Skocz do zawartości

Nowy komputer, dużo fps a jednak przycina w grach


Recommended Posts

Kupiłem dwa tygodnie temu nowy komputer

I5 4670k

Gtx 780

firmowy zasilacz,  sprawność gold 700w

8 gb ram

dysk plextor 128

drugi dysk to roczny seagate ( na pewno działa)

 

I nie mogę w to uwierzyć ale mimo że mam w każej grze bardzo dużo fpsów to występują jakby mikroprzycięcia, bardzo delikatne i krótkie ale są. Zbagatelizowałem na początku problem myśląć ze po prostu "zdarzyło się przycięcie" ale gdy okazało się że counter strike jest niegrywalny przez te przycięcia głębiej zbadałem problem.

 

Zainstalowałem najnowsze (wczoraj wyszły) sterowniki do karty

System to windows 7  64-bitowy, dopiero co postawiony.

 

Przycięcia czasem zdarzają się w filmach nawet.

 

Index systemu windows to 7,6

 

w 3d mark 11 uzyskałem jakies 8700 punktów.

 

Fraps NIGDY nie widzi żadnego spadku fps.

 

Mimio to widzę te przycięcia.

 

Temperatury pracy w normie.

 

Wydawało mi się że może problemem jest to żę gram na tv przez hdmi, ale ustawiony jest na 60hz, Podłaczałem inne komputery i nie występuje taki problem.

 

Czy ktoś ma pomysł co to może być??

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

ja miałem takie mikro przycięcia w paru grach jak miałem wysoką fragmentacje dysku (10% to już sporo wbrew pozorom) po defragmentacji jest o wiele lepiej

 

btw - spróbuj wyłączyć indeksowanie w dyskach + pobierz se windows 7 manager i przeskanuj nim rejestr a potem zdefragmentuj rejestr 

Edytowane przez radeon24
Link to post
Share on other sites

Zmień częstotliwość odświeżanie na monitorze - pierw na mniejszą, jak nie pomoże to na większą.

Jak zmienić częstotliwość odświeżania monitora: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/correct-monitor-flicker-refresh-rate#1TC=windows-7

 

  1. Otwórz okno Rozdzielczość ekranu, klikając przycisk Starthttp://res2.windows.microsoft.com/resbox/en/windows%207/main/4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33_818.jpg i polecenie Panel sterowania, a następnie w obszarze Wygląd i personalizacja klikając pozycję Dopasuj rozdzielczość ekranu.

  2. Kliknij przycisk Ustawienia zaawansowane.

  3. Kliknij kartę Monitor, a następnie w obszarze Częstotliwość odświeżania ekranu kliknij żądaną częstotliwość odświeżania. Dopasowanie monitora chwilę potrwa. Jeśli chcesz zachować zmiany, kliknij przycisk Zastosuj. Jeżeli nie zastosujesz zmian w ciągu 15 sekund, zostaną przywrócone oryginalne ustawienia częstotliwości odświeżania.

 

Link to post
Share on other sites

Tez niby racja jezeli masz odswiezanie ustawione na 120, to 60 klatek moze mygladac mizernie... zazwyczaj odswiezanie 60 i okolice 60mklatek ideal, 75 na 75. Choc sa i silniki pisane ze nawet 40 klatek wyglada na 60Hz ok, no ale to dodatkowa praca na ktora studia ze wzgledu na terminy przestaja sobie pozwalac.

Link to post
Share on other sites

To mi wygląda na jakiegoś imput laga, ale napisałedś, że inne kompy działają poprawnie więc przyczyna musi leżeć w Twoim PC.

Zastosuje sie do rady kolegi wyżej, a jak by to nie pomogło to sprawdź jeszcze niższe ustawienia graficzne i rozdzielczość.

 

Kiedyś miałem do czynienia z podobnym problemem, ale na HD 7950. Po wnikliwych poszukiwaniach (czyt. Pojechała na serwis) okazało się, że karta ma uszkodzoną jedną kość VRam.

 

Innym razem na gtx 660ti pomoglo wgranie starszych sterownikow.

Link to post
Share on other sites

Czy gdyby to był throtling to fraps by nie wykazał tego?

 

Sprawdzałem 3 wersje sterowników, zawsze to samo

 

Karta to Asrock Z87 pro 4

 

Wynik 3d mark 11 to dokładnie 8771 ( czyli najniższy wynik, tam jest ich duzo) w trybie performance, ale 3d mark twierdzi ze i7 z tytanem ma tylko 300 więcej wiec uznałem to za ok.

 

Dziwne jest to że w testach fizyki w 3d marku fps spadały do około 20 gdzie wszystkie inne testy miały niedorzecznie dużo fps.

 

Zaraz podłaczę stary monitor dla pewności ze to nie wina hdmi - sprawdziłem, tez wystepuje ten sam problem

 

Jest to na tyle drobne scinanie ze przeszedłem kampanie singla bf4 i go nie zauwazylem ( zacinały sie tylko filmiki podczas ładowania ale uznałem ze to wina gry), jednak w csie juz odczuwalne jest to ze co jakis czas na ułamek sekundy obraz staje, jest to naprawde drobne zatrzymanie, jakies 1 lub 2/10 sekundy co jakies 30s . Jakbym odesłał to na serwis to nawet by pewnie nie zauważyli, jednak widze to dokladnie i przeszkadza mi to bardzo bo nie po to wydałem tyle na komputer zeby mi cięło. Podczas filmów też to występuje. Moja dziewczyna wogole tego nie zauważa, jednak nie jest to mój wymysł bo kumple potwierdzili ze to nie omamy. 

Nie wiem nawet już gdzie szukać rozwiązania, będe musiał chyba z tym życ po prostu. 


Czy to jestt możliwe żeby hardware był odpowiedzialny za przycinki jeśli żadne program diagnostyczny tego nie wykazuje??

Edytowane przez 44ball
Link to post
Share on other sites

Tak, czestotliwosci sprawdzilem zanim zalozylem ten temat, na innym monitorze wystepuje ten sam problem ( zwczajnie przez dvi).

 

Jest to bardzo dziwne. Nie mam pojęcia co może byc przyczyną. Zjawisko występuje tylko w grach i filmach.


Szukałem odpowiedzi na zachodnich forach i faktycznie istnieje czasem taki problem, musze tylko dojść do tego co go powoduje. Dlatego chciałem zapytać, czy jeżeli fps jest stabilny to moge ząłożyć ze grafika jest w porządku i wina leży po stronie procesora/ ramu/ płyty głównej ?

 

Na pewno nie są to dyski, wydaje mi się niemożliwe żeby był to zasilacz.

 

Może to pomoże że w każdej nowej grze, gdzie podczas ładowania mapy pojawia się filmik, są mocne przycięcia ( BF4, Crysis 3 , w Cod nawet dźwięk się przycina ) W trakcie gry niby jest płynnie ale są te mikroprzycięcia, fps stabilny, tylko w crysisie z włączonem v-sync dziwnie skacze z 30 na 60 i wtedy są przycinki.

 

W Assassins creed przycina podczas "synchronizacji na szczytach budynków

W NFS co jakiś czas też występują mikroprzycięcia.

No ostatnio kupiłem Enslaved oddysey, gra mało wymagająca graficznie a też występują te jakby mikroprzycięcia.


Najbardziej widoczne jest to w Unigine Haeven Engine, tnie się dość mocno, przy normalnych, nawet niskich temperaturach, niskim zużyciu procesora i ramu. Coś jest zdecydowanie nie tak, zwłszcza że gdy miałem radeona 280 wszystko śmigało bez przycięcia na dokłądnie takim samym komuterze ( karta miała inną wadę i cały system sie resetował ale to inna historia)

Edytowane przez 44ball
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

czy masz podłączone

 

Dodam jeszcze że dwoma kablami, bo u mnie o dziwo na jednym kablu były zaniżone wyniki - może to mit - ale jak podłączyłem dwa kable problem zniknął jak ręką odjął...

Link to post
Share on other sites

kartę mam podłączoną dwoma modularnymi kablami , ośmio i sześcio pinowym, każdy osobny, fpsy wysokie, temperatury takie jak być powinny, procentowe zużycie tez ok. Wyjmuje znowu jeszcze raz kartę ( trochę krzywo leży) i montuję, jak to nie pomoże pójdę u kumpla podłączyć kartę i mozę mi sie uda ją wykluczyć lub nie.

 

Co ciekawe zjawisko występuję bez względu na jakość ustawień graficznych , nawet w najniższych rozdielczościach. Nie pomaga także limitowanie fpsów do 60

Edytowane przez 44ball
Link to post
Share on other sites

Wtrace sie gdyz pare lat temu mialem podobny przypadek z karta Gainwarda geforce 5200 128mb, niby wszystko chodzilo ale wydajnosc w grach byla na poziomie rivy TNT, dodatkowo dochodzily mikrofreezy. Nowa karta niestety okazala sie uszkodzona, zostala wymieniona I problem znikl na kilka lat:-) sproboj podmienic na cos o podobnej wydajnosci I zobacz czy problem bedzie sie pojawial dalej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...