Skocz do zawartości

Czytnik Ebook Cybook Odyssey


Recommended Posts

Hej,

Jakie macie opinie na temat Ebook Cybook Odyssey?Szukam czegoś prostego bez jakiś wiekszych udziwnień. I może orientujecie sie dlaczego ich cena na jednym ze znanych portali aukcyjnych tak znacząco spadła a gwarancja na nie udzielana to jedynie rok?

Link to post
Share on other sites

Zależy z czego będziesz korzystać. Czy będziesz kupować książki, czy pobierać je z innego źródła. Z doświadczenie powiem iż i z lewego źródła łatwiej znajdywać książki w formacie .pdf . (Oczywiście nie nakłaniam do piractwa i łamania praw autorskich) . 

Sam mam Nooka Simple Touch i jestem zadowolony, lecz ma problemy czasami z czytaniem książek w formacie pdf ( Zmienia czcionkę niektórych wyrazów). Bateria trzyma ponad miesiąc przy normalnym użytkowaniu (1~2h dziennie) . Kupiłem go za 250zł na allegro i nie żałuję. Bez zbędnych bajerów.

Edytowane przez krabpustelnik
Link to post
Share on other sites

Co do źródeł to PDF jest dla mnie podstawą gdyż oprócz książek będe chciał na nim odtwarzać różne dokumenty z pracy. Tak więc jak Odyssey sprawdza sie dla formatu PDF i epub? A jak już jesteśmy przy jakiś innych źródłach choćby od znajomych itp to jak jest z tym czytnikiem:)?

Link to post
Share on other sites

Od znajomych nie można pożyczyć, gdyż jeżeli kupisz książke, zostaje ona przypisana ona do twojej biblioteki. Co do Nooka jest on na androidzie(chyba 2.3.2), którego można odblokować. i swobodnie z niego korzystać. Niestety w sprawie odyssey raczej za dużo

nie pomogę, ale znalazłem coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=n_1nwV16Pyo

Edytowane przez krabpustelnik
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja nie wiem po co w ogóle istnieją inne czytniki, podczas gdy Kindle już dawno pozamiatało na rynku.

 

Co do PDF-ów, to je generalnie nienajlepiej się je czyta. Ja zwykle zamieniam je na MOBI, jeśli akurat nie jestem w stanie kupić od razu takiej wersji.

 

//Tak, pewnie łamię przy tym jakieś prawa. Mam tego świadomość.

Edytowane przez pinki
Link to post
Share on other sites

Skąd się wzięły te wszystkie mity o złym wyświetlaniu PDF na ebookach?! Kupiłem Onyx A62S właśnie do ich czytania, żeby nie z ekranu komputera i nie mam z nimi żadnych problemów. Wyświetlają się idealnie. Mogę Wam wstawić zdjęcia dowolnego pdfa wgranego do czytnika. Na innych modelach jest tak samo dobrze.

 

Pinki, pewnie po to, że mając styczność z Kindle i Onyx ten drugi wg mnie jest lepszy, ale to wiadomo kwestia gustu. Bezproblemowo wyświetla każdy format, a Kindle jednak nie. Po prostu przeciągam plik przez Mój Komputer i zawsze działa. Żadnych dodatkowych programów nie potrzeba typu Calibri. Na dodatek jak kupię książkę, mogą z nią zrobić co chce i nie ma z tym żadnych problemów. Teraz wiesz, po co są inne marki? :)

Edytowane przez grzegorz01
Link to post
Share on other sites

 Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj. Chcemy kupić czytnik ebook dla córki kuzyna, ale za grosz nie mam o tym pojęcia, bo jestem zwolennikiem zwykłych książek. Wszędzie piszą że kindle jest najlepszy. W takim razie czym różnią się te dwa od siebie poza ceną?

Nr 1

Nr 2

Podsyłajcie też swoje propozycje, ale  z kindle.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy to paperwhite, ma ekran jak biała kartka (nowsza technologia), drugi ma typowy dla czytnika szarawy ekran. Mnie osobiście fajniej czyta się na takim szarym, ale jak kto woli. Jak masz słabszy wzrok, to pewnie lepiej przy mocniejszym kontraście się czyta, więc wtedy opcja pierwsza.

 

Nie będę pisał, że Kindle zły, bo to jednak legendarna marka, ale ja miałem styczność i z Kindle i Onyx. Wolę Onyx, bo jest mniej kłopotliwy. PDFy i wgrywanie książek to po prostu "przeciągnij i upuść", a Kindle (czasami, nie zawsze) trzeba jednak skorzystać z narzędzi typu Calibre. Ot, cała różnica. Technologia ekranu jest ta sama. Jak będziesz kupował to zwróć uwagę, żeby był to już ekran Pearl.

Link to post
Share on other sites

Wymienione tu Onyx Book i Pocket Book - zjadają Kindle na śniadanko :) jelsi chodzi o PDF'y 

 

Po pierwsze : REFLOW - jak czytnik nie obsluguje Reflow to mozna zapomniec o PDF'ach, konwersje, problemy, ogólnie kicha. Onyx i PB PDF'y ogsługuja bez konwersji za pomocą Calibre. Wgrywamy na Kartę Pamięci lub do Pamięci Wewnętrznej i tyle. Kolejnymi zaletami jest obsługa wszystkich formatów - DOCX, RTF, EPub, MOBI i wielu innych. Znów odpada konwersja. A z wielo letniego doświadczenia wiem, ze jak konwertujemy to często wychodza babole.

 

Co jest zaletą Kindle - stabilnosc i gwarancja, 12 miesięczna, ale rewelacyjna. Jest stabilny, działa płynnie.

 

Ja mam Kindle PW, PB 622, Boox'a i62 Espresso, a niedawno kupiłem Boox C65 HD AfterGlow - i to z Boox'ów najczęściej kożystam. Mimo ich wad są najbardziej uniwersalne, wszystko czytają bez konwersji, mogę zawsze dostać się do Chmury, mają slot na karte pamieci, która się przydaje.

 

Jeśli zalezy nam na jak najlepszej obsłudze PDF'ów to polecam wlaśnie Onyx Booxy lub Pocket Book'i.

 

Swoją ścieżką PDF'y to niestety plaga EBooków :) - najlepszy format to RTF :) :) każde urządzenie i każdy system operacyjny go wyswietli :) I w konwersji najmniej sprawia kłopotów, bo jest znacznie lepiej "rozpracowany" i problematyczny niż PDF. :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Przypuszczam, że gdybym miał inny czytnik niż kindla to też bym go chwalił :) mam w domu 2 kindle od prawie 2 lat i działają tak samo jak w dniu zakupu, tak samo też wyglądają, nic się nie ściera itd.

Co do dodatkowych programów to dla mnie najwygodniejszą opcją jest wysyłanie książek mailem na czytnik :) nic nie podłączam i po kilku minutach mam plik. 

Paperwhite ma chyba podświetlenie, a zwykłe kindle nie więc to jest istotna różnica.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie było, że każdy chwali ten, który posiada, to napiszę tak: mam Onyx Boox, ale gdybym teraz wybierał, to byłby to PocketBook. Dlaczego? Bo jest lżejszy i solidniej wykonany. Reszta to to samo. Ale ja potrzebuję czytnika do pdf stąd u mnie Kindle nie ma racji bytu.

Edytowane przez grzegorz01
Link to post
Share on other sites

Mój Pocket Book 622 ma jedną duża wadę - nie ma bocznych przycisków - które maja Onyx Boox'y. A wygoda używania bocznych przycisków jest ogromna.

 

W Boox'sie i62 Espresso, którego na codzień nosze w plecaku, po nowszych czytników mi troche szkoda :) - mamy dwa boczne przyciski, jak trzymamy jedną reka czytnik to te przyciski są idealnie umieszczone. Na dodatek sa to przyciski "podwójne" - czyli np. naciskając górną część mamy następną stronę a dolną poprzednią. Jeśli chodzi o ergonomię używania to dla mnie własnie Boox'y sa najlepsza. PB622 ma przyciski pod ekranem i nie jest tak wygodny.

 

Więc radził bym sie powaznie zastanowić - PB i Onyx - przy czym przez obecność bocznych przycisków raczej Boox ma niewielką przewagę. Na Boox'a tez można wysyłać książkiEMailem - jest taka apka :) :) po za tym mamy Chmurę, więc też nie ma kłopotów. Ja cała moją bibliotekę ma na chmurze - niecałe 4 GB - w sumie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...