Skocz do zawartości

dysk zewnętrzny gotowy czy twardy i do tego obudowa?


Recommended Posts

witam. potrzebuję dysku zewnętrznego jako archiwum na dane. czytałem, że można kupić "zwykłego" twardziela i do tego dokupić obudowę. czy do każdego dysku dostanę futerał? jakie są plusy i minusy w porównaniu do gotowych dysków? czy mogę taki dysk w obudowie wykorzystać jako przenośny?

chodzi o pojemność jakieś 2TB, w przedziale 400-500 za cały zestaw.

dzięki za wszelką pomoc

Link to post
Share on other sites

w obu przypadkach to interfejs usb 2.0. akurat mam obecnie w kompie i tv 2.0, ale wolałbym trochę przyszłościowo zadziałać i kupić z usb 3.0

w zasadzie chodzi mi o kwestię czy jest jakaś istotna różnica w działaniu między dyskiem który działa jak duży pendrive a tradycyjnym dyskiem talerzowym (szybkość transferu, głośność, grzanie)?

Edytowane przez pig_face
Link to post
Share on other sites

Zewnętrzny HDD USB2 ma transfery ograniczone do ~33MB/s, a 'grzanie' i głośność się niczym nie wyróżnia. Oczywiście wewnętrzny i dobrze wyciszony HDD będzie prezentował wyższą kulturę pracy. Wszystko zależy od typu mocowania i materiałów, z których jest wykonana ta zewnętrzna skrzyneczka USB2.

Moim zdaniem lepsza opcja na dysk zewnętrzny to HDD 2,5". Cichy, poręczny, jeden kabelek i brak zewnętrznego zasilania. Tylko narazie na rynku jest tylko jakaś śmieszna kanapka WD 15mm w niedorzecznej cenie. Niedlugo jednak ma się na rynku pojawić Samsung/Seagate Spinpoint M9 - standardowe 9,5mm, 3 talerze, 2,5" i pojemność 2TB. 1TB M8 kosztuje ~200zł więc 500 powinno spokojnie wystarczyć na M9 2TB + skrzyneczka usb 3.0. Taka kombinacja da transfery w granicach 50-125MB/s.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...