Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema! Otóż od ostatniego czasu zauważyłem, że laptop mój strasznie zaczyna mulić. Wchodząc w mened żer zadań zobaczyłem tam, że mam 100% zużycie dysku. Pojawiło się to dzień temu gdy kupiłem i zainstalowałem bfa 3. W grze mam straszne ścinki co jakiś czas, fpsy spadają wtedy do 1, gdzie normalnie mam po 30-40. Zmartwiłem się tym ponieważ laptop ma dopiero 2 miesiące. Proszę was o porady co robić, laptop jest na gwarancji ale wolałbym tego uniknąć. Dysk zawiera 1000 gb jest to dysk SSD. Laptop posiada w sobie 4gb ram, karta graficzna gt 635, procesor i7 4x 2.2 . Pojawia się to raz na troche czasu przy czym powraca i tak ciągle. Zużycie dysku jest spowodowane przez system. Z góry dziękuje za pomoc ! Laptop ma orginalny windows 8 .

Edytowane przez LubieMisie12
Link to post
Share on other sites

Przepraszam Borek nie wiem skąd wgl wzięła mi się ta nazwa. Dysk Twardy 1000 GB, SATA 5400 obr/min . Proszę naprawdę o pomoc bo jest coraz gorzej dzisiaj wszedłem na laptopa to nic się nie dało zrobic muliło strasznie. Internet się nie właczył, skype rownież. Gdy wszedłem w menedżer zadań pokazywało czasem, nie ciągle, że to svchost pobierał też znaczną ilośc zużycia dysku. Najbardziej system proszę o pomoc. Na laptopie nic nie moge zrobic !

 

Link to post
Share on other sites

Zaczął bym od odinstalowywania niepotrzebnych programów/dodatków do przeglądarek i innego badziewia, możliwe, że svchost jest zainfekowany, należało by użyć combofixa, miałem z tym problem na XP tylko, że to procesor był obciążany. Tutaj masz instrukcję: http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix

Link to post
Share on other sites

Ludzie proszę jaśniej jeśli możecie nie znam się dobrze na komputerach. Teraz jest troche lepiej normalnie laptop wchodzi po necie śmigam itp gry odpalam, ale mianowicie z rana była lipa bo mulił strasznie . Chciałbym jeszcze dodać że w bfa 3 gram na nim i czasem wszystko jest okej śmiga elegancko , ale czasem te 100% dysku znów się pojawia i wtedy klops spadki do 1 fpsa co chwile.


Borek93 ale w tej instrukcji zostało napisane że combofix może być użyty tylko dla Windowsow Xp,Vista,7

Link to post
Share on other sites

U mnie Combofix uwalił punkty przywracania i Nvidia Optimus. Musiałem zrobić format ponieważ nic nie chciało się uruchomić na GF. Taka uwaga.

Może na początek jakiś antywirus + Malwarebytes Antimalware.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy na pasku w zasobniku lub w opcjach, nie masz włączonej konserwacji systemu windows. Wyłącz też aktualizacje systemu dla sprawdzenia.

Jak nie pomoże to będziemy dalej kombinować ;)

Link to post
Share on other sites

Teraz znów właczyłem laptopa i muli 2 resety to samo nie chciał mi sie nawet skype odpalic ani internet. Moze zrobic formata windowsa bo mam możliwosc tam aby zainstalowac ponownie windows w ustawieniach znalazlem moze to pomoze? Borek nie rozumiem tutaj co tu jest po angielsku moglbys mi powiedziec jakos na prywatnym albo nawet tutaj co zrobic? Mozliwe jest wlasnie ze ktos sie wlamal na mojego laptopa i sobie korzysta , mozliwe jest to? Skanowalem programem McAfee ale nic nie wykazalo pelne skanowanie laptopa , co sadzicie prosze o odpowiedzi

Edytowane przez LubieMisie12
Link to post
Share on other sites

Panel sterowania>Systemy i zabezpieczenia>System>Zaawansowane ustawienia systemu>Wydajność-ustawienia>Zaawansowane

 

Zaznacz programy następnie kliknij zmień. Odznacz "ptaszek", zaznacz dysk na którym jest sytem, zaznacz rozmair niestandardowy

wpisz w pierwszej kolumnie 4000 w drugiej 8000 lub 12000 kliknij ustaw, wciśnij ok/akceptuj zrestartuj komputer. Rób według obrazków.

Link to post
Share on other sites

Zrobilem format windowsa w nocy i teraz jest git użycie dysku wynosi 4-10% czasem skacze do 100% ale nie przez system myśle że w grach bedzie to samo. Narazie temat do zamknięcia bo myśle że to rozwiązało mój temat jeśli nie się odezwe , dzięki chłopaki za pomoc ! Myślę że można liczyć na to forum :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...