Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciałem dokupić dysk ssd min 128 gb, który dysk dostępny na rynku jest godny uwagi???

 

Komputer głównie wykorzystywany jest do pracy z programami:

Sony Vegas

Adobe Premiere

Adobe After Effect

 

Czasami lubię pograć w jakiegoś BF, dodatkowo w komputerze posiadam cztery dyski (1TB każdy) spięte w dwa raidy. Często instaluję system na nowo.

Link to post
Share on other sites

Ile chcesz przeznaczyć na ten dysk? Najtańsza sensowna opcja w granicach 300zł to Kingston SSD V300 120GB.... Jak coś lepiej to OCZ Vertex ale tutaj już  przekroczy 400zł... Jeśli nie masz SATA III na płycie to nie ma sensu kupować czegoś szybkiego, kup V300 Kingstona i wystarczy.

 

Niekompetencja. Nowaj

Edytowane przez Nowaj
Niekompetencja.
Link to post
Share on other sites

Najtańszą sensowną opcją jest Plextor M5S. Zakup dysków na SF to obecnie głupota, jeśli za 30 zł więcej można mieć SSD na kontrolerze Marvell'a.

 

Jeszcze większą głupotą jest kupowanie dysków firmy, która ogłosiła upadłość.

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/wielki_test_30_dyskow_ssd_120_gb_jaki_ssd_kupic

 

 

 

Kontroler SandForce SF-2281

Niechlubny twór firmy SandForce, który po początkowym entuzjazmie, jaki wywołał liczbami rzędu „~500 MB/s w odczycie i 500 MB/s w zapisie”, spowodował nieskrywane niezadowolenie zarówno użytkowników, jak i dziennikarzy branżowych tym, że parametry podawane na pudełku były praktycznie nieosiągalne w codziennych zastosowaniach. SandForce, najczęściej montowany w nośnikach SSD kontroler, mimo ogromu funkcji oraz możliwości przez kilkanaście pierwszych miesięcy był bardzo awaryjny, co sprawiło, że odwrócił się od niego jego główny propagator, OCZ Technology. Nieudolne kopiowanie towarzyszącego mu oprogramowania przez licznych producentów, którzy nie mieli własnych specjalistów w tej dziedzinie, doprowadziło do absurdalnej sytuacji: powielano istniejące błędy, co sprowadziło na SandForce'a następną lawinę krytyki, którą zakończył dopiero Intel. Gigant z Santa Clara przez kilkanaście miesięcy samodzielnie dopracowywał oprogramowanie SandForce'a, co sprawiło, że swoje pierwsze nośniki oparte na SF-2281, serię 520, wprowadził z dużym opóźnieniem względem konkurencji.

Firma SandForce została przejęta przez LSI Corporation (głównie dla patentów), a jej kontroler nadal jest stosowany przez zdecydowaną większość producentów. Choć wciąż się boryka z kilkoma problemami (przykładem operacje na plikach słabo kompresowalnych), jest już znacznie bardziej niezawodny.

Kontroler Marvell 88SS9174

Marvell 88SS9174 to pierwszy kontroler tej firmy, który bardzo namieszał na rynku tuż po tym, jak na niego trafił. Borykający się z wieloma problemami SandForce SF-2281 mógł tylko czekać, aż pojawi się groźna konkurencja, a kiedy to się stało, był bez szans. Marvell stworzył kontroler, który nie cierpiał na żadne z bolączek rywala (znacznie wolniejszy od obiecywanego odczyt i zapis, co rozzłościło użytkowników, awaryjność), a przy tym zapewnił (i wciąż zapewnia) bardzo dobrą wydajność, czym zyskał zaufanie wielu osób, głównie użytkowników bardzo popularnego Cruciala M4.

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

@Kosmita jeśli budżet Cię nie ogranicza i zastanawiasz się nad większą pojemnością niż 120gb, rozważ dwie sztuki SSD. Drugi możesz wykorzystać jako cache - zwłaszcza w After Effectsie to się przyda ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...