Skocz do zawartości

Przeniesienie systemu na nowy ssd+nowa płyta i procesor, windows nie startuje


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mariusz21_21,

Recommended Posts

Czesc!

Mam problem.

Postanowiłem upgradowac pare czesc swojego komputera i teraz windows odpala ale nic nie moge zrobic. Jest pulpit i martwy kursor po środku ekranu. Ani myszka ani klawiatura nie reagują.

 

Na poczatku wszystko działało ok.

Pozniej postanowiłem wymienić ssd z samsung 830 128gb na samsung 840 pro 250gb.

System przegrałem za pomocą oprogramowania samsunga.

Tez był problem bo nie chciał sie zbootowac.

W koncu sformatowalem 830 i znowu śmigał.

Następnie wymieniłem płytę główna z lextreme4 z77 na extreme4 z87 i procka z 3570k na 4570k.

Wszystko podlaczylem i wszedłem w bios i myszka i klawiatura działała. Po czym zapisałem stan biosu i po włączeniu windowska wlasnie występuje to co wyżej napisalem (zawieszenie i brak reakcji urządzeń peryferyjnych)

 

Ktos zna moze rozwiazanie?

Edytowane przez adamraj
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dokładnie tak, wyczyści wszystko na dysku C, ale przecież możesz co ważne rzeczy skopiować. Wszystko powinno się ustabilizować po wgraniu systemu na świeżo..


Zawsze możesz usunąć wszystkie oprogramowanie do poprzedniej płyty i spróbować zainstalować sterowniki... ale czy pomoże na 100% nie wiem.


Z87 Extreme4 to podstawa 1150 a Z77 Extreme4 to 1155 więc całkowicie inna architektura procesora i wiele innych różnic, więc nie będzie system z poprzedniej działał stabilnie na z87, a właśnie z tym się borykasz.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, wyczyści wszystko na dysku C, ale przecież możesz co ważne rzeczy skopiować. Wszystko powinno się ustabilizować po wgraniu systemu na świeżo..

 

W którym momencie bede miał mozliwosc skopiowania? Juz dawno nie zmieniłam nic przy kompie i zupełnie zapomnialem co i jak :)

 

Pamietam ze kiedys przy zmianie systemu powstawał mi folder windows.old ktory miał wszystkie wazne rzeczy ze starego windowsa czy w przypadku reinstalacje tez utworzy sie taki folder czy np. Jest mozliwosc zaznaczenie jakies opcji ktora umożliwi mu powstanie?

Link to post
Share on other sites

W którym momencie bede miał mozliwosc skopiowania? Juz dawno nie zmieniłam nic przy kompie i zupełnie zapomnialem co i jak :)

 

Pamietam ze kiedys przy zmianie systemu powstawał mi folder windows.old ktory miał wszystkie wazne rzeczy ze starego windowsa czy w przypadku reinstalacje tez utworzy sie taki folder czy np. Jest mozliwosc zaznaczenie jakies opcji ktora umożliwi mu powstanie?

Najłatwiej byłoby dysk ssd wrzucić na usb lub drugą satę na inny komp/laptop i spokojnie pokopiować. Pozostaje także włączyć system awaryjny (jeśli odpali) i tam podziałać, usunąć stare stery lub też skopiować tylko co potrzebne. Przy samym tworzeniu nowego systemu tylko instalka na inną partycję nie spowoduje skasowanie starej windy, nie radziłbym robić systemu na starym bo zamieszanie może być jeszcze większe...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Włącz komputer w systemie awaryjnym, w normalnym nie działa co piszesz. Ważne rzeczy dla Ciebie to pewnie save gier, moje dokumenty i inne foldery gdzie masz Swoje dane, więc odszukaj je i skopiuj na inna partycje chociażby. Przy instalacji systemu warto jest partycję C sformatować aby nie zostały jakieś "śmieci" które będą zakłócały pracę "świeżego Windowsa". Windows old powstał pewnie przez zainstalowanie systemu obok innego systemu, czyli fizycznie posiadałeś 2 systemy Windows a korzystałeś z jednego. Zajmowało to niepotrzebnie 2 razy więcej miejsca na dysku.


Najłatwiej...

 

Najłatwiej byłoby dysk ssd wrzucić na usb lub drugą satę na inny komp/laptop i spokojnie pokopiować. Pozostaje także włączyć system awaryjny (jeśli odpali) i tam podziałać, usunąć stare stery lub też skopiować tylko co potrzebne. Przy samym tworzeniu nowego systemu tylko instalka na inną partycję nie spowoduje skasowanie starej windy, nie radziłbym robić systemu na starym bo zamieszanie może być jeszcze większe...

Zgadzam się najłatwiej podpiąć dysk i przekopiować dane ale potrzeba np. kieszeni na dysk zewnętrzny, jednaj jeśli system awaryjny nie da efektu to będzie trzeba zrobić tak jak piszesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...