Skocz do zawartości

Recommended Posts

@up - przed edytowaniem, post który dotyczył nakładania na użytkowników mojego punktu widzenia

 

Obchodzi mnie to co kto kupuje - po to jest forum (czuję się na tyle doświadczony, że mogę komuś pomóc). Są tutaj tematy, w których użytkownicy się pytają co kupić i często nie znają konsekwencji takich zakupów. Na przykład dzisiaj w nocy jeden użytkownik był gotowy kupić nowy HTC One X za 800zł, bo nie znał konsekwencji. Jak widać nie każdy rozumie co wiąże się z takim zakupem, a wielu użytkowników nabiera sporej wiedzy i doświadczenia na przyszłość poprzez takie tematy i dyskusje w nich zawarte.

 

Po tym jak edytowałeś post widzę, że sam zauważyłeś iż tego typu telefony to pomyłka.

Link to post
Share on other sites

Polecam Xiaomi Hongmi - np. za 182 dolary z 1949deal.com

Jeśli się boisz to Moto G z Amazona za 139 funtów - ale to gorsza słuchawka.

 

Smartfon z niższej półki to nie inwestycja na najbliższe 30 lat, więc nie ma się co przejmować gwarancją, najwyżej kupisz następny.

 

Używka z Allegro to już jakaś aberracja - mam korzystać z telefonu, który ktoś trzymał w majtach? A być może zwodował go dwa razy, tylko zapomniał o tym napisać?

Link to post
Share on other sites

To jak panowie waro się pchać w tego ZTE BLADE V (http://allegro.pl/smartfon-zte-blade-v-gps-super-cena-i3842519905.html)

Kupowany w polsce z normalną gwarancją.

 

Dodam że będę się przesiadał z Motoroli Milestone więc będzie to dość duży skok. Miałem przez święta Sonego Xperie J i to już był dla mnie skok cywilizacyjny dotyczący wydajności.

Link to post
Share on other sites

Polecam Xiaomi Hongmi - np. za 182 dolary z 1949deal.com

Jeśli się boisz to Moto G z Amazona za 139 funtów - ale to gorsza słuchawka.

 

Smartfon z niższej półki to nie inwestycja na najbliższe 30 lat, więc nie ma się co przejmować gwarancją, najwyżej kupisz następny.

 

Używka z Allegro to już jakaś aberracja - mam korzystać z telefonu, który ktoś trzymał w majtach? A być może zwodował go dwa razy, tylko zapomniał o tym napisać?

moto g ma jedną wadę

Beznadziejny aparat. :wariat: Ilość szczegółów na fotkach porażająco niska. Przy sztucznym świetle istna breja.

Głupi Se k800i robił 2 klasy lepsze foty.

Jednak  wydajność robi wrażenie a ekran jakościowo jest świetny. Bardzo dobre soczyste kolorki i ostry/wyrazisty jak żyletka. JAkosć wykonania też naprawdę spoko.

Nie bardzo kumam co Ten Xiaomi Red Rice aka Hongmi ma lepsze niż moto g. ( nie wiem jak wygląda kwestia aparatu w chinolu)

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

To jak panowie waro się pchać w tego ZTE BLADE V (http://allegro.pl/smartfon-zte-blade-v-gps-super-cena-i3842519905.html)

Kupowany w polsce z normalną gwarancją.

 

Dodam że będę się przesiadał z Motoroli Milestone więc będzie to dość duży skok. Miałem przez święta Sonego Xperie J i to już był dla mnie skok cywilizacyjny dotyczący wydajności.

To nie jest telefon kupiony w Polsce. Gwarancja będzie rozpatrywana przez ten sklep, który go wystawia na allegro? Albo inaczej - czy sklep wystawiający telefon na allegro da Ci normalny dowód zakupu, czy faktura-vat/marża, której nie uwzględniają serwisy.

Jeśli ktoś chce tracić pieniądze i dla niego nie ważne jest co będzie po okresie gwarancyjnym, to jego sprawa. Z drugiej strony, jeżeli nie zależy mu tak na pieniądzach, to niech kupi sobie od razu lepszy telefon i nie będzie musiał kombinować, ani nie straci na wartości tyle co taki dziwoląg. 

Taki telefon może okazać się jednorazowy przy stłuczeniu wyświetlacza. Części na allegro i w nieautoryzowanych serwisach do nich nie ma, a w autoryzowanym pewnie cena wynosi 75% ceny nowego telefonu, co czyni go nieopłacalnym.

Z Moto G jest tak samo, z tym że to firma bardziej renomowana - tak samo nie ma do niego części zamiennych i polskie serwisy także go nie naprawią - z powodu braku dystrybucji na kraj nie posiadają części do tego modelu. Co gorsze - na telefony z zagranicy jest zazwyczaj 12msc gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Z takich sklepów możesz śmiało kupować. Pokazane wcześniej aukcje omijaj. To już zależy od Ciebie jaki chcesz telefon. Z ZTE V, ani Xperią M nie miałem okazji bliżej zbadać. 

Tak jak wcześniej wspomniałem - do tego typu telefonów możesz mieć problemy z zamiennikami, choć wydaje się że ZTE jest już od dłuższego czasu na rynku, a nawet u operatorów, to niemniej jednak radziłbym zorientować się jak wygląda chociażby sprawa z dostępnością wyświetlaczy. Pozostałe części wymienią Ci w serwisie, bo raczej sam ich nie uszkodzisz. Czasami zdarzy się wypadek, telefon wypadnie z ręki i pęknięcie, bądź nawet brak reakcji na dotyk - tego już nie przewidzisz.

Jeśli masz telefon z pewnego źródła to kup taki jak Ci się podoba.

Ja od siebie poleciłbym Lumię 520/620 - ale to moje zdanie. Tobie nie musi się podobać, więc szukaj czegoś na Androidzie. W tym budżecie Androidowiec nie będzie taki płynny jak telefon na Windows Phone, no ale coś kosztem czegoś.

Link to post
Share on other sites

tutaj już jest normalna gwarancja: http://www.x-kom.pl/p/166136-smartfon-telefon-fablet-zte-blade-v.html

oni są dystrybutorem tego telefonu w polsce.

 

Ale nie czepiajmy się jednej opcji.

 

Lepiej poszukać jakiejś przyzwoitej Xperi M??

4 rdzenie cortex a5 i adreno 203 vs 2 cores krait w xperia m i adreno 305

gpu z xperi jest 4 x mocniejsze.

kazdy rdzen z xperi m jest wydajniejszy trochę niż 2 rdzenie a5 takze 2 rdzenie krait są mocniejsze niz 4 a5...

Xperia na pewno jest lepsza....

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak oceniacie zakup Samsung S3 Mini ? Używane modele można dostać w cenie do 600 PLN.

 

 

^^

Masakra mój kolega ma i pożal się boże nie kupuj odradzam - tnie się jak przedstawiciel subkultury emo no i jak każdy samsung :D wyświetlacz do banii ewentualnie aparat za dnia do przeżycia ;)

 No nie za bardzo. Adreno 305 jest jakieś 3 razy wolniejsze od 320, nie wspominając o niezbyt szybkich rdzeniach Cortex A7 

Nie przesadzaj tak z 1,5 raza, ale cortex a7 faktycznie nie najlepiej

Edytowane przez FirankowyPotwór
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...