Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do gtx470


Recommended Posts

to zdradzę wam zużycie energii elektrycznej po OC Phenoma X4 i 5850:

 

-wyłączone oszczędzanie energii

-proc na 3,9 GHz

-grafika nie kręcona

 

Z gniazdka w zależności od płyty pod pełnym obciążeniem pobierało 340-370 W co daje 290 - 315 W obciążenia samego zasilacza. Nie widzę problemu z zasilaczem 400W.

Link to post
Share on other sites

Lepiej poradź się przed konkretnym zakupem byś nie wyszedł ze sklepu z ModeCom'em Carbon.

Poza tym lepiej jest mieć zasilacz 400w z 360w na lini +12v, niż 500w z 330w na +12v. :D

Link to post
Share on other sites

Masz coś do Carbona? :wariat:

Carbon nie jest taki zły, ale wiadomo, Corsair jest dużo lepszy...

Gorzej jakby mu wkręcili Modecoma Premium :D

Co do tematu do to też proponuje właśnie Corsaira 400W, a jak bardzo chcesz to kup 450W, będziesz miał modularne okablowanie...

Link to post
Share on other sites

Co do tematu do to też proponuje właśnie Corsaira 400W, a jak bardzo chcesz to kup 450W, będziesz miał modularne okablowanie...

Corsair VX450 nie ma modularnego okablowania, w dodatku jest to praktycznie to samo co CX400 tyle że z inną naklejką.

Jeśli mówisz o HX450 to pomijając horrendalnie wysoką cenę jest on nie produkowany od dłuższego czasu.

Link to post
Share on other sites

Nawet jak weźmiesz 600W to nic sie nie dzieje komputer na pewno nie będzie tylko potrzebował a zasilacz będzie pobierał tyle prądu ile będzie potrzeba, zostanie na przyszlosc na ewentualna obudowę,

 

tak i5 750 bym brał

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A jak można sprawdzić pobór mocy zestawu nie mając go przy sobie. Chodzi mi o to ile mocy pobierałby zestaw z poszczególnymi podzespołami np. i5-650, monitorem Benq G2220HD, nagrywarka Samsung SH-223C, radeonem 5850, OCZ 4GB 1333MHz CL9 Low Voltage i gigabyte H55M-S2H. Zestawu podkręcać nie planuję. Może w przyszłości.

I czy modecom carbon 620W jest bezawaryjny, bo ma dość niską cenę i słyszałem dość negatywne opinie o producencie (620W planowałbym do nvidii)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

620W tego Modecome'a nie równa się 400W od Corsaira CX. Ten pierwszy ma mimo wszystko większe dudnienia na liniach 12V, czasami aż zbyt duże. Modecom ma na jednej linnii 12V tylko 240W, a są dwie. Wątpię, że wytrzyma większe obciążenie typu GTX470.

Bierz markowe 500 - 600W, starczy z lekkim zapasem.

Link to post
Share on other sites

A jak można sprawdzić pobór mocy zestawu nie mając go przy sobie. Chodzi mi o to ile mocy pobierałby zestaw z poszczególnymi podzespołami np. i5-650, monitorem Benq G2220HD, nagrywarka Samsung SH-223C, radeonem 5850, OCZ 4GB 1333MHz CL9 Low Voltage i gigabyte H55M-S2H. Zestawu podkręcać nie planuję. Może w przyszłości.

I czy modecom carbon 620W jest bezawaryjny, bo ma dość niską cenę i słyszałem dość negatywne opinie o producencie (620W planowałbym do nvidii)

A dlaczego napaliłeś się na tak drogi dwurdzeniowy procesor...

Chcesz zapłacić za nadtaktowaną integrę, której nie będziesz używał?

Nie moja rzecz, nie mój pieniądz, ale może ktoś zwyczajnie wprowadził Ciebie w błąd.

W temacie zasilacza już dostałeś propozycję, jak chcesz jeszcze coś innego to powybrzydzaj, to może ktoś znajdzie coś innego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...