Skocz do zawartości

Zestaw za 2000 zł (pod przyszłe SLI)


Recommended Posts

Witam,

Planuję kupić nowy komputer do końca stycznia dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w złożeniu dobrego zestawu.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry, grafika 2D, codziennie zastosowania
  • Maksymalna kwota : 2000 zł (max +100-200 zł jeżeli będzie taka potrzeba)
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080
  • Specjalne wymagania : W miarę możliwości cichy zestaw, poprzedni komputer był bardzo głośny więc zależy mi na ciszy, ale nie za dużym kosztem wydajności.
  • Części z poprzedniego komputera : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Brak

Tak jak napisałem w temacie w najbliższym czasie (coś koło marca) będę chciał dołożyć drugie GPU. Oczywiście SLI chcę zrobić z GTX 660 i tutaj ważne, aby karty miały dobre i w miarę ciche chłodzenie. Na razie zestaw z 4GB RAM powinien wystarczyć w lutym dorzucę kolejne 4GB i chłodzenie na CPU (więc proszę o doradzenie czegoś dobrego poza tymi 2000 zł). Nie wiem, czy opłaca się podkręcać procesor w tym budżecie, ale pewnie w okresie wakacji zmienię procesor na mocniejszą i5 i wtedy będę podkręcał dlatego dobrze by było gdyby płyta główna już teraz to umożliwiała żeby potem nie trzeba było zmieniać + wystarczająca moc zasilacza na to. To chyba tyle na ten moment potem pewnie pojawią się kolejne pytania z mojej strony.

 

Za pomoc z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez yothetank
Link to post
Share on other sites

Mała zmiana planów złożyłem coś takiego proszę o opinię i ewentualne zmiany:

 

1. Intel Core i5 4570
2. Gigabyte GA-B85M-D3H lub MSI B85-G43
3. Zalman Z3 Plus
4. Western Digital Blue 1 TB 7200rpm
5. Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
6. MSI GeForce GTX 660 GAMING OC, 2GB
7. Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version
 
Całość wyszła mi niecałe 2500 zł, różnica w cenie płyty głównej to niecałe 50 zł, czy warto wybrać MSI B85-G43 zamiast tego Gigabyte? Czy wybrany zasilacz to dobra opcja? I czy grafika od MSI będzie tutaj najlepsza z tego co jest dostępne jeżeli chodzi o GTX 660, czy może Gigabyte? Oczywiście zapominamy o SLI.
Edytowane przez yothetank
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...