Skocz do zawartości

Niskobudżetowy sprzęt ;P


Recommended Posts

Witam! Chciałbym nabyć jakiegoś niskobudżetowego pc-ta, główny powód to w zasadzie irytacja z powodu niskich możliwości posiadanego laptopa. Potrzebuję budy i monitora. A więc do rzeczy:

  • Zastosowanie komputera : Gry, Czasem montaż filmów, Programy Graficzne
  • Maksymalna kwota : 1500zł? sam nie wiem, jak najtaniej!
  • Których części potrzebuję : PHI! Czego ja nie potrzebuje! Nawet porządnych śróbokrętów w domu nie mam.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jak się coś poluzuje hehe... To bardzo możliwe.
  • Rozdzielczość mojego monitora : Tak
  • Specjalne wymagania : Oprócz tego żeby działał może zamianiać się w transformersa i w nocy grać ze mną w monopol.
  • Części z poprzedniego komputera : Brat mi zwinął kompa z i5, gtx460, 8gb ram... ale pod ręką mam pentium 4, jakiś zasilacz podejżanej marki i takie tam
  • Własna propozycja zestawu : Myślałem o licytacji na allegro :
  • http://allegro.pl/komputer-stacjonarny-intel-core-2quad-gtx-560-tf-i3865405884.html
  • http://allegro.pl/mocna-maszyna-w-cenie-grafiki-warto-i3870787471.html - w tym oczywiście karta raczej nie wykorzysta potencjału
  • Inne : Lubię dziewczyny.
Edytowane przez Proxinslaw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie no bez szaleństw z tymi herosami, aż takim hardcorem nie jestem. Do skyrima z milionem modyfikacji w zasadzie bym używał. A tak przeglądając podawane przez was zestawy i te "bombowe"(nigdy nie wiesz kiedy zasilacz wybuchnie) zestawy z allegro, to teorytycznie powinny pociągnąć na maksymalnych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Typowa benchmarkowska odpowiedź jak widzę, liczyłem na to, że będę unikalny ;( xD Tak poza tym mam takie pytanie. Lubię czasem pomajstrować w minecrafcie, a jak wiadomo jest to gra procesorowa. Więc czy w takim wypadku w podobnym segmęcie cenowym 4-rdzeniowy amd nie byłby wydajniejszy? I co myślicie o tych akucjach?

Link to post
Share on other sites

W podobnym segmencie cenowym nie znajdziesz żadnego amd-eka, ceny używanych phenomów (4-rdzeniowych) zaczynają się od 340zł, w dodatku trzeba by go troche podkręcić a do tego jest potrzebna płyta główna z dobrą sekcją zasilania, z nowych to fx-4300 ale jest droższy od pentiuma o jakieś 130zł, będąc przy tym jest mniej wydajny.

 

 

P.S: tutaj masz filmik z minecrafta z shaderami na starszym pentiumie (G2130), jak widać komputer ten wyciąga ponad 60 FPS-ów: http://www.youtube.com/watch?v=YMNacf7x_ss.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Bombowe to są zasilacze, które tam wkładają.

Może procek całkiem wydajny, ale karta graficzna to już bardziej biurowa, nadająca się do wyświetlania pulpity  :rotfl:, w dodatku pamięci DDR3 w karcie, a dysk o połowe mniejszy.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...