Skocz do zawartości

6790 chłodzenie


Recommended Posts

http://www.msi.com/product/vga/R6790-2PM2D1GD5.html

Witam mam kartę graficzna 6790 link u góry. Czy można w niej wymienić chłodzenie na lepsze ponieważ karta grzeje sie do 70 stopni niby to norma ale dla mnie trochę za dużo wiec czy jest możliwość zamontowania na niej jakiegoś chłodzenia jak na przykład w procesorach można zamontować spc spartan he924 zamiast zwykłego boxowego czy jest tez taka możliwość w karta graficznych jeśli tak to jaka proszę o linki cena od 100-200zl

Link to post
Share on other sites

Gwarancja może przepaść przy demontażu. Może na początek wymień pastę na MX-4 pod chłodzeniem i zwiększ obroty wiatraczka w grach. W ten sposób w windowsie będzie cisza a w grach się na to nie zwraca uwagi :) . Jak Cię to nie usatysfakcjonuje to wtedy wymieniaj całe chłodzenie.  

Link to post
Share on other sites

karta ma już dwa lata. Gwarancji nie mam więc nic nie stracę, ale tym zdaniem mnie zaniepokoiłeś

 

 

Gwarancja może przepaść przy demontażu

czy w trakcie zmiany chłodzenia może paść karta graficzna?

wiatraków nie chce podkręcać bo i tak ciche nie są


Pasta była wymieniana


A prosze o podanie nazwy chłodzeń pod tą grafikę

Link to post
Share on other sites

Niektórzy producenci wtedy nie uznają gwarancji bo nie wiadomo co za sierotka ściągała to chłodzenie i po co. Zakładają że taki użytkownik mógł coś uszkodzić przez nieostrożną zabawę.

 

70*C, jeśli to jest w stresie to kompletnie nie ma sensu wymiany chłodzenia.

Przy takiej karcie,

po pierwsze to jest kasa w błoto,

po drugie pewnie trudno będzie znaleźć do niej jakieś chłodzenie.

Sprzedaż ją za 200, dołożysz te 200 i masz nową, lepszą i szybszą lub jakąś używaną dużo szybszą.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Miałem inny moodel arctica na gtx260 to spadło z 60 w idlu do 33, a w w stresie bylo max 92 a z tym chłodzeniem 62 i wentyle na 30 % ja kk dobrze pamietam:)

Na Twoim miejscu sprzedałbym akrtę i kupił coś lepszego o ile to ma sens bo nie wiem jaki masz procesor ,zasilacz i płyte głowa ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie no za ok 250 sprzedasz spokojnie:)

 

No jasne. 6790, bez gwary, za 250zł...

 

Nowe 7770 można czasem dostać już za około 330zł, używki 6870, na gwarancji, trafiają się za około 300zł... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...