Skocz do zawartości

Laptop do ok. 3000 zł o dobrej wydajności ogólnej


Recommended Posts

Witam,

1) Kwota przeznaczona na zakup: 3000 zł

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): hd/fhd, trochę się nie znam ale chciałbym aby miała dobre kąty widzenia i jasno świeciła, generalnie jakość wyświetlanego obrazu jest dla mnie dość ważna

3) Główne zastosowanie: przeglądanie sieci, filmy, gry (trudno powiedzieć jakie ale fajnie by było jakby np: Shogun 2 i Heroes 6 ładnie na nim działały), szeroko pojęte multimedia

4) Miejsce użytkowania: głównie w domu, ewentualnie będę go nosił do pracy ale waga nie ma znaczenia bo jestem silny :)

5) Wymagania specjalne: chciałbym aby się nie grzał zbytnio, był solidnie wykonany i w miarę niezawodny

6) Osobiste preferencje: j/w, żadnych hp, estetyczny wygląd (ewentualnie)

7) System operacyjny: bez systemu

8) Własna propozycja (model wybrany samemu): mam dwa modele na oku:

http://www.x-kom.pl/p/161837-notebook-laptop-15-6-asus-n56vv-s4012-i5-3230m-8gb-750-dvd-rw-gt750.html, ten nieco przekracza budżet ale wyjątkowo mi się podobają modele z tej serii ASUSA i mogę tylko dla niego naciągnąć mój portfel, natomiast nie wiem czy warto pchać się w najsłabszy (chyba) model z serii,

http://www.x-kom.pl/p/159295-notebook-laptop-15-6-acer-v5-573g-i5-4200u-8gb-1000-gt750m.html

również podoba mi się jego wygląd, choć nieco mniej niż wyżej wymieniony asus. W recenzjach wytykają mu to, że się mocno grzeje i ma przeciętną matrycę co jest dla mnie sporym minusem. Same konfiguracje wiele mi nie mówią tzn. wiem że i5 w asusie to trzecie generacja a w acerze 4 ale trudno mi to ocenić pod kątem użytkowania. Nie zależy mi na dużym dysku, ani na mobilności i bardzo długich przebiegach na baterii, chociaż dobrze by było aby wytrzymał te 3-4 godziny w autokarze czy pociągu.

Generalnie to całe moje wymagania, mam nadzieję, że w miarę jasno określiłem moje potrzeby :) 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady.

 

Link to post
Share on other sites

Szeroko pojęte multimedia to hasło kompletnie puste. Ile osób tyle definicji. Po to w nawiasie były podane opcje jakieś tam by unikać takich haseł które nic nie wnoszą do topicu prócz zamieszania.

 

heroes vi raczej nei ma dużych wymagań.

shogun 2 większe ale bez przesady

 

Do tych gier nei musisz żyłować wydajności kosztem innych aspektó laptopa

 

ODe mnei Dell 5737 z i7 ulv i hd8870

Dobrej jakości obudowa. Gwarancja DND. Fenomelane przeboegi na baterii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc chłopaki, zwłaszcza za drugi. Rozważam go, chociaż bardzo mi się podoba asus który wkleiłem. Możecie ocenić jego parametry i napisać ewentualnie coś o użytkowaniu? Domyślam się, że przepłacam za procesor zeszłej generacji i słabszą grafikę w stosunku do pozostałych ale stylistycznie to chyba najlepszy jaki widziałem. Wiem, że kierowanie się wyglądem jest trochę ciepłe :D ale nic nie poradzę. Co do opisu to sory za uogólnienie i żeby doprecyzować: filmy, internet/praca biurowa i średnio wymagające gry (heroes, shogun etc.)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...