Skocz do zawartości

Lumia 920 vs Xperia SP


Recommended Posts

Witam.

Mam do wyboru w abonamencie orange dwa telefony. Sony Xperie SP i Nokie Lumie 920.

Mam lekki dylemat. Z początku chciałem wziąć Lumie, ale odrzuca mnie trochę zamknięty system WP8. Z kolei w Sonym jest android, a jak wiadomo andek jest bardziej zasobożerny niż WP. Telefon będzie do ogólnego użytku z naciskiem na oglądanie filmów i anime, słuchanie muzyki, przeglądanie stron www, a od biedy do zagrania w jakąś średnio wymagającą gierkę rpg.

Co zatem Wy byście zrobili na moim miejscu i dlaczego?
Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Ahh jak mogłem to przeoczyć -.- Dzięki :D

Miałem z początku inny telefon na uwadze i to może przez to zapomniałem o tym temacie.

 

Edit.

Ludzie polecają Lumię, ale czy ten system na pewno jest dobrym wyborem? Naczytałem się na jego temat trochę, słuchałem opinii moich bliższych znajomych i jakoś średnio są nastawieni do tego systemu, a niektórzy nawet twierdzą, że przesiedli by się na androida. Czy na WP8 nie będę w jakiś sposób ograniczony? I nie chodzi mi tutaj o jakieś bajery typu tapeta tylko czy będę mógł wgrać pliki jakie tylko zachce? Filmy, muzyka, anime?

Edytowane przez Son1c
Link to post
Share on other sites

Czy na WP8 nie będę w jakiś sposób ograniczony? I nie chodzi mi tutaj o jakieś bajery typu tapeta tylko czy będę mógł wgrać pliki jakie tylko zachce? Filmy, muzyka, anime?

http://i.imgur.com/VWYbzkr.jpg

Skoro ja dałem rade to i ty pewnie też ;)

Tylko odtwarzacz trzeba kupić w WPS by móc odtwarzać matroske przynajmniej do czasu wydania VLC ;)

Link to post
Share on other sites

Bierz Xperie SP, bedziesz zadowolony. Jest wysoka oceniana we wszelkich testach wydajności , recenzjach itp.

 

filmy i anime - ma fullHD oraz Mobile BRAVIA Engine 2 (podbija barwy i zwiększa kontrast) - oglądanie filmów na nim to sama przyjemnośc.

 

słuchanie muzyki - soniakowy walkmen rządi

 

strony www - żaden problem nawet przy włączonych aplikacjach w tle

 

gry - nie musisz sie martwic czy pojda ci srednio wymagające gry, bo obecnie nie ma gry która by zamuliła ten telefon.

Link to post
Share on other sites

Byłem dzisiaj u kumpla i obejrzałem dokładniej tą Lumię i muszę szczerze powiedzieć, że ten system nie jest taki zły na jakiego wygląda. Sam fon też niczego sobie. Do oglądania, grania i słuchania muzyki jest ok. Nawet widać, że jest dosyć dobrze wykonany.

Link to post
Share on other sites

Lumia 920 :

 

Lepiej wykonana, szybsza, płynniejsze, ma lepszy dźwięk, znacznie lepszy aparat. Ma wsparcie - XP ma Androida 4.1 - a to telefon z Kwietnia 2013 roku - czy moze mi ktoś powiedzieć, CZEMU nie dali jej 4.3 lub 4.2 ? 

 

Założę się, że jak za rok dostanie 4.2 to będzie cud. Zresztą Mamy Styczeń - za 3 miesiące mamy Kwiecień, czyli minie 12 Miesięcy od premiery. Tradycyjnie dla Androida po 12 miesięcach kończy się wsparcie. :) i pozostaną nieoficjalne ROM'y.

 

Lumia 920 ma też wbudowane Ładowanie Bezprzewodowe, którego SP nie ma, świetną darmodwą nawigacją na cały świet, której SP nie ma :) 

Link to post
Share on other sites

Ja bym sie nawet nie zastanawial, wybierając lumie, czujesz porządnie wykonany Smartphone ze świetnym wyświetlaczem HD i matryca ips dodatkowo do tego clearblack-glebsza czerń.

Aparat to poezja, ostry i świetny.

Minusem moze jest moze nie, ale to waga osobiście mi to nie przeszkadza i jest to dla mnie atutem.

Jest to bardzo przyszlosciowy Smartphone, posiada juz LTE, lądowanie bezprzewodowe i szybki plynny system, nic dodać nic ująć, a i aplikacji caly czas przybywa.

Link to post
Share on other sites

Ja nie znalazłem na stronach Sony nowego softu - ale mogę sie mylić.

 

Lada dzień ma dostać. :) Typowe dla Androida - zawsze słyszałem : lada dzień i najczęściej nie dostawałem lub trwało to rok. Andek 4.2 to Listopad 2012 - a premiera SP była w Kwietniu 2013 - pół roku później - niech mi ktos powie czemu od razu SP nie wyszła z 4.2 ?

 

A jak wygląda sytuacja z Nokia Lumia 920 ? Cóż, 15 Sierpnia 2013 roku pojawia się GDR2/Amber - i Lumia 920 otrzymuje go 15 Sierpnia :) 2013 roku dodam :)

Link to post
Share on other sites

Ravir, czy w Lumiach jest coś takiego jak branding? w sensie taki Orange lubi się wszędzie wepchać :) Bo jak już mowa o aktualizacjach to nie można zapomnieć o brandingu właśnie. Jak ktoś ma telefon z wolnej sprzedaży to jeszcze pół biedy, ale sieciówki mają straszne problemy i opóźnienia jeśli chodzi o aktualizację....

Link to post
Share on other sites

Jurij - branding polega na dodaniu loga operatora :) w czasie startu i czasem zmianie kolorów kafelków.

 

Jedynym wyjątkiem jest własnie Orange - ALE - Orange do swoich telefonów z NFC dodało obsługę płatności zbliżeniowych - jest to "biblioteki i sterowniki" obsługujące specjalną wersję SIM - mamy cos a'la połaczenie KArty Płatniczej z Kartą SIM :) pisząc w dużym uproszczeniu. Obsługa tej karty wymaga pewnych dodatków.. Nie wpływa to na stabilnośc czy szybkosć działania, jak nie uzywamy to jest to absolutnie nie zauważalne.

 

Zresztą zawsze możemy wgrać samemu wersję nie brandowaną tzw CV (Country Variant) - nie tracimy przez to gwarancji, ważne tylko by wgrywać wersję "krajową" czyli mamy z Orange PL to wgrywany CV PL.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałbym ze maja opóźnienia. Jedynie Play miał opóźnienia. Co do brandingu to tylko ekran startowy i kolor kafla.

 

Jeśli mówimy o androidzie to opóźnienia były często i gęsto w różnych sieciach. Byłem swego czasu pracownikiem i do dziś pamiętam roszczenia klientów pt."a w tamtej sieci to Oni już maja, a Wy?!" ;)

 

@ArioX Polska lepsza od choćby Francji. Tego bym się nie spodziewał :) szkoda że tylko w tym....

Link to post
Share on other sites

W przypadku Lumii i Windows Phone 8 - najdłużej po premierze czekała Lumia 720 :) bo  L920 i inne "flagowce" dostały odrazu :) nastepnie poszła najtańsza Lumia 520 a po niej Lumia 620. Moja średnio półkowa Lumia 720 została na końcu. :) musiałem czekać dwa miesiąca na OTA - bo ROM do samodzielnego wgrania pojawił się po miesiącu :) :)

 

Tak wiec Lumie pod tym względem są niedoścignione w stosunku do Androida - po dwóch miesiącach każdy telefon dostał aktualizację. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

ale sieciówki mają straszne problemy i opóźnienia jeśli chodzi o aktualizację....
 Orange dopiero jakieś kilka tygodni temu udostępniło Androida 4.2 dla HTC One X więc według mnie są beznadziejni pod tym względem (oczywiście mówię o orange)
Link to post
Share on other sites

No i mam dalej mały problem... W ofercie Orange pojawiła się w identycznym abonamencie Galaxy S3 za 79 zł. Już byłem przekonany do Lumii 920, ale coś jednak mnie powstrzymało jak doszła S3 do oferty. Patrząc po specyfikacji to S3 ma cztery rdzenie, ale jak gry nie są na pierwszym miejscu tylko są odskocznią od filmów i muzyki to chyba na nic mi się one nie zdadzą. Do tego bateria będzie krócej trzymać jak taki procek jest. RAMu tyle samo a z tego co mi wiadomo to Android jest bardziej łakomy na zasoby, chociaż po moim ojcu nie widać żeby narzekał na jakieś zwiechy czy coś w tym stylu. No i jakoś wykonania jest po stronie Nokii. Chyba będzie mądrzejszym posunięciem wybrać Lumię niż S3 czyż nie? Jak Wy sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...