Skocz do zawartości

Klawiatura do pisania i gier (100-200 zł)


Recommended Posts

Poszukuję klawiatury do grania i codziennego użytkowania w okolicach 100-200 zł. Klawiatury używam głównie do pisania i grania (50/50). Gram przede wszystkim w singlu w gry akcji, strategie i RPG, od czasu do czasu popykam niezobowiązująco w TeamFortress2 czy Counter Strike 1.6. Dotychczas używałem tanich wyrobów klawiaturopodobnych Tracera, a4techa, a ostatni porządniejszy zakup - Natec Medusa - właśnie dogorywa.

 

Początkowo myślałem o kupnie klawiatury membranowej, w oko wpadły mi następujące modele:
Genius Imperator - najpoważniejsza wada to brak anti ghostingu.

Logitech G105 - największa wada to słaba dostępność wersji z niebieskim podświetleniem.
Microsoft SideWinder X4 - największą wadą jest duża spacja, która utrudnia pisanie i wymaga przyzwyczajenia, ponadto obudowa się palcuje, co nie wygląda zbyt estetycznie.

 

Jak widać każdy z wymienionych modeli ma jakieś mankamenty, które mi nie odpowiadają. W związku z tym zastanawiam się czy nie zrezygnować z klawiatury membranowej i nie dołożyć do jakiejś tańszej klawiatury mechanicznej? Z tego co czytałem mechaniki zapewniają większy komfort podczas pisania, ale jak jest z graniem? Warto poświęcić podświetlenie, klawisze programowalne, profile i tym podobne bajery, które oferują klawiatury membranowe na rzecz konstrukcji mechanicznej? Jakiego mechanika do 300 zł moglibyście polecić? Zależy mi przede wszystkim na standardowym układzie klawiszy QWERTY i dobrym wykonaniu, bo w tej cenie chyba nie ma co liczyć na dodatkowe bajery takie jak podświetlenie czy klawisze programowalne? Widziałem, że w przedziale cenowym poniżej 300 zł polecane są SteelSeries 6Gv2 i QPAD MK-50, ale może macie jeszcze jakieś inne propozycje?

Edytowane przez matten
Link to post
Share on other sites

Warto poświęcić bajery i tym podobne na rzecz klawiatury mechanicznej, przechodziłem, przez ten temat kilku krotnie. Posiadałem Razer Arctosa w tańszej wersji (black edition) praktycznie bez widocznych znaków na poszczególnym klawiszu, jednak uważam, że spełniła swoją funkcję do grania jak i pisania. Nie mam pojęcia czemu, jak mam coś pisać to zawsze korzystam z klawiatury wbudowanej w laptopie (fabrycznej) jest taka "delikatna". Natomiast do gier, potrzebuję twardej, mechanicznej klawiatury - właśnie typu SteelSeries 6Gv2 - nie zastanawiałbym się ; )

Link to post
Share on other sites

W przedziale do 300 zł znalazłem znalazłem 3 klawiatury, które odpowiadają mi pod względem ułożenia klawiszy Tesoro Durandal G1N, Qpad MK-50, SteelSeries 6G V2, rozumiem że nie ma między nimi jakichś istotnych różnic i czego bym wziął będę zadowolony?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...