Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zakupiłam aparat Olympus PEN E-PM1. Sprzedawca zachwalał dany model nawet do zdjęć robionych w pomieszczeniach. Zdjęcia robię dziecku oraz w gronie rodzinnym najczęściej w ciemnych pomieszczeniach. Niestety nie jestem zbytnio zadowolona. W małych pomieszczeniach musze odejść w najdalszy kąt pokoju, aby objąść osobę w całości. Natomiast w pokoju w nocy z żarówką zdjęcia są fatalne. Czy możecie mi poradzić czy warto dokupić jakiś obiektyw by zdjęcia można było wykonywać z bliska a nie z odległości 4  5 metrów. albo polecić jakąś funkccję by zdjęcia w pokoju przy żarówcę były jasne i w miare dobrej jakości? Do zdjęć robionych w dobrym oświetleniu nie mam zarzutów. PROSZĘ O POMOC! Sylwia

 

Link to post
Share on other sites

Myślę,że masz jakąś instrukcję do niego i przy jej pomocy ustaw kiedy jest słabe światło dużo większą czułość matrycy a widzę,że jest tam spory zakres./ISO/.Jeśli masz obiektyw o ogniskowej 16-42 ,ustaw najmniejszą i

wtedy aparat będzie "szerzej" widział.Napisz jaki masz obiektyw tzn o jakich możliwych ogniskowych..

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=13595 radzę przeglądnąć...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites
Natomiast w pokoju w nocy z żarówką zdjęcia są fatalne.

 

Fatalne, tzn? Jeśli rozmazane, to rób zdjęcia z krótszym czasem migawki. Jeśli zbyt ciemne ustaw większe iso i/lub dłuższy czas, jeśli zbyt zaszumione to zmniejsz iso. I koniecznie rób zdjęcia na najkrótszej ogniskowej, wtedy maksymalna przysłona będzie większa.

No i pamiętaj, że w bardzo słabym świetle żaden amatorski aparat sobie nie poradzi na automatyce i w dodatku z kiepskim obiektywem. Więc albo kup dużo lepsze szkło (nie wiem jakie masz teraz, ale pewnie standardowe), albo chociaż lampę błyskową zamontuj.

 

No i tak jak pisze jarrino, podaj jaki masz obiektyw i na jakiej ogniskowej robisz zdjęcia.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Obiektyw mam taki jak był w zestawie.

 

 

I koniecznie rób zdjęcia na najkrótszej ogniskowej

  właśnie zmieniłam i zdjęcia wychodzą o niebo lepsze ;)

 

 

Jeśli masz obiektyw o ogniskowej 16-42 ,ustaw najmniejszą i wtedy aparat będzie "szerzej" widział.

obiektyw jak dobrze "rozumiem " mam 14-42 mm, ale niestety jeżeli zmniejszam to i tak mało mi to daję. Nie mogę objąć całej osoby . Natomiast robiąc zdjęcia zwykłym aparatem z tej odległości nie ma z tym problemu. A może możecie polecić mi jakiś obiektyw który rozwiąże ten problem?

Edytowane przez green_me89
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Przy ogniskowej 14mm (tj. w tym aparacie w przeliczeniu 28mm) z odległości ok. 2m powinnaś spokojnie "objąć" całą dorosłą osobę.

A jednak objąć całej osoby nie mogę .... Tak więc czy ktoś mógłby polecić mi obiektyw który nie będzie miał z tym problemu? I będzie spełniał moje oczekiwania. Proszę o pomoc !

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...