Skocz do zawartości

Recommended Posts

dlatego by sprzet chodzil jak zyletka - kazdy powazny czlowiek tak ustawia i zawsze bedzie uastawial i to na 1800 nawet - zamierzacie przeprowadzic rewolucje?

niech wszyscy porzuca produkcje innych kosci niz 1333 cl9 1.6V bo na bencz. doszli do wnoisku ze swiat niczego wiecej nie potrzebuje

Link to post
Share on other sites

Zostane przy takim czyms tylko mam jedne ale co do tego ASUSA płyty czy jest ona dobra i lepsza od P55-UD3.? A drugie czy potrzeby mi dysk o pojemnosc 1TB i podobno G.SKIKK ma dobre RAMY troche poczytałem nad nimi :]

 

-------------------------------------------------------------------------------------

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz,8MB,LGA1156,BOX Cena:765zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Płyta główna:Asus P7P55D /Intel P55,DDR3 1600,GLan,1394 Cena:439zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Wentylator:Scythe Mugen II Rev.B Cena:169zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Karta graficzna:Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256BIT/2xDVI/HDMI/DP Cena:1130zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Pamięć RAM:G.Skill 4GB 1333MHz CL9 NQ Cena:399zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Dysk twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1R Cena:390zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Nagrywarka DVD:LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe Cena:110zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Zasilacz:OCZ ModXStream Pro 600W Cena:279zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Obudowa:Cooler Master Dominator II 692 Advanced Cena:330zł

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Suma:4011zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Link to post
Share on other sites

Mugen jest wydajniejszy. Jeśli ma kasę, to niech bierze. :] Nie ma mu co na siłę wciskać Fortisa. Zwłaszcza, że są inne ciekawe konstrukcje, np. Zalman Performa.

Obudowę mam i szału nie ma. Jeśli chciałby zaoszczędzić, to może zastanowić się nad Gladiusem.

Mam też P55-UD3 i gdybym kupował raz jeszcze, wziąłbym tego ASUSA (albo MSI P55-GD65, ale ona jest nieco za droga).

Link to post
Share on other sites

no pokaz to ze robiles :) ja tez robilem i co z tego , od 15 lat robie i nic nie wyniklo jeszcze takiego zeby uznac ze to sciema

 

taka roznica daje smialo 7% a to juz nie zaden blad pomiarowy

 

a o am3 tu nie mowimy ogolnie ta architektura i tak nie jest zadną rewelacją - nie wnikam w nia od 3 lat i dopuki sie nie poprawi wnikal nie bede

 

znajdz test 1333 9-9 vs 1600 7-7 nie masz takiego to po co siejesz wiatr :)

Link to post
Share on other sites

Mam gdzieś nawet zbiór wyników na dysku. Mogę Ci podesłać. Timingi wszędzie był takie same - 7-7-7-20 dla 1066/1333/1600. Nie wiem za bardzo gdzie te 7% miałoby być, bo już nawet napisałem kawałek kodu w Prologu, żeby narobił kilkanaście jakichś porąbanych iteracji i też było to samo. Oczywiście jakieś 3 gry, smarki, uruchamianie Windowsa, pakery itd. - brak przekonujących różnic. Tylko Everest pokazał różnicę w tych sztucznych słupkach. _nick_ sprawdzał to na Intelu z tego co pamiętam i też różnic niewiele. Jak będzie mi się chciało to zrobię 1333/9 i 1600/7. Coś szczególnego sobie życzysz? :)

 

Koniec końców jest taki, że podstawowe pamięci są sporo tańsze od jakichś "wypasionych". Czasem np. 100zł. Nawet jakby to było te całe kosmiczne 7%, to i tak się nie opłaca. Dlaczego? za 100zł można mieć np. wyższy model grafiki, np. 5750 zamiast 5770, procek z +1 rdzeniem, albo cooler na procka, który pozwoli na OC, które i tak przebije te całe mighty 7%.

 

Tak więc mnie to i tak nie przekonuje, i dalej będę podtrzymywał, że pamięci nic nie robią :)

Link to post
Share on other sites

za dodatkowe 70 zl kiedy sie wydaje na kompa 4000 7% sie b oplaca - bo to zadne zwiekszenie wydatkow praktycznie

 

niechce mi sie usilnie i na upartego szukac ale 7% jest oczywiste

http://www.guru3d.com/article/adata-6gb ... -review/11

 

oczywiscie rozwazamy tylko najnizsa rozdzialke bo to jest czysty proc a nie inne wplywy

 

zreszta chcesz mozesz do konca zycia skladac znajomym na godramach 1333 cl9 ja to proponuje tylko kiedy ktos mowi ze trzeba przyoszsczedzic a jesli mowi skladamy na maxa to watpliwosci nie mam

Link to post
Share on other sites

to niech kupi cf 5850 i tez sie na wynik przelozy- wynik to wynik a nie ze kogos cos ogranicza to ze kogos cos ogranicza to ja mam to w d... :)

 

mozna i swiecidelko zamiast wynikow - choinka zapachowa na kompie tez bedzie milym dodatkiem :)

Link to post
Share on other sites

Złorzyłem takie cos:

-------------------------------------------------------------------------------------

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz,8MB,LGA1156,BOX Cena:765zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Płyta główna:Asus P7P55D /Intel P55,DDR3 1600,GLan,1394 Cena:439zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Wentylator:Scythe Mugen II Rev.B Cena:169zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Karta graficzna:Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256BIT/2xDVI/HDMI/DP Cena:1130zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Pamięć RAM:G.Skill 4GB 1333MHz CL9 NQ Cena:399zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Dysk twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 Cena:290zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Nagrywarka DVD:LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe Cena:110zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Zasilacz:OCZ ModXStream Pro 600W Cena:279zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Obudowa:Cooler Master Dominator II 692 Advanced Cena:330zł

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Suma:3911zł

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Jak cos jest złe to powiedzice i na co to zamienic

Link to post
Share on other sites

mugen na fortis -110zl

ramy na eco 1600-7-7 - 460zl (nie chcesz to nie zmieniaj)

saphira na asusa tweak -1180zl, chyba ze masz pewnosc ze vlotaz dziala na S (nie chcesz max oc to tez bez znaczenia czy V czy nie )

1 samsung na dwa 500 -? nawet jesli nie preferujesz raida to jeden dysk mozesz odlaczyc kiedy nie pracuje - rowniez programowo

Link to post
Share on other sites

1.Co to jest w RAM te CL9 CL7 Itp

2.Czym rozni sie te CL

3.Czy ta karta graficzna z chłodzeniem ASUSA nie jest za głosna mojim zdaniem jest lepsza Sapphire Radeon HD5850

4.Czy opłaca sie dopłacac do procka i7 skoro i5 jest do gry i podkrecania i tanszy o 300zł od i7

5.A moze A-Data 4GB 2000MHz CL9 Xtreme Series lub G.Skill DDR3 4GB 1333MHz RL CL9 ale podobno i5 odbługuje tylko 1333MHz bez podkrecania

6.Co do płyt głownej nie lepsszym wyborem jest MSI P55-GD80,Gigabyte P55-UD3 od ASUSA

Link to post
Share on other sites

1. CL to opóźnienia pamięci nie będe się rozpisywał bo tego trochę jest, najprościej - im niższe tym lepsze

2. Ilością cykli zegara potrzebnych do odczytania danej komórki w RAM :wariat:

3. Ciężko powiedzieć.

4.Stricte do gier? Nie opłaca się.

5.Nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

tak właśnie jest, tzn jak wstawisz szybsze to nic się nie stanie, poza tym, że pójdą jakby były na 1333

co to za pierdoly - kto to wymysla? scenariusze wlasnych bajek

 

nie wiem co tam dyskutuja - nie czytalem - ale napewno wiedza wiecej wiecej niz niz np powyzszy wpis przedstawia poziom zapoznania z tematem

http://www.in4.pl/nb_forum.htm?forum_id ... trona_no=3

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...