Skocz do zawartości

RAM do gier - 2x8GB czy 4x4GB ?


Recommended Posts

kolego odkupuje moje ramy kingston 1333 cl9 4x2gb za 200 złoty w całości.

a ja chce kupić kingston 1600 cl9 tylko nie wiem czy lepiej   dwie kości po 8gb czy 4 kości po 4gb? 

co jest bardziej wydajne w grach ? 

uciesze się słuchają opinii wielu :) 

Edytowane przez totos92
Link to post
Share on other sites

płyta to msi B85-G43 GAMING

procek i5 4670 bez k

dysk jakiś WD. 7000 coś obrotów

grafika MSI TF. GAMING OC  R9 280x


W części gier w zalecanych detalach jest napisane 8gb LUB WIĘCEJ. Poza-tym wymagania gier ciągle rosną  i kiedyś te 8 gb dostanie zadyszki podejrzewam ze na wiedźmin 3. W zapowiedziach słyszałem/wyczytałem  już ze gra będzie ramo żerna i w pełni wykorzysta architekturę 64bit.

Edytowane przez totos92
Link to post
Share on other sites

hmmm mam wolne 400 jeśli nie sprzedam tych kości, a  jeśli je sprzedam to 600. Więc z punktu widzenia gier lepiej:

a) nie sprzedawać kości - kupić ssd samsung640evo (128 gb)

b) sprzedać moje kości kingston( 1333 cl9  hyper x w kolorze niebieskim lecz nie pisze na radiatorach "hyper x  blu" lecz samo hyper x  pewnie nieco starszy model nisz te na stronie?.)

kupić kości http://www.morele.net/pamiec-kingston-limited-edition-na-vi-hyperx-16gb-2x8gb-1600mhz-dual-channel-khx16c9c2k2-16-tylko-w-morele-net-promocja-546685/

Edytowane przez totos92
Link to post
Share on other sites

to co w takim razie najlepiej do gier zrobić ;) to były tylko opcje chce coś z kompem zrobić żeby było lepiej na przyszłość w grach bo inaczej przetracę te kasę i nie będę z tego miał do pcta xD 

mając 400 i nie ruszając ramu lub kupując inny mając wtedy w sumie 600 ;)

ale z tego co zrozumiał to lepiej ramu niesprzedawań  a morze wręcz przeciwnie kupić ram z wyższym jeszcze taktowanie i jeśli tka to jaki ;) ?

edit: moje chłodzenie CPU powoduje ze mam tylko 2 wolne sloty pamieć dla pamięci wysoko profilowych.

Edytowane przez totos92
Link to post
Share on other sites

Boli czytanie twoich postów...
Myślisz, że zmiana ramu da Ci mega osiągi w grach? Różnice powodowane przez klasę ramu, to jakieś 1-5 FPSów (w zależności od gry, porównując 1333MT/s vs 2000MT/s). Nie wiem, czy warto dla nich dokładać jakikolwiek hajs. Za zaoszczędzone pieniądze można kupić np. słownik.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprzedaj te 4 kostki jakie masz dołóż trochę kasy i kup 2x4GB. Najlepiej jakieś Kingstony 1600Mhz lub szybsze. Zostaną wolne banki na dołożenie kolejnych w przyszłości. Na moich Kingstonach Genesis 1600Mhz mam w indeksie wydajności systemu win7 64bit ocenę 7,9. A przy kościach 1333 Mhz jakieś 7,4. Jeśli to cię zadowoli to tyle zyskać można z wymiany kości nic poza tym. A większa ilość od 8 GB na razie niczego nie przyspieszy ( testowałem sam bo mam dodatkowe 4 gb które leżą bez użyteczne na półeczce ).

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

16 GB to wcale nie za dużo, w BF4 użycie RAM mam min. 5,5 GB na mapie MP 64.

Ostatnio sam sprzedałem 2x4 i kupiłem 2x8 i mam spokój na jakiś czas.

PS. Najlepiej brać 2x8, IMC lepiej ogarnia niż 4x4.

Pozdr.

 

NIEKOMPETENCJA

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

16 GB to wcale nie za dużo, w BF4 użycie RAM mam min. 5,5 GB na mapie MP 64.

Ostatnio sam sprzedałem 2x4 i kupiłem 2x8 i mam spokój na jakiś czas.

PS. Najlepiej brać 2x8, IMC lepiej ogarnia niż 4x4.

Pozdr.

 

Ty już możesz stąd wyjść. Panu już podziękujemy.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Samsung Evo jest szybszy od Plextora ale teoretycznie ma krotsza zywotnosc (kosci TLC) ale w praktyce nie ma to zadnego znaczenia (robili test na jakims portalu i przy normalnym uzytkowaniu dysk wytrzymal bardzo duzo zapisow rownoznacznym kilkudziesiecio letniemu uzytkowaniu). Poza tym ten pierwszy robi swoje dyski od A do Z. Bierz Samsunga.

Link to post
Share on other sites

Więc świadomie polecasz dysk z krótszą żywotnością związaną z zastosowanymi komponentami, zamiast dysku który jest sprawdzony, pewny i polecany, bo "jakiś portal zrobił testy"?

Co do wyboru, właściwie powiedziałem już w powyższym zdaniu - Plextor będzie bezpieczniejszym wyborem, bo EVO nie jest na rynku dość długo aby jednoznacznie określić czy nie pojawią się z nim problemy. 
A tutaj lista polecanych modeli dysków SSD od naszego Eksperta, pod którą mogę się w pełni podpisać: http://forum.benchmark.pl/topic/107851-ssd-polecane-modele/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...