Skocz do zawartości

Komputer do Gier z monitorem. 8TYŚ - max


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie.

 

"Mało się znam, jedynie dużo gram". - To słowa mojego kuzyna który poprosił o radę w składaniu komputera.

 

Myślałem nad gtx 780Ti w zestawie jednak głownie, rozpatrze propozycje expertów.

Żadnych konkretnych wymogów nie ma, głowny cel to GRY!.

Jeśli chodzi o OC to mało kuzyn na Tym się zna, lecz jeśli bez tego sporo straci chętnie wezmę sam się za OC i zrobię

mu to.

 

 

  • Zastosowanie komputera :GRY
  • Maksymalna kwota : 6-8tys
  • Których części potrzebuję :komputer + monitor (Może być klawiatura + mysz dla graczy)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Bez podkręcania nie ma dobrej wydajności, więc tak:)
  • Rozdzielczość mojego monitora : stary mnie nie interesuje
  • Specjalne wymagania : żadne
  • Części z poprzedniego komputera : Stary to taki złom że nic się nie przyda
  • Własna propozycja zestawu : gtx 780ti
  • Inne : może być bez SSD

 

6-8Tyś max, im mniej Tym lepiej.

 

Pozdrawiamy

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Zastosuj się do wzoru:

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

Pozdrawiam!


Witam ponownie!

 

Ode mnie taki ZESTAW jeśli mówimy o górnej granicy 8000 PLN :)

 

 

 

Otrzymujesz tutaj najmocniejszy CPU i5 oparty na Haswellu, wraz z cichym i wydajnym COOLEREM, który pozwoli Ci na podkręcenie go do 4,5 GHz. Test przed podkręceniem:

 

http://pclab.pl/art53333-5.html

 

i po podkręceniu:

 

http://pclab.pl/art53333-15.html

 

Do tego solidne MOBO z 12 fazową sekcją zasilania, dwiema kośćmi UEFI i dobrze chłodzoną sekcją zasilania. Poniżej masz link do recenzji tej płyty:

 

http://pclab.pl/art52708-10.html

 

W takiej kwocie myślę że sugerowane będzie SLI jeśli chcesz otrzymać najwyższą wydajność, dlatego dałem jedną kartę niereferencyjną i referencyjną - która będzie wyrzucać ciepłe powietrze za obudowę. Link do test wydajności SLI GTX 770:

 

http://www.legitreviews.com/msi-geforce-gtx-760-gaming-oc-2gb-video-card-review-in-sli-and-2d-surround_2224/4

 

8GB RAM od porządnej  firmy, w spokoju wystarczy do wszystkich gier. Dorzuciłem jeden dysk SSD, na którym zainstalujesz SO oraz parę programów/gier. Na pewno uprzyjemni Ci to pracę. Do tego znany i niezawodny dysk HDD o pojemności 1TB, który posłuży jako magazyn. Różnica między SSD, a HDD:

 

http://pclab.pl/art53297-4.html

 

To wszystko zasilacz o mocy 650W ze sprawnością GOLD, całkowicie modularny, gdyż to zmniejszy temperatury w obudowie no i wpłynie na porządek :P A to wszystko zamkniesz w obudowie przystosowanej do SLI, posiada 4 wentylatory na start, z czego 1 boczny 200 mm i kontroler obrotów :)

 

Co do monitora, to jest on chyba najlepszym wyborem do SLI. Odsyłam do:

 

http://forum.benchmark.pl/blog/16/entry-188-wyb%C3%B3r-monitora-poradnik-ips-amva-czy-tn/

 

cytat z tego artykułu odnośnie monitora:

 

 

 

Eizo FG2421 oparte na matrycy AMVA, dzięki zastosowaniu technologi 240Hz redukuje smużenie do niewiarygodnego poziomu(jak dla AMVA). Dzięki temu na rynku jest monitor dla zapalonego gracza(120Hz) z dobrą czernią i kontrastem, do tego praktycznie nie smużący. Wadą jest trochę wyższy input lag, jednak dalej w granicach akceptowalnych przez przeciętnego gracza.

 

Na to wszystko przy zakupie dostaniesz 3 gry :

 

2x Assassin's Creed 4

Battlefield 4

 

:)

 

No i na koniec:

 

 

 

Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pldo zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lubpendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z 
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz 
pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Najlepsza propozycja w tejze cenie:

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)

Płyta główna ASRock Fatal1ty Z87 Killer

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE_RD

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 760 02G-P4-2761-KR

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 760 ACX 02G-P4-2763-KR

Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) TLYD38G1600HC9DC01

Dysk SSD Samsung 128GB SSD840 SATAIII, MLC, 2.5'' (read/write, 530/390MB/s) 7mm PRO (MZ-7PD128BW)

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Zasilacz Be Quiet! Dark Power Pro 10 750W CM 80PLUS Gold, 11.8 dB, 4/1 (OCK) 12V (BN202)

Obudowa Fractal Design ARC XL - OKNO - USB3.0 (FD-CA-ARC-XL-BL-W)

 +

Monitor LED Eizo FG2421-PL + BATTLEFIELD 4 !!!

cena - 8000.50

 

- Mozliwosc zrobienia wysokiego OC.

- Solidna plyta glowna; dwie kosci UEFI, jakosc=cena..

- Cooler CPU - jeden z najlepszych chlodzen powietrznych na rynku.

- CASE - solidnie wykonana; dobrze przewiewna;

- PSU - idealny zasilacz; jakosc wykonania; cichy; stabilne napiecia;moc

- Karty graficzne - Niereferent + referent ( pomoze to z temperaturami ); wydajnosc wyzsza niz pojedynczy 780.

- RAM - jak to pamieci: dobrze wykonane; cl9; radiatory

- HDD - 1TB na dane;

- SSD - jeden z najlepszych ssd na rynku; sprawdzony dysk; nie 'upadnie'  tak szybko.

- Monitor - najlepszy monitor do gier, czas; dobre kolory; czestochliwosc odswierzania;

Link to post
Share on other sites

A wydajnościowo która opcja będzie najlepsza: nieref+ref, ref+ref, nieref+nieref? Jakieś argumenty za którymś konkretnym rozwiązaniem? Jeżeli mam użyć googla to podpowiedzcie co w niego wpisać żeby względnie szybko znaleźć ;) Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Komputer za 7.7tys

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78411&s=66564&s=78343&s=79991&s=73811&s=77226&s=72436&s=78011&s=80837&s=77566

 

Brak jakiejkolwiek argumentacji, przepłacone podzespoły, brak monitora, brak SSD w takim budżecie...Nowaj

Edytowane przez Nowaj
Niekompetencja.
Link to post
Share on other sites

Ja mając do dyspozycji 8k (wygrane/znalezione czy coś tam ;) ) kupiłbym coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/zkAW/

 

Procesor, płyta, pamięci takie same jak w poprzednich zestawach (i5 4670k+ASrock Ex4 + 8GB Cruciali CL8).

Wszyscy proponują SLI i to dobry pomysł w tym budżecie, o ile się je wykorzysta.

Teoretycznie przy monitorze 120 Hz, żeby mieć w nowych grach po 120 fps na wysokich ustawieniach to już trzeba mieć kawał sprzętu. Tylko czy autor/kupiec zauważy różnicę między 60 klatkami, a 100-120? Moja propzycja to Gigabyte GTX 780 Ti i obudowa + zasilacz przygotowane pod ewentualne SLI w przyszłości. Czemu tak? Przy rozdzielczości monitora FHD, jedna karta zapewni płynną rozgrywkę we wszystkie gry, które do tej pory wyszły, niższa temperatura w obudowie, większa cisza i dużo niższe rachunki za prąd. Za jakiś czas, nowym standardem będą pewnie monitory 4K i wtedy można będzie pomyśleć o wsadzeniu drugiej 780 w SLI, ale o tym ciężko rozmawiać dzisiaj, bo dużo rzeczy może się wydarzyć do tego czasu.

Inne zmiany: w tym budżecie chciałbym mieć już dysk 2TB i 256GB SSD i takie rozwiązanie właśnie zaproponowałem.

Link to post
Share on other sites

Oj Tomasz_lc, nie wiem czy wiesz, ale kontroler pamieci w 840 EVO nie nalezy do najlepszych. W tym budzecie, tylko i wylacznie 840 PRO, ktory posiada MLC, jest sprawdzonym dyskiem i zawsze mamy jakas pewnosc, ze dysk nam od razu nie padnie. Drugie; dysk SSD 256GB przy zestawie do gier nie jest potrzebny, gdyz WSZYSTKIE gry beda trzymane na HDD, ktory posiada wystarczajaca pojemnosc. SSD -> system + sterowniki, podstawowe programy. Dyski o wiekszych pojemnosciach wybieramy przy zestawach, ktore maja sluzyc do pracy. Po trzecie, jezeli autor chcialby jednordzeniowa karte graficzna, to lepszym wyborem bedzie gtx 780 zamiast 780ti( Tyle przeplacac, za taki mizerny skok wydajnosci? Po samym podkreceniu zwyklej 780 wydajnosc powinna byc taka sama jak Titan. Nastepnie do takej zwyklej 780 bedzie wystarczajacy zasilacz o mocnej lini 650W( nawet 550 dalby rade, jakby Ktos sie uparl), przy takim wyborze powinismy celowac w Seasonic X/Seasonic platinum/ Super flower goolden Green pro../be quiet.. Jezeli chodzi o monitor, to ten ktory podalem bedzie najlepszym wyborem ( niski czas reakcji, swietne kolory, czestochliwosc odswiezania, wykonanie..).

Link to post
Share on other sites

Oj Tomasz_lc, nie wiem czy wiesz, ale kontroler pamieci w 840 EVO nie nalezy do najlepszych.

W Samsungach 840 EVO jest ten sam kontroler co w innych dyskach Samsungach, czyli ich autorski MEX, tyle że nowszy i wyżej taktowany.

 

W tym budzecie, tylko i wylacznie 840 PRO, ktory posiada MLC, jest sprawdzonym dyskiem i zawsze mamy jakas pewnosc, ze dysk nam od razu nie padnie. Drugie; dysk SSD 256GB przy zestawie do gier nie jest potrzebny, gdyz WSZYSTKIE gry beda trzymane na HDD, ktory posiada wystarczajaca pojemnosc. SSD -> system + sterowniki, podstawowe programy. Dyski o wiekszych pojemnosciach wybieramy przy zestawach, ktore maja sluzyc do pracy.

Oczywiście 840 Pro jest lepszym wyborem, ale już mniej opłacalnym (ponad 160 zł dopłaty). Co do żywotności i różnic w kościach MLC i TLC, to zwykły użytkownik, który nie katuje dysku codziennie dziesiątkami gigabajtów danych, szybciej wymieni dysk na nowszy/większy niż wykończy cykle do zera. W tym budżecie brałbym 256GB i trzymał tam również gry i programy, a na HDD tylko magazyn na filmy, muzykę czy co tam kto trzyma :)

 

Po trzecie, jezeli autor chcialby jednordzeniowa karte graficzna, to lepszym wyborem bedzie gtx 780 zamiast 780ti( Tyle przeplacac, za taki mizerny skok wydajnosci? Po samym podkreceniu zwyklej 780 wydajnosc powinna byc taka sama jak Titan.

Jeżeli rozmawiamy o kartach za 2-3k, to tekst o "przepłacaniu" jest trochę śmieszny, bo kupowanie "zabawek" za 2 tyś to nie codzienność dla każdego. Jak kogoś stać na kartę za 2-2,5k to nie nasza sprawa. O opłacalności można mówić jeśli budżet na cały komputer wynosi 2-3k :) Co do podręcania, to każdą karte można podkręcić 780 Ti też i daje to dobre rezultaty: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_geforce_gtx_780_ti_vs_radeon_r9_290x?page=0,15

 

Jezeli chodzi o monitor, to ten ktory podalem bedzie najlepszym wyborem ( niski czas reakcji, swietne kolory, czestochliwosc odswiezania, wykonanie..).

Oczywiście, że będzie najlepszym wyborem dla mnie i dla ciebie, komuś może się jednak nie podobać (bo za mały, niełądny, itp) Żeby zmieścić się w budżecie, wolałem dać tańszy monitor, a dołożyć do innych rzeczy.

 

Przy takiej kwocie możliwości są ogromne i nie ma jednego, najlepszego zestawu.

Edytowane przez Tomasz_lc
Link to post
Share on other sites

@UP jezeli monitor za maly, to polecam telewizor 65 Cali, to bedzie najlepsze wyjscie ;-). Rowniez Zgodze sie z Toba, ze przy tejze cenie mozliwosi sa ogromne. Zarowno moj jak i Twoj zestaw spelni wszelkie wymagania autora. Teraz, pozostalo nam czekac na jego decyzje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie umiejętność czytania ze zrozumieniem posiadam więc nie wiem do czego pijesz. 

Autor wątku zawarł takie informacje:

  • Zastosowanie komputera :GRY
  • Maksymalna kwota : 6-8tys
  • Których części potrzebuję :komputer + monitor (Może być klawiatura + mysz dla graczy)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Bez podkręcania nie ma dobrej wydajności, więc tak:)
  • Rozdzielczość mojego monitora : stary mnie nie interesuje
  • Specjalne wymagania : żadne
  • Części z poprzedniego komputera : Stary to taki złom że nic się nie przyda
  • Własna propozycja zestawu : gtx 780ti
  • Inne : może być bez SSD

 

W moim przypadku podłączyłem się ponieważ w sumie jest to zgodne z moimi oczekiwaniami co do zestawu. Może jedynym wyjątkiem jest posiadanie SSD no i max nie musi być 8k tylko coś koło tego.

Link to post
Share on other sites

Dysk SSD wybrałeś bardzo słaby, GTX 780Ti jest na razie nieopłacalny, zasilacz mógłby być lepszy, chłodzenie
to samo, a jakbyś poczekał do Wielkanocy, to zmieściłaby się w budżecie LGA2011.

 

A jaki jest sens ładowania kasy w LGA 2011, jeśli zastosowaniem komputera są gry ? Czterordzeniowce na tę podstawkę mają w grach mniejszą wydajność od 4770k...Nowaj

Edytowane przez Nowaj
Niekompetencja.
Link to post
Share on other sites

Kuzyn kupił ten komputer: http://www.morele.net/inventory/info/31e4t0/

 

Jedynie co zostało zmienione to:

-1 karta została usunięta

-inny monitor

-inna obudowa

 

całość wyszła 6k

 

Co myślicie o jego wyborze?

ja bym nie brał referenta mając jedną karte w budzie xD

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

 

 

Kuzyn kupił ten komputer: http://www.morele.ne...ry/info/31e4t0/

 

Jeden GTX 770 pod Eizo FG2421 to spory przerost treści nad formą. Kuzyn będzie szedł w przyszłości w SLI ? Jeżeli nie to mógł się pokusić o MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5

 

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290/26.html

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290/29.html

 

Kupując refa mógł wpakować to chociaż w R4 / ARC XL R2. Ciepłe powietrze i tak będzie wyrzucane poza obudowę. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...