Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, pewnie mnie już znacie z tematu który założyłem jakiś czas temu. Mam już pewne pojęcie o WP8 i Androidzie. Mój fundusz wzrósł do 800 zł, więc wytypowałem dwa telefony, Lumia 920 i Xperia SP/T. Mam do was pytanie odnośnie tych 2 modeli. Możecie mi wypisać ich wady i zalety ? I nie wiecie nic na temat aktualizacji WP8 gdzie mają dojść te nowe funkcje itp. 

Edytowane przez dannyy
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz preferencji co do ulubionego systemu to IMO lepszym wyborem była by Lumia. Ma lepszy ekran, robi znacznie lepsze zdjęcia i filmy i jest bardziej pancerna co z kolei odbija się na wiekszej masie i wymiarach mimo mniejszego ekranu. Xperia ma za to sporo wydajniejszy układ graficzny (Adreno 320 to nadal wydajnościowa czołówka), slot na kartę SD i dłuższy czas pracy na ładowaniu ale robi znacznie słabsze zdjęcia i ma ekran ze słabymi kątami widzenia. 

Link to post
Share on other sites

32GB jest naprawdę ciężko zapchać. Wcześniej miałem SGS2 i Ativ S z 16GB wbudowanymi + SD 8GB - nigdy nie zbrakło mi pamięci, więc teraz tym bardziej. Wszystkie potrzebne empetrójki, zdjęcia, teledyski + zainstalowane aplikacje = około 18GB wolnego miejsca. 

 

Szczerze mówiąc xperia jest słabszym smartphonem patrząc na całokształt. Lumia posiada LTE, ładowanie bezprzewodowe, co jest teraz standardem w highendowych konstrukcjach - jest bardziej przyszłościowym telefonem. Co najważniejsze, na pewno nie jest wolniejsza od SP.

Link to post
Share on other sites

 

 

Szczerze mówiąc xperia jest słabszym smartphonem patrząc na całokształt. Lumia posiada LTE

 

A Xperia SP nie ma LTE ? W mojej rodzinie są 3 Xperie SP i muszę Ci powiedzieć, że jak sie nimi bawiłem to po prostu bajka. Sam zamierzam go kupić w przysłym tygodniu za 900zł. Ale nie powiem nic złego o Lumii, bo nigdy jej w dłoni nie miałem. 

pozdro

Link to post
Share on other sites

LTE - to taki bełkot marketingowy  :) :) na dziś i w Polskich realiach - jest to standart szybkiego przesyłu danych w sieciach GSM - ALE - jest obecny w bardzo małej ilości dużych miast, ma bardzo ograniczony zasięg.

 

Do tego - po za samą szybkoscią Telefon <-> BTS* równie wazna jest szybkosć Sieci Szkieletowej łączącej BTS'y - sam to widzę - w Tarnowie mam zasięd LTE z PLUS'a i HSPA+ z Orange - LTE z Plus'a ma w godzinacj szczytu 12 - 16 MB/s a HSPA+ z Orange ma 22 MB/s - DZIWNE? Absolutnie NIE - Plus ma jeden widoczny BTS z LTE w moim zasięgu a Orange z HSPA+ ma ich 3 - okazuje sie, ze jak do jednego BTS'u podłączy sie duzo ludzi to pasmo jest dzielone  :) i mamy niskie transfery - a mając 3 BTS'y telefon wybierze ten najmniej obciążony.

 

I kolejna sprawa - jeśli Liczycie na LTE po za dużymi miastami - to się Przeliczycie :) jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim pokrycie LTE będzie takie jak 3G - jeszcze jest ogromna ilość dziur w zasięgu 3G gdzie mamy GPRS czy EDGE - z co dopiero LTE. :)

 

I kolejne pytanie : czy NAPRAWDĘ potrzebe są prędkości LTE? Czy do Internetu, Strumieniowania Audio / Video, Pobierania poczty, czy Fejsa predkości HSPA+ rzędu 20 MB/s nie wystarczą? :)

 

Więc na dziś obecność LTE jest nie istotna - owszem warto ją mieć, ale nie powinna decydować o wyborze sprzętu i na 100% nie warto za nią ekstra płacić.

 

*BTS- stacja bazowa "łącząca" telefon z reszta struktury. Pisząc bardzo ogólnie :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dobra znalazłem jakąś ofertę. Teraz mam pytanie (podam zdjęcia i za jakąś godzinę jeszcze jedno) czy ta oferta jest pewna pod względem gwarancji. http://www13.zippyshare.com/v/58629870/file.html <- zdj. I jak ktoś może niech wytłumaczy co i jak zrobić by była gwarancja i gdzie ją będzie można wykorzystać.

Edytowane przez dannyy
Link to post
Share on other sites

W orange (ja tak mam) powinna być faktura + karta gwarancyjna w formacie A4, która jest ważna z numerem faktury. Ta malutka karta gwarancyjna nic w tym wypadku nie stanowi - równie dobrze może jej nie być. Poproś o dokumenty, które otrzymał przy zakupie.

Link to post
Share on other sites

Karta gwarancyjna ma jakąś naklejkę "Witam naklejka jest  jakas z opakwania ale pieczatki nie ma" . Czyli wszystko się zgadza można dokonać transakcji ? Kupuje z tablica.pl więc przesyłka pobraniowa i z możliwością sprawdzenia przy odbiorze, tak ? Tylko taką przesyłkę brać ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Musi być pieczątka i do tego podpis sprzedawcy
Jeśli ma fakturę na telefon i jest podany IMEI to karteczka gwarancji do realizacji gwarancji nie potrzebna tylko do wpisu o naprawie. Wkleili naklejkę z pudełka ale nie dali pieczątki sklepu.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...