Skocz do zawartości

Wymienienie grafiki i procka? Gry,nagrywanie,obróbka


Recommended Posts

Witam wszystkich, mam do was wielką prośbę. Potrzebuje wymienić procesor oraz kartę graficzną i potrzebuje rady. Przypuszczam, że mobo również http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/sad.gif
Otóż komputer będzie służył do gier,nagrywania w jakości 720p i do obróbki wideo (grafika,dźwięk). 
Mam rozdzielczość 1366x768 ale dobrze by było jakby podzespoły ogarnęły też rozdzielczość 1600x900 lub 1680x1050. Ale przystosujmy się do 1366x768, bo taki monitor posiadam...

Parametry aktualnego pc:
Płyta główna:GA-M68MT-S2 rev 3.1
Procesor:amd athlon II X2 250
Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 630 1gb
Zasilacz:Deus 500W

Zamierzam grafikę wymienić na HD 7790 lub 7850.

Z prockiem już większe tak powiem "bagno", bo do płyty mało co do niego pasuje...
Planuje kupić FX 6100 jakiegoś używanego z allegro z GW. Myślę że te podzespoły ogarną gry na max detalach/ustawieniach.

Co myślicie, trzeba mobo wymieniać czy to podane wyżej ogarnie? Czy nie warto marnować kasy na Fx, kupić mobo pod intala czy jak...

Proszę o pomoc, bo mało kto na innych forach może mi pomóc każdy pisze co innego...

 

Lub kupie jakiegoś lapka ale stacja to stacja...

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez tobli
Link to post
Share on other sites

Buldożery to straszna lipa niestety, lepiej byłoby zapolować na Phenoma II x6, ale ich dostępność jest znikoma, a Phenoma II x4 specjalnie nie podkręcisz na tej płycie. Wszystko zależy od budżetu, masz tysiaka idź w intela...

Link to post
Share on other sites

Mam teraz 700zł. Ale ja nie kupuje wszystkiego na raz. Tylko np. Najpierw płyta + proc a jak kasa dojdzie to grafika.

To jaką polecacie mi kupić płytę główną i jaką i5 czy i3.

Jak mówiłem chcę tylko aby najnowsze gry działały na ultra i żeby dało się je nagrywać przynajmniej na wys. ustawieniach do tego jeszcze robię rendering,grafika (sony vegas,photoshop).

Raczej mocnego sprzętu nie potrzebuje jak mam 1366x768, ale dobrze jakby podzespoły ogarnęły chociaż ust. średnie jak będę chciał wymienić monitor na FULL HD w przyszłości.

 

Pozdrawiam


Halluu

Edytowane przez tobli
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...