Skocz do zawartości

Najstabilniejszy zestaw na rynku ;)


Recommended Posts

Hej :) Zdanie dla forumowiczów, zaproponować zestaw "komunijny", powiedzmy, że 1000-2000zł, którego główną cechą będzie stabilność i bezawaryjność. Nie ma to być maszynka do zabijania, tylko coś co nie będzie się psuć co dwa dni. Zestaw będzie dla dzieciaków i życzenie było takie "żeby się nie psuł". Wiadomo, że wszystko się psuje, ale chciałbym wybrać dla nich coś najstabilniejszego, co się da (w tej cenie).

 

Nie ma chyba co dyskutować, że:

Intel Pentium Dual Core E5200

Samsung F2EG HD502HI

CoolerMaster Elite 332 Black-Silver

mogą być :) No chyba, że się grubo mylę, więc proszę mnie poprawić.

 

Zostaje: płyta główna, RAM, zasilacz, karta graficzna, DVD

 

Mam kilka swoich typów, ale nie jestem wszechwiedzący, a o takich parametrach jak podałem wyżej, najlepiej dowiedzieć się od użytkowników, a nie z suchych testów. Od razu zaznaczam, że nic tam nie będzie podkręcane (ewentualnie ja mogę dorzucić trochę MHz na dzień dobry) i wiem, że będzie korcić, żeby pisać "wyszło 2500, ale warto", ale zabraniam :lol:

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, ze dzisiaj to nic trudnego złozyc stabilny zestaw. Bierzesz markowe, solidne podzespoły i wszystko ma śmigać, bez żadnej łaski, jak to kiedyś bywało :) Problemem w przypadku dzieci i młodziezy jest oprogramowanie :) Zazwyczaj miesiąc - dwa po oddaniu kompa takiej wesołej gromadce na dysku znajdzie się kilkanscie gier "legalnych inaczej", masa upiększaczy systemu, a każdy kolega (znający się najlepiej na sprzęcie) coś tam poustawia po swojemu. Taki komp po prostu nie ma prawa stabilnie działać :lol:

Moja rada: zainstaluj system, sterowniki, oprogramowanie itp i zrób obraz partycji na płycie DVD DL, płyte powierz na przechowanie rodzicom :cry:

Link to post
Share on other sites

Stabilnie? hm.. płyta Foxconn, biostar, MSI (platinum, diamond- bez fr, fi, f itp). Gigusie i inne odpadają ev Asus- tyle że tanie płyty z tej firmy są raczej niskich lotów. Co do RAM to osobiście za stabilne uważam Kingstony, za czasu s.939 posiadałem dwie sztuki po 512 które nie sprawiały problemu i pc był stabilny jak skała. I te elpidy które teraz posiadam pomimo znacznego przetaktowania na timingach (nominalnie 7-7-7-21) działają stabilnie bez podnoszenia napięcia przy 1066 Mhz!

Link to post
Share on other sites

Procesor - Intel Pentium Dual Core E5400 2.7 GHz (S775) BOX

409,- pln

Plyta glowna - Asus P5Q

542,- pln

Pamieci RAM - Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-18

119,- pln

Karta graficzna - GeForce with CUDA 9600 GSO EVGA 512MB TV & 2x DVI (PCI-E)

419,- pln

Zasilacz - Corsair CMPSU-450VXEU - 450W

299,- pln

Obudowa - CoolerMaster Elite 331 Black-Silver

145,- pln

Naped optyczny - LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NS30 box black (Serial ATA)

137,- pln

Dysk twardy - Samsung SpinPoint S166 160 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

189,- pln

razem - 2259

niedroga stabilna a co najwazniejsze bezawaryjna jednostka centralna

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...