Skocz do zawartości

HD7950 i zmiana biosu


Recommended Posts

Czyli karta ma BIOS z Boost-em, co do zmiany BIOS pod O.C. sporo zależy od samego sprzętu bo jeśli sprzętowo będzie zablokowana zmiana napięcia to nowy BIOS niewiele pomoże.

Oczywiście można spróbować zmienić BIOS , ale na początek sprawdził bym możliwości na oryginalnym BIOS, tak więc zaproponował bym zainstalowanie oprogramowania do O.C. np Sapphire TriXX będzie widać Limit taktowania dla GPU i czy suwaczek od regulacji napięcia GPU będzie zablokowany a jeśli nie na ile pozwala podnieść napięcie, wtedy obyło by się bez ryzykownej zmiany BIOS-u.

Co do konkretów O.C. karta powinna mieć 1100 MHz na GPU przy 1,20V.

Jeśli karta nie osiągnęła by w/w minimum w przetaktowaniu GPU pozostaje wgranie nowego BIOS-u.

Link to post
Share on other sites

Tzn. obecnie jest już podkręcona (1150 na rdzeniu, bez zmiany napięcia), tylko wynik w różnych benchmarkach (np. 3dmark) odstaje od reszty z bardzo podobnym sprzętem (ten sam procesor, ram, karta). Polecono mi taką zmianę w jakimś temacie o niewłaściwym wyniku w 3dmarku.

Link to post
Share on other sites

Ładny wynik aż się prosi o więcej "papu" i dalsze kręcenie GPU, sprawdź w TriXX jak pisałem wyżej z zmiana  napięć i limitem O.C. dla GPU.

EDIT

Z napięciem bym nie przesadzał rozsądna wartość dla tego GPU to 1,270 V

Edytowane przez MESSER
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój wynik - http://www.3dmark.com/3dm11/7787483 (1150mhz)

Wynik kogoś z forum (1100mhz... - nie zwracajcie uwagi na podkręconą pamięć, sam powiedział że różnica po oc pamięci jest u niego na granicy błędu pomiarowego.) - http://www.3dmark.com/3dm11/6770351

 

Oczywiście chodzi mi o graphics score, nie ogólny wynik.


Ładny wynik aż się prosi o więcej "papu" i dalsze kręcenie GPU, sprawdź w TriXX jak pisałem wyżej z zmiana  napięć i limitem O.C. dla GPU.

EDIT

Z napięciem bym nie przesadzał rozsądna wartość dla tego GPU to 1,270 V

Ta karta ma zablokowaną zmianę napięć, jest wykręcona tak na stockowym :P Na 1180 idzie bez problemu, dalej zaczynają się już drobne artefakty.

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Jak poprzednio podkręcałem pamięć to wynik spadał - może było to właśnie przez power target'a na 0?

 

Power target ma maxa - http://www.3dmark.com/3dm11/7787692

Tak zdaje się powinno być ? :) Dzięki wielkie za pomoc, wieczorem (19) spróbuję trochę pobawić się z pamięciami.

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Architektura GCN słabo znosi takie temperatury. Myślę, że 78 stopni to już dużo, poza tym pewnie głośno już jest. Moim zdaniem powinieneś obniżyć troszeczkę zegary.

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

No może trochę przesadziłem z tymi temperaturami.Na stockowym taktowaniu podają ze temperatura pod obciążeniem wynosi 60 stopni.To jednak trochę za dużo,jak pisze kima2 obniż zegary,tak do 70 stopni.

Sorry za błąd.


@up

Pomyliłem troszkę odczyty,u mnie 80+ było lecz na sekcji zasilania.J.W. ne przekraczać 70*C.


@up

Jednak o spaleniu karty nie może być mowy,co najwyżej by wyrzuciło sterownik i karta by wróciła do stockowych zegarów.Bo to są te same PCB co w referentach a tam takie temperatury to norma.

http://media.bestofmicro.com/8/X/337281/original/T04-Temperatures-Torture-Case.png

Link to post
Share on other sites

Ta rewizja ma zablokowane napięcie, a w dodatku jest ono strasznie wysokie (1,25 V).

 

Ja wgrałem BIOS F43 (nie działa wtedy HDMI), gdzie napięcie wynosi 1,09 V, temperatury znacznie spadły, głośność też, 50W mniej z gniazdka ;)

A co do kręcenie - ja używam do miningu, na 1140-1150 bez zmiany napięcia (bo się nie da :P) to chodzi i się nie wywala po kilku godzinach :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...