Skocz do zawartości

Laptop do 2600zł o wysokiej wydajności ogólnej


Recommended Posts

Przejrzałem forum i znalazłem dużo podobnych tematów jednak nie znalazłem dokładnie tego czego szukam dlatego stworzyłem nowy temat.

 

1) Kwota przeznaczona na zakup:  2600zł /+-100zł

2) Rozmiar matrycy: 15-17 (mniejsze też rozpatrzę gdyż rozmiar matrycy akurat jest dla mnie sprawą drugorzędną) 

3) Główne zastosowanie: filmy (laptop będzie podłączany pod tv 50calowy), internet praca biurowa, gry typu fifa 14

4) Miejsce użytkowania: dom

5) Wymagania specjalne: najlepiej matowa matryca

6) Osobiste preferencje: laptop dla mężczyzny, bez wzorków bądź jaskrawych kolorów. Najlepiej jednolity kolor

7) System operacyjny: Windows 7 lub bez systemu (wole dostać laptopa o lepszych parametrach niż z systemem)

8) Własna propozycja (model wybrany samemu): 

co do modeli to szukałem różnych rodzajów na allegro. Jednak wydaje mi się że wiekszość z nim to strata pieniędzy. Zanlazłem jeden ciekawy model.  Co prawda jego cena przekracza mój budżet lecz wydał mi się najsensowniejszy. 


http://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-g700-59-401350-624002/

 

 

Proszę o pomoc, komputer stacjonarny po prostu mi się rozleciał i zależy mi na czasie. 

Dzięki z góry!

Link to post
Share on other sites

Z 17tek lepszy będzie Acer v3-771g z i5 i gt630

Wydajność ta sama a ma matrycę Full hd w zestawie.

Wydajnośc ofc nie jest szczytem jaki mozna tutaj dostać ale takowa do fify nie jest Ci potrzebna....

 

2ga opcja 15,6 calowy Acer v3-571g z i5 gt730 ( znacznie więcej mocy niz gt630) i też matryca full hd. Znacznie lepszą kąty widzenia i odwzorowanie kolorów niżw lenovo.

Oba mają napęd Blueray takzę do filmów może się przydać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, Dzięki za odpowiedź. 

Myślę że trochę to wszystko źle ubrałem w słowa. Zależy mi głownie aby dobrze oglądało się filmy zarówno bezpośrednio z lapka jak i z telewizora do którego laptop jest podłączony. Codziennie będzie użytkowany do przeglądania internetu (chodzi o to żeby nie łapał zwiech przy otwartych kilku kartach i kilku programach etc.) oraz pisania dokumentów w wordzie i excelu. Fifa 14 byłą by miłym dodatkiem. Nie zależy mi na grach które wymagają wysokich parametrów typu BF4. Herosy najnowsze czy fifa czy civilization to gry w które ewentualnie bym grał.

Też podstawową rzeczą o której zapomniałem napisać to to aby lapek nie grzał sie jak szalony na kolanach :) Czytałem że są nowe technologie gdzie lapki juz się tak nie grzeją. 

 

nie wiem czy to znacznie wplynie na zmiane propozycji laptopów dla mnie ale wolałem wyraźić się jasno.

Link to post
Share on other sites

no to 15" acer zdecydowanie najlepiej pasuje do wymagań... Co do trzymania na kolanach. Jak grasz to oczywiste jst, że nie trzymasz go na kolanach.a tylko wtedy laptopy wydzielają dużo ciepłą choć w przypadku fify  czy h6 raczej dużo go nie będzie...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze korzystając z okazji. Ten acer 15" który mi poleciłeś jest naprawdę fajny. Leczy czy są modele podobne bądź te same troche bardziej zubożałe czyli bez napedu blu-ray i windows 8? To znacznie podnosi cenć a z napędu na pewno nie będę korzystał a Windowsa 8 usunć od razu po dostaniu lapka gdyż nie podoba mi się ten system operacyjny.

 

Zapomniałem dodać iż długość gwarancji też jest dla mnie dość istotnym atutem! :)

Mile widziane podświetlane klawisze :) 

Edytowane przez kosmo93
Link to post
Share on other sites

Niestety ale obecnie chyba sa tylko z systemem dostępne...

Wrzuciłęm z win8 bo twoja własna propozycja miałą win8 :wariat:

Gwarancja wszędzie to 2 lata. 3 lata zdarza sięw lapkach z serii biznesowych

 

W takim razie przyjrzyj się Dellowi 5537 z i5 ulv haswell i hd8850

Procek niskonapięciowy czyli ma trochę nizsząwydajnosć niż normalne i5, za to zjada mniej prądu i wydziela mniej ciepła.

LApek ten ma takżę bardzo mocną baterię takżę przebiegi na akumulatorku są fenomenalne. 2x dłuższe niżw standardowym laptopei  jak np acer czy to lenovo. Gwarancaja w trybie Domowa Naprawa Dell ( odsyłam do google) w miarę cienki i lekki jak na 15" Obudowa w znacznej mierzez z alu.

 

Z podświetlanymi klawiszami i dugą gwarancją 3 letnia i to w trybie NExt business day

 

Dell Vostro 3560 z i3 i radeonem 7670

Grafika znacznie wolniejsza acz z fifą sobie poradzi bez problemu. Aluminiowa obudowa. LAptop z serii z serii biznesowej della.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz! 

Ten drugi Dell z i5 jest fajny choć wydaję się mniej smukły niż ten acer. 

Czyli podsumowując. Miedzy Acerem A dellem róznica jest tylko w tym że nie ma napędu blu-ray w delu i dell ma troche mniejszą wydajność kosztem zużycia baterii. Cena 200zł mniejsza. Także jeżeli lapek pociagnie fife i spełnia moje oczekiwania wg ciebie, to wezme della. Dzięki wielkie za pomoc! Jutro pójdę do salonu x-koma i zobacze na zywo oba lapki i sie ostatecznie zdecyduje!

Link to post
Share on other sites

Delle mają znacznie lepsze jakościowo obudowy( te modele a w szczególności 3560 ). Poza tym marka dell jest droższa.

ZresztąVostro to sersia biznesowa takżę tu bulisz niejako za jakość wykonania i gwarancje/serwis.

Acer to zwykły lapek z seri konsumenckiej. ( budżetowej) -- jak zwał tak zwał.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

chyba jednak zostanę przy twojej pierwszej propozycji czyli Acerze. Głownie ze względu na to że różnica to 200 zł ale jednak doczytałem sie i dużo brakuje delowi. Ma po pierwsze błyszczącą matrycę a ja biurko mam do okna i będzie ciężko w słoneczne dni. Poza tym niby blu-ray i system nie stanowia ale jednak w delu tego nie ma a w acerze jest. Także myślę że ceny sa podobne jeżeli by brać pod uwage wszystko. 

Dzięki za pomoc i temat można zostawić jako rozwiązany :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...