Skocz do zawartości

GTX770 + i7 920 3,2ghz = ??


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zmiany karty graficznej. Z początku myślałem nad 760gtx, ale w ostateczności w sumie większą wagę przykładam do 770gtx. 

Moja obecna specyfikacja:

Gigabyte GA-EX58-UD4

GTX260

i7 920 2,66 (oc do 3,2)

3gb ram 1333, chce dokupic 1kostke 4gb

chieftec 600W

Zastanawiam się czy w ogóle w/w grafiki wejdą na moją płytę główną. I czy 770 nie będzie się marnować przy tym i7?

Dodatkowo czy będzie duża różnica przy 6gb ramu i 8 gb? Albo 6gb 1333 i 4gb 1600?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

edit: np cos takiego:

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-770-oc-2gb-ddr5-256bit-afterburner-i3835811117.html

Czy mimo wszystko nie opłaca się montować 770? Będzie widoczny skok wydajności względem 760? I w ogóle jakiej firmy MSI, ASUS, EVGA?

Dodatkowo dodam, że interesuje mnie granie FHD

Edytowane przez qbasmok
Link to post
Share on other sites

Grafika jest w pcie 3.0 a płyta w pcie 2.0 ale złącze pcie jest wstecznie kompatybilne więc wejdzie. Sądzę że procek nie będzie ograniczał grafiki. Pomiędzy 8 i 4 gb ramu może być odczuwalna różnica w fps, ale to gł. zależy od gry. Tym mniejsza będzie ona pomiędzy 6 i 4 gb a pomiędzy 6 i 8 nie powinno być w ogóle oraz pomiędzy 1333 a 1600 nie będzie wcale różnicy. Bedze ona tylko przy użyciu grafiki zintegrowanej a ty z niej nie korzystasz. 

e Względem gtx 260 gtx 760 i 770 będzie sporym przyśpieszeniem. IMO warto dołożyć do gtx 770 bo jest o 30% szybszy od gtx 760 i nie będzie się u ciebie nudził. To jest dobry model. Jest bardzo cichy i ma 3 gry w zestawie.

Edytowane przez untited898
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz, że nie należy poddawać i7 pod większe oc niż 3,2? Na samym początku postu napisałeś, że grafika jest pci 3.0, a płyta 2.0, mimo, że jest ona kompatybilna - czy mimo wszystko może to mieć wpływ na jakiekolwiek gorsze działanie grafiki? A jak to dokładnie jest z tym ramem, czytałem, że np. 2 kości po 4gb lepiej będą śmigały niż jedna 8gb, że niby bardziej sloty zapełnione itepe..? I czy ten zasilacz wytrzyma? I na jakie karty serii 770 lepiej zainwestować MSI, EVGA ..  fabrycznie podkręcone? Tyle wiadomości, tak mało wiedzy ; )

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

 

 

czy mimo wszystko może to mieć wpływ na jakiekolwiek gorsze działanie grafiki?

 

Żadnego.

 

 

 

I czy ten zasilacz wytrzyma?

 

Tak.

 

Wybór producenta to kwestia preferencji dotyczących głośności, temperatur, długości gwary, ceny itp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy to te gry dodatkowe (zapewne w wersji cyfrowej) w ogóle mnie nie interesują, nie ma jakiejś wersji tak samo dobre, ale tańszej o te gry? Bo z tego co widzę, to faktycznie jest to różnica 50zł, między wersji bez gier i wersji z 3 grami. Są one na steamie czy gdzieś? Chyba, że będzie ich możliwość odsprzedaży.

Link to post
Share on other sites

 

 

Grafika jest w pcie 3.0 a płyta w pcie 2.0 ale złącze pcie jest wstecznie kompatybilne więc wejdzie.

 

Trochę z innej beczki mam pytanko. Ale czy to PCI-E 2.0 nie będzie ograniczać karty graficznej (wydajnościowo).

 

Kupiłem nową płytę główną i fabrycznie jest PCI-E 3.0 zepsute, przez co średnio co 5-10min wywala komunikat o błędzie "sterownik ekranu amd driver przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". Jak podłączyłem grafikę do slotu niżej (PCI-E 2.0) to grafika działała normalnie, ale wydajnościowo w BF4 spadło na ultra w 1680x1050 o dobre 40%. 

 

Dlatego też pytam, mógłby mi to ktoś szybko wytłumaczyć czemu tak jest? 

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak podłączyłem grafikę do slotu niżej (PCI-E 2.0)

 

Jaką masz płytę główną ? Jeśli nie jest to jakiś droższy model, to jedynie pierwszy slot PCI-E działa z prędkością x16. 

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej jakąś wersje 770 od razu z OC?


Autorze postu tu masz też tanio GTX 770 z dobrym chłodzeniem : http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-770-2048-mb-ddr5-dp-hdmi-dvi-426018336-2944-581710/ .    [ i 3 gry gratis ]

Tylko taktowanie rdzenia jest małe w porównaniu np do tego modelu :
http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx770-2gb-ddr5-256bit-gry-i3810625825.html

Imo 150MHz to sporo

Link to post
Share on other sites

To zależy ile kosztuje. Nie warto dopłacać do karty podkręconej bo można to zrobić samemu. Daryzda podał dobry model z bardzo dobrą cenę.

Edytowane przez untited898
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ło, to nie jest żaden problem, raczej nie przypuszczam, abym w najbliższym czasie miał gotówkę na drugą taką kartę ; )

Dodatkowo, jeżeli w przyszłości nie będę chciał się bawić w OC karty, to czy skok między wersją podstawową, a fabrycznie podkręconą będzie wart tych 100zł?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...