Skocz do zawartości

Podkręcanie ASUS 7850 1GB


Recommended Posts

Witam,

Wie ktoś jakie są bezpieczne i zdrowe napięcia dla tej karty? Niby jest program od Asusa ale nie wiem jakie napięcia będą najlepsze dla 1100 na rdzeniu oraz 5800 na pamięciach. Czy ciągłe 1100 na rdzeniu jest zdrowe dla karty? Jaki jest najlepszy program do testowania ? Podczas przesuwania na 1100 napięcia poszły same na najwyższą wartość. Czy to dobrze?

Link to post
Share on other sites

Napięcia się zmieniają bo zmienia się taktowanie GPU, a zmieniają się ze względu na funkcję oszczędzania energii Power Play, gdy karta wyświetla pulpit są najniższe wartości nietaktowań GPU/GDDR i napięcia dla GPU, gdy grasz te wartości się zwiększają.

Co do oprogramowania polecam Sapphire TRIXX, rozsądna górna granica napięcia do O.C. dla tego GPU to ~ 1,27 V.

A więc pod sumując napięcie 1,1V jak najbardziej jest normalne dla GPU tej karty gdy jest włączona gra.

Link to post
Share on other sites

Karta ma 3 miesiące... W spoczynku ma 30 stopni. Coś jest nie tak. A co z programem od Asusa? Tam jest napięcie max 1.165 ale podkręcić mogę wysoko(do 1700MHz) oraz pamięci do ponad 9500 MHz. Powyżej 1100 MHz komputer się wyłącza

Link to post
Share on other sites

No to zobacz jak to będzie wyglądała sprawa podnoszenia napięć w  w/w oprogramowaniu, bo mogą być takie niskie limity na oprogramowaniu Asusa, a w oprogramowaniu od Shapphire może będzie lepiej.

Podaj jakie Masz temperatury podczas grania.

Link to post
Share on other sites

Temperatury podczas testu 3DMark 11 nie były wysokie. Najwyższa temperatura jaka dostrzegłem to 68 stopni. Napięcia w MSI Afterburner podskoczyly do 1.210. Dałem 1120 MHz i w teście Hitman Absolution(wszystko na max) mam restart komputera.

Link to post
Share on other sites

O to chodzi ze 1.210 to jet max... Dałem 1100mhz i to jest max, im wyżej tym szybszy restart. Boje się już podkręcac, bo nie chce spalić 3 miesięcznej karty. Podkręcić chce bo mi crashuje Fallout New Vegas z NMC texture pack medium. Przy 1100MHz crashe nie są już takie częste. Wcześniej z 4890, 8400 4GB ram z textural large gra w ogóle nie crashowala a to był sprzęt o kilka półek niżej niż mam teraz : i5 3470, 6GB RAM, 7850 1GB...

Edytowane przez Invar
Link to post
Share on other sites

O to chodzi ze 1.210 to jet max... Dałem 1100mhz i to jest max, im wyżej tym szybszy restart. Boje się już podkręcac, bo nie chce spalić 3 miesięcznej karty. Podkręcić chce bo mi crashuje Fallout New Vegas z NMC texture pack medium. Przy 1100MHz crashe nie są już takie częste. Wcześniej z 4890, 8400 4GB ram z textural large gra w ogóle nie crashowala a to był sprzęt o kilka półek niżej niż mam teraz : i5 3470, 6GB RAM, 7850 1GB...

1,210 V To jest max również w programie TriXX?

W tym programie powinny być większe limity, miałem kartę z serii HD 6XXX i teraz mam z serii HD 7XXX, i zawsze było tak że czy w MSI Afterburner czy narzędziu od Asus-a miałem niskie limity jedynie w TriXX te limity napięć były wyższe i dlatego proponuje ten program.

Co do bezpieczeństwa napięć, to jak pisałem wyżej radził bym nie przekraczać na tym GPU 1,270V.

Link to post
Share on other sites

1,210 V To jest max również w programie TriXX?

W tym programie powinny być większe limity, miałem kartę z serii HD 6XXX i teraz mam z serii HD 7XXX, i zawsze było tak że czy w MSI Afterburner czy narzędziu od Asus-a miałem niskie limity jedynie w TriXX te limity napięć były wyższe i dlatego proponuje ten program.

Co do bezpieczeństwa napięć, to jak pisałem wyżej radził bym nie przekraczać na tym GPU 1,270V.

 

We wszystkich programach mam 1.210V...

Link to post
Share on other sites

HD7850 i 7870 są oparte na tym samym chipie - Pitcairn, oba chipy można voltować do poziomu 1.3v lecz wszystko zależy od producenta karty graficznej a dokładniej, jaki kontroler napięcia został na danej karcie umieszczony.

U niektórych 1.21v to stock (fabryczne napięcie), na pewno w kartach Sapphire, a u Ciebie takie napięcie to max zatem spróbowałbym odblokować MSI Afterburner tym sposobem:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/72257-msi-afterburner-231patch-odblokowanie-napi%C4%99cia-w-trybie-ccc/

 

Może się uda odblokować napięcie?

Link to post
Share on other sites

To że już zmieniałeś taktowanie i napięcie jest wbrew gwarancji...

 

Zakładka AMD OverDrive w sterownikach Catalyst:

OSTRZEŻENIE:  Procesory AMD powinny pracować jedynie w zakresie ich danych technicznych i nastaw fabrycznych. Praca procesorów AMD poza oficjalnymi parametrami danych technicznych lub poza zakresem nastaw fabrycznych, w tym między innymi wykonanie przetaktowania (a także używania programów przetaktowujących, nawet gdy programy te są dostarczane bezpośrednio lub pośrednio przez firmę AMD lub podmioty powiązane z AMD)...

 

Poradnik który podałem wyżej odblokowuje program, a jeśli karta będzie miała możliwość podniesienia napięcia np. do 1.3v to ten program to umożliwi.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, aby crashowanie gry było spowodowane zbyt niskim OC gpu, to raczej zbyt wysokie OC może powodować różne problemy ze stabilnością. 1100 MHz dla tego gpu to dobry wynik, a to że ktoś na forum napisał, że jego 7850 kręci się o np. 50 MHz wyżej, nic nie znaczy. Pamiętaj, że stockowe taktowanie tego gpu to 860 HMz. Narzekasz na możliwości OC na poziomie 35%?

Link to post
Share on other sites

Po prostu przy tym napięciu GPU wyrabia się  na niecałe 1100MHz, nic z tym nie zrobisz skoro na żadnym oprogramowaniu nie da rady jeszcze bardziej podnieść napięcia.

Ale w grach masz chyba zauważalną różnicę między taktami domyślnymi a O.C.?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...