Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o poradę. Mam zamiar zamienić w laptopie Samsung NP550 dysk HDD na SSD 80 lub 120GB.

Docelowo dysk SDD przeznaczony będzie tylko na system i jego aktualizacje, sterowniki itp.

Pytanie moje dotyczy działania programów i gier, które zainstaluję na:

opcja 1: dysku zewnętrzynym podłączonym tylko przez USB 3.0?(litera dysku przypisana na sztywno)

opcja 2: dysku wewnętrzynm (tym, który był w laptopie przez zamianą) podłączonym przez konwerter USB 3.0 - SATA II

Dziękuję

 

Link to post
Share on other sites

W obydwu przypadkach wszystko będzie działać jakby były podłączone do SATA. Nie opłaca się instalować gier na SSD, ponieważ wzrośnie tylko szybkość ładowania się ekranów, poziomów, itd. Możesz się pokusić o instalowanie photoshopa, avasta, czy innych takich programów na SSD. Mam photoshopa na ssd i działa zauważalnie szybciej niż ma hdd.

 

Edytowane przez bikowalczyk
Link to post
Share on other sites

Proponuję najpierw sprawdzić, czy w obudowie komputera jest możliwość instalacji dysków 1,8 na microSATA. Często w notebookach są takie złącza/miejsca. Dzięki temu nie ma potrzeby użycia dysku zewnętrznego. Koszt dysku 2,5 czy 1,8 jest praktycznie porównywalny. Nie będzie wówczas problemów, o których piszesz, bo oba dyski będą wewnętrzne na sata.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Proponuję najpierw sprawdzić, czy w obudowie komputera jest możliwość instalacji dysków 1,8 na microSATA. Często w notebookach są takie złącza/miejsca. Dzięki temu nie ma potrzeby użycia dysku zewnętrznego. Koszt dysku 2,5 czy 1,8 jest praktycznie porównywalny. Nie będzie wówczas problemów, o których piszesz, bo oba dyski będą wewnętrzne na sata.

 

Jeżeli masz takiego grubego, starego HP to możesz mieć takie gniazdo. Jednak USB 3.0 jest wygodniejsze. Będziesz mógł latwo przenosić swoje dane między różnymi komputerami.

 

Co do dysku wew. możesz się pokusić o kupno obudowy usb 3.0 do dysku SATA. Za 45zł masz obudowe, do której wkładasz dysk HDD i masz ładnie zapakowany dysk :)

 

O coś takiego: http://www.morele.net/kieszen-natec-nkz-0337-479856/

Edytowane przez bikowalczyk
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Mój lapek to Samsung NP550 S04PL. W specyfikacji nie ma info czy jest takie miejsce. Znając podejście producentów pewnie nie ma takowego.

Więc jeśli zakupię taką obudowę i umieszczę w niej dysk HDD z laptopa a SDD włożę do laptopa i na nim zainstaluje system wszystko powinno być w porządku?

Link to post
Share on other sites

Tak na dysku zew trzymasz gry, dokumenty, muzyke. A na ssd system i ważne programy. Sam taką obudowe zamówiłem i jutro powinna przyjść.

 

Wcześniej miałem Toshiba usb 2.0, na którym trzymałem większość gier. Wszystkie programy działaly jak należy. Problemem może być to że jak zainstalujesz program na zew. i podłączysz do innego komputera nie zawsze zadziała ;)

 

Edytowane przez bikowalczyk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...