Skocz do zawartości

GTX770 + i7 920 3,2ghz = ??


Recommended Posts

Hm, to faktycznie. No dobra, to zdecyduje się na ten model co chłopaki wcześniej proponowali:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3832655837 , może uda się go dostać w troszkę lepszej cenie.

Mam jeszcze jedną prośbę, moja płyta pracuje w trybie 3-kanałowym, więc by osiągnąć max wydajność potrzebuje 3 moduły takiej samej wielkosci i tego samego typu. Możecie polecić coś w dobrej cenie, najlepiej na allegro (zawsze można tam wynegocjować parę zł), tak żeby było 3xCOŚ?

Link to post
Share on other sites

Wiele osób odradza mi teraz kupno karty, ze względu na okres świąteczny, uważają, że na początku lutego, ceny pospadają o 100/200zł. Faktyczne to to? W tym momencie mam możliwość kupna tej karty http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-770-2048-mb-ddr5-dp-hdmi-dvi-426018336-2944-581710/ za cenę 1159zł. Wg Was, warto czekać czy brać teraz, bo różnica w cenie nie będzie aż tak widoczna? Imo 200zł na przestrzeni miesiąca to sporo.

Link to post
Share on other sites

Nowe Radki w autorskich wersjach wychodzą już od dość dawna i ciągle coś się nie mogą pojawić, ale można zakładać, że w styczniu powinny być dostępne. Ich premiera pewnie wpłynie na ceny 780-tek, ale osobiście nie liczyłbym, że słabsze modele od NV spadną o 100/200 zł. Obecnie 770-tka jest wyjątkowo opłacalna, bo cena 280X jest sztucznie zawyżona.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ten Gainward co wcześniej był polecany jest dobrym wyborem. Przeszperałem masę for i mimo wszystko jeżeli chodzi o producentów 770 to przoduje Gigabyte albo Asus, ze względu na lepsze chłodzenia, cichszą pracę, minimalne większą wydajność, żywotność. Różnica w ich cenach to raptem 100zł, przy cenie ponad 1k nie robi to zbytniej różnicy. Mógłbym prosić o ponowne rozpatrzenie różnych modeli i podesłanie możliwie najlepszego?

Byłbym bardzo wdzięczny 


I to nie będzie np. lepiej posiadając płytę główną Gigabyte, wziąć analogicznie kartę od Gigsa?

Edytowane przez qbasmok
Link to post
Share on other sites

 

 

I to nie będzie np. lepiej posiadając płytę główną Gigabyte, wziąć analogicznie kartę od Gigsa?

Nie ma to znaczenia.

 

Ja bym zabrał to co tańsze. Wentylatory jak będą za głośno to je przykręcisz afterburnerem i po problemie, a 100zł w kieszeni jest.

Link to post
Share on other sites

Ja nie napisałem, że każdy ma kupić ileś letnią tam platformę. Ja napisałem po prostu, że GTX 770 (do np, 780 Ti) nie jest tak "wywalony w kosmos" i ten procek bez problemu sobie da radę, nie ograniczając tejże karty. Tym bardziej, jak i tak ma go podkręconego. W końcu ma 4 fizyczne jajka oraz 8 wirtualnych. Więc przy OC na 3.2 ghz bez problemu będzie sobie radził z tym średnio/wysokiej półki GTX'em 770 ;)

Link to post
Share on other sites

Witajcie, też siedze na i7 920, na codzień mam go na stabilnym 4,05 Ghz i to na tak zwanych luzach, jak sie nad nim znęcałem,  ( poprostu miałem gdzieś czy padnie czy nie) doszedłem do 4,26 niestabilne, wywalało w grach czasem z 3 razy na tydzień.

Mysle ze ten procesor ci sie marnuje na 3,2 Ghz serio, jak sie boisz to pisz, podpowiem ci  co i jak. A co do karty graficznej też jestem na etapie kupna 770 ki, ale jakoś myśle też rzeby jeszcze poczekać na nowe modele. Procek pociagnie, moze lepiej poczekać aż cos nowego sie pokaże. Acha myśle ze  do czasu jak i7 920 @ ok 4Ghz bedzie mulić karty to i posiadacze i5 seri K , tez beda sie rozglądać za nowym cepem. Pozdrawaiam , acha temat :) jak juz musisz to bierz spokojnie 770 ale rozważ poczekanie jeszcze na nowe karciochy.

p.s moje MOBO to Asus Rampage 2 Extreme

Link to post
Share on other sites

Acha myśle ze  do czasu jak i7 920 @ ok 4Ghz bedzie mulić karty to i posiadacze i5 seri K , tez beda sie rozglądać za nowym cepem. Pozdrawaiam , acha temat :) jak juz musisz to bierz spokojnie 770 ale rozważ poczekanie jeszcze na nowe karciochy.

p.s moje MOBO to Asus Rampage 2 Extreme

 

i7 920 to dziadek. Od sandy bridge jest o 20% wolniejszy przy takim samy zegarze, nawet pogoniony na 4 ghz jest porownywalny z nie kreconym i5 2400. Roznica pomiedzy i7 920 a 2500k jest jak pomiedzy dniem a noca. Dodaj do tego stare kontrolery i masz obraz starej platformy z cpu niewiele lepszym od fx8320. 

 

Mozna smialo wkladac gtx770, zreszta nawet 780 nie bedzie przesada, ale jak ktos twierdzi, ze cpu to podobny poziom jak sandy bridge to chyba nigdy nie mial sandy bridge.

Link to post
Share on other sites

@@lebenschmerz

 

 

i7 920 to dziadek. Od sandy bridge jest o 20% wolniejszy przy takim samy zegarze, nawet pogoniony na 4 ghz jest porownywalny z nie kreconym i5 2400

 Popatrz na te testy oc I5 760 jak nadspodziewanie dobrze wypada kręcony i5 760@4GH, sam jestem zdziwiony że jeszcze staruszek daje radę ! http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx?page=0,16 .

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Zawsze bedzie wychodzilo cos nowego a stary sprzet bedzie przeceniany. gk104 680>770 zdegradowal sie o jeden segment, jego odpowiednikiem w nowej serii bedzie pewnie cos w rodzaju 860, a stare 770 potanieja i do wakacji beda warte najwyzej 700-800 zl. Ale co to zmienia? Nie wazne kiedy kupisz karte i tak straci szybko na wartosci.

Link to post
Share on other sites

człowieku co ty dajesz zobacz jak było z 680 jak pokazał się 770 co masz teraz gtx680 700-800 zł ten segment kart nie tanieje prędzej zobaczysz pustki w magazynie nisz taką cenę gtx jak stanieje to max do 1050zł i na tym się zatrzyma

 

 

Pisz zgodnie z zasadami rodzimej pisowni, bo od czytania takiego ciągu znaków, bez jakiejkolwiek pauzy, faktycznie mogą boleć oczy. Nowaj

Edytowane przez Nowaj
Pisownia.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...