A propos: Byłem już prawie pewien, że kupię takiego proca jak twój. Dlaczego proponujesz mi Intela? Jesteś zadowolony? Jak sobie daje radę ten FX? Piszą na forum że Intele są lepsze od AMD w grach. FX6300 vs i5 3550P? Który byś wybrał? Czy 4GB RAMu to nie za mało na Battlefield 4?

Link to post
Share on other sites

Hej. W czasach kiedy wybieralem, a bylo to rok temu, FX6300 wydawal mi sie lepszym wyborem pomimo inwestycji w nowe chlodzonko plus lepsza plyta niz i3. Ogolnie nie narzekam. Nie widze powodu abym musial inwestowac w i5. Moja plyta w tym czasie wraz z chlodzonkiem i procem kosztowal tyle co najtanszy i5. Liczylem rowniez ze z czasem za rok dwa wyjdzie steamroller na am3+. Coz tu mozliwe ze sie przeliczylem, nie chcialem inwestowac w prawie martwe 1155. Aczkolwiek wypowiedz ktoregos z szefow z AMD napawa teraz delikatnie nadzieja, mozliwe ze koniec 2014 przyniesie nowe procki na am3+. Premiera steamrollera na FM2 za dwa dni zobaczymy co to warte. Aczkowliek o ile wiem to na FM2 bedzie to inny modul, jakby jakas pierwsza rewizja pozniej ma wyjsc kolejna na am3+ (podobno). Na moje potrzeby moj FX sprawuje se swietnie. Gram w WoWa, a jak wiemy to typowa gra na Intela i nie narzekam.

 

W przypadku BF4 wiem ze FX6300 spisuje sie dobrze, choc akurat w to nie gram, wiec nie moge potwierdzic tego in vivo. 

Ale taki Crysis 3 smiga az milo na medium na FHD z 7770. Wiec co do mnie nie mam zastrzezen.

 

Ale ze nie testowalem tego procka na BF4, a wiem ze najtanszy lata jak ta lala to polecam, ale wiem ze taki i3 juz niedomaga, wiec dla mnie to taka lekka bojda jak widze ludzi piszacych ze i3 wymiata na i3 na ultra.


Kolejna rzecz ktora musze powiedziec, akurat moj brat uzytkuje 8120. Mus tracza, duzo nie gra, ale wow diablo, czy FC3 czy C3. Glownie programuje i mowi ze jest zadowolony. Ale jak wiemy instrukcje w FX wspomagaja takie rzeczy, Jednak widac ze taki FX6300 w grach nei ustepuje nic a nic 8120, glownie chodzi o lekko ulepszony modul, ponadto takty i optymalizacje gier. 

 

Ogolnie polecam Intela bo wielu poleca, a ze czasem mam stycznosc z sasiadka z pokoju obok a ona uzytkuje i5 2500k, musze przyznac ze i5 to naprawde swietne procki. Niestety juz nie potwierdze tego po zabawach z i3 znajomych, w tym przypadku jak na mnie lepeij kupic na jakis czas pentiuma i jak juz to i5. 

 

Dobra koniec moje prywaty.

Link to post
Share on other sites

Mozliwe ze am3+ nie ma zadnej przyszlosci.

 

Inwestujac w pentiuma ja zainwestowalbym w i5 4440, cena podobna, cena plyty glownej podobna... a wydajnosc jakies 5-10% wyzsza przy podobnych taktach i nizszy proces technologiczny.


Tymabrdziej patrzac na testy pierwszego steamrollera, ktorego premiera miala miejsce wczoraj, jestem jednak lekko zawiedziony, coz AMD lekko zaostaje w tyle. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hejka. Kupiłem płytę ASUS M5A97 LE R2.0 + FX6300+8 GB RAM GOODRAM 1600 MHz. Z płyty jestem bardzo zadowolony choć nie wykrywa pamięci na 1600 tylko na 1333. Nie wiem dlaczego. Chłodzenie boxowe to tragedia :-( wyje po godzinie grania w Battlefield 4. Temperatura procka 61 ~65 stopni. Muszę w tym tygodniu dokupić inne chłodzenie. Możecie coś doradzić do 100? Acha. Moja obecna karta Radeon 6870 daje mi 65~140 klatek na high w rozdzielczości 1440x900 - taki monitor. Możecie doradzić mi kartę za około 650 zł? Sorry za lekki offtop

 

Edytowane przez Łukasz Kowalczyk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...