Skocz do zawartości

Smartfon za ok. 800-900zł


Recommended Posts

Tak jak w temacie jaki smartfon za tą cenę myślałem nad :

htc one x

sony xperia T 

Nic innego mi nie przyszło do głowy:

Nie będę na nim grał telefon ma mi służyć głownie do przeglądania internetu facebook,youtube itp, do oglądania filmów ma mieć nawigacje i dobry głośnik być wytrzymały i dobrze grać.Właśnie jak  gra taki htc one x spodziewam się ze pewnie nie dorównuje 4s pod tym względem,ale czy jest dobrze lepiej niż  s3 .np ?

Wymieniajcie wady i zalety tego modelu  http://forum.mp3store.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.png

Jakoś bardziej podoba mi się htc one x niż xperia t ,która też wydaję się być ciekawa ma 13Mpix to pewnie jakość aparatu jest lepsza niż w htc one x


ale nie wszyscy na raz... :D

Edytowane przez patrol260
Link to post
Share on other sites

Porównując te dwa modele,to:

One X- Lepsze wykonanie,ekran,nowsze oprogramowanie

Xperia T-Mocniejszy procesor,slot na kartę pamięci,jednak lepszy aparat

 

To z takich większych różnic,z moich doświadczeń wynika również iż Xperia ma lepszą baterię,a HTC gra głośniej i jak dla mnie po prostu lepiej od xperii.

Link to post
Share on other sites

HTC One X:

Wady: brak wymiennej baterii, stosunkowo słabe gpu (tylko w grach pod ten układ jest dobre), słaba bateria

Zalety: Bardzo dobre wykonanie, szybki procesor, aparat niezłej jakości, cudowny wyświetlacz, świetna nakładka

 

Xperia T:

Wady: Tragiczny wyświetlacz, brak wymiennej baterii, trzeszczący plastik, dwurdzeniowy procesor, 4,3 cale (w rzeczywistości!) czyli mały wyświetlacz (jak do neta i gps)

Zalety: Stosunkowo wydajny, bardzo dobry aparat, ładny design, lekka i zwinna nakładka

 

Jeżeli twoim głównym celem jest internet,gps, youtube, filmy i jakość dźwięku to najlepszym wyborem będzie jednak S3. A Dlaczego nie Xperia SP?

Samsung Galaxy S3:

Zalety: Świetny wyświetlacz, cudowna jakość dźwięku na słuchawkach, duży wyświetlacz 4,8 cali, pełno funkcji, bardzo dobre GPS, bardzo dobra współpraca procesora z gpu, szybki procesor i przyzwoite gpu ( GTA SA na high spokojnie ciągnie), świetne wsparcie nieoficjalne, zapowiadany kit kat i bycie w liście urządzeń, które dostaną Andka 5.0, 2 mikrofony, Bardzo dobry aparat, ładny design (kwestia gustu), wymienialna bateria

Wady: średni głośnik zewnętrzny, średnia jakość wykonania (nie jest tak zła, jak ludzie ją "malują), plastik

 

Xperia SP:

Zalety: Świetne GPU, dobry procesor, bardzo dobra jakość wykonania, lekka i zwinna nakładka, stosunkowo dobra jakość dźwięku, design, przywoite wsparcie deweloperskie, kitkat zapowiedziany

Wady: Okropny wyświetlacz, tragiczne kąty  widzenia, mniejszy niż s3 wizualnie, słabiutki aparat, brak wymiennej baterii (innymi słowy po kilku latach telefon cegła + dopłacanie w serwisie za wymianę baterii),

Link to post
Share on other sites

No własnie cięzko wybrać, nówki sa gorsze od uzywek najczęściej. Na przykład LG L9, bardzo dobry telefon do internetu, youtube czy płynności działania ogólnej, ale ma słabe podzespoły, bardzo słaby aparat i kiepską jakośc dźwięku. Xperia T to już opisałem. Masz jeszcze Xperię SP, o której tez wspomniałem. Z uzywek w dobrym stanie możesz znaleźc jeszcze Nexusa 4, który jest świetny i najbardziej opłacalny jeśli chodzi  o ten pułap cenowy. Innymi słowy, z Androida za nówkę 800-900zł nic świetnego nie znajdziesz.

Mógłbyś tez poszukać z nówek galaxy s2, ma bardzo dobra jakość dźwięku, dobry aparat i jest stosunkowo... no 4.3 cala, zależy dla kogo, ale wystarczająco duży do przeglądania neta. Tylko że jest to juz telefon dosyć stary i cięzko znaleźc porzadny okaz. O wiele większa oferta jest w telefonach Azjatyckich np Lenovo itp ale pewnie nie chcesz/nie gustujesz w chińczykach, w końcu wszystko co z chin musi byc gorsze. Ale osobiście uważam, co Ci powiem teraz, że chińczycy coraz bardziej wchodza na rynek Andka z coraz lepszymi urządzeniami, i z biegiem czasu bąda tak samo wazni jak samsung czy htc.

Link to post
Share on other sites

No własnie cięzko wybrać, nówki sa gorsze od uzywek najczęściej. Na przykład LG L9, bardzo dobry telefon do internetu, youtube czy płynności działania ogólnej, ale ma słabe podzespoły, bardzo słaby aparat i kiepską jakośc dźwięku. Xperia T to już opisałem. Masz jeszcze Xperię SP, o której tez wspomniałem. Z uzywek w dobrym stanie możesz znaleźc jeszcze Nexusa 4, który jest świetny i najbardziej opłacalny jeśli chodzi  o ten pułap cenowy. Innymi słowy, z Androida za nówkę 800-900zł nic świetnego nie znajdziesz.

Mógłbyś tez poszukać z nówek galaxy s2, ma bardzo dobra jakość dźwięku, dobry aparat i jest stosunkowo... no 4.3 cala, zależy dla kogo, ale wystarczająco duży do przeglądania neta. Tylko że jest to juz telefon dosyć stary i cięzko znaleźc porzadny okaz. O wiele większa oferta jest w telefonach Azjatyckich np Lenovo itp ale pewnie nie chcesz/nie gustujesz w chińczykach, w końcu wszystko co z chin musi byc gorsze. Ale osobiście uważam, co Ci powiem teraz, że chińczycy coraz bardziej wchodza na rynek Andka z coraz lepszymi urządzeniami, i z biegiem czasu bąda tak samo wazni jak samsung czy htc.

S2 odpada - miałem, wiem co mówię. 

Jeśli nie podoba Cię Lumia, to poszukaj Samsunga Ativ S - miałem i jest to dobry telefon. Bebechy praktycznie te same co Lumia 920, do tego 4,8" HD Amoled. Aparat taki jak w Galaxy S3, właściwie wyświetlacz ten sam co w S3. 

Link to post
Share on other sites

SP fajna,ale jak czytam te opinie o niej,że ma kiepski aparat ,wi-fi,słaby wyświetlacz(kolory),słaba głośność to coraz bardziej mnie ona odrzuca od siebie bo to właściwie dla mnie najważniejsze rzeczy.

A jeżeli chodzi o ten Wp8 wszyscy na niego narzekają dlaczego?Nie podoba mi się tylko wygląd,ale jeżeli chodzi o wydajność itp. w czym android jest lepszy niż wp8 np?

Link to post
Share on other sites

Ja mam L920 i powiem ci szczerze, że na początku też obawiałem się kafelków, lecz teraz uważam, że są one wygodniejsze niż pulpit w Andku.

 

Co do Xperii SP - ona nie ma słabych kolorów tylko słabą samą czerń oraz kąty widzenia. Aparat jest średni, a nie słaby. Głośności nie kojarzę, ale ma za to dobrą jakość dźwięku na słuchawkach. Na Wi-fi to tylko niektórzy narzekają (pamiętaj, że wiele niezadowolonych osób pisze negatywne komentarze, a ludzie zadowoleni z telefonu często dają sobie spokój z opisywaniem smartfona).

Edytowane przez Tabalan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jeżeli chodzi o ten Wp8 wszyscy na niego narzekają dlaczego?Nie podoba mi się tylko wygląd,ale jeżeli chodzi o wydajność itp. w czym android jest lepszy niż wp8 np?

Narzekają Ci co go nie mają, bo mają telefony z Androidem. Po kilku latach korzystania z Androida przesiadłem się na WP8 i jestem bardzo zadowolony. Aplikacji nie brakuje (główny powód narzekania osób, które nie miały styczności z tym systemem, a wiedzę mają tylko z opowiadań innych).

Link to post
Share on other sites

Czyli ta Lumia 920 to najodpowiedniejszy wybór? bo nie jest droga a jak patrze na parametry to wszystko jest bardzo dobre może z wyjątkiem baterii właśnie może ktoś opisać wady i zalety tego telefonu i dlaczego warto go kupić martwię się o tą baterie bo wiele osób na nią narzeka,ale mi zależy na tym aby ona wytrzymała od rana do wieczora bez ładowania jak będę się bawił telefonem.

Edytowane przez patrol260
Link to post
Share on other sites

Tak wytrzymuje. Przez pierwszy tydzień właśnie wytrzymywała mi jeden dzień. Teraz - prawie miesiąc od zakupu wytrzymuje normalnie dwa dni - 1-2h rozmów dziennie, kilka smsów, sprawdzę kilka razy pocztę/ew. odpiszę, wiadomości w internecie, czasami w coś chwile zagram jak nie mam co robić w pracy. Kiedy nie korzystam z internetu wyłączam wifi/dane pakietowe+przełączam na 2G ---- z resztą tak robiłem w każdym telefonie który miałem. Wg mnie i tego co przeszedłem z telefonami, to nie widzę żeby bateria w L920 była gorsze - na pewno jest lepsza od tej w Galaxy S2, ale jest słabsza od tej w Ativ S - Ativ S miał trochę lepszą baterię.

 

Wady:

- nie jest lekki, ale czujesz że masz telefon w ręku - coś jak iPhone 4 - mały i cięższy od innych, ale dzięki temu wiesz, że masz dobrze wykonany telefon, a nie leciutkie byle co

- niektórzy narzekają na grzanie się - tylko wtedy kiedy telefon ładujesz i grasz w coś wymagającego - ale też nie jest jakoś strasznie - jest cieplej niż Galaxy S2, ale na tym samym poziomie co Ativ S

- brak slotu na karty także jest dla niektórych wadą - ale czy 32GB nie jest wystarczające? Obecnie mam wolnych  powyżej 15GB, a mam wszystką muzykę, którą chciałem mieć na telefonie + sporo zdjęć i kilka teledysków

 

Z wad to chyba tyle - można jeszcze wspomnieć, że najlepszą opcją tej nokii jest czarna matowa, ponieważ na błyszczących widać rysy i zadrapania, lecz jest to normalne na błyszczących materiałach. Rysuje się tylko błyszcząca powłoka lakieru, ale jest poliwęglan - materiał z którego jest wykonana obudowa - jest tak samo wytrzymały co matowa wersja.

 

Wadą są jeszcze oryginalne słuchawki nokii, które są po prostu słabe - słaba jakość dźwięku. Samsungowe były znacznie lepsze.

 

Ktoś jeszcze powie, że niewymienna bateria jest wadą - a czy ktokolwiek wymieniał baterię w swoim telefonie? Apple w iPhone 4 tak samo zrobiło i obecna piąta generacja iPhone'a także nie ma wymiennej baterii. Xperia Z i wiele innych tak samo, więc nie wiem co to ma za znaczenie.

 

Kiedy skończy Ci się gwarancja to wykręcasz dwie śrubki i wymieniasz baterię na nową, jak Twoja będzie już "zjechana". Ale jeśli nie będziemy rozładowywać jej do minimum, to te baterie mają wtedy dobrą żywotność.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Może zrobić bardzo dużo - ALE - trzeba mieć tzw. Konto Developerskie. Czyli być programistą :) Normalny uzyszkodnik nie ma dostępu do większości funkcji systemowych. Nie ma np. podglądu plików systemowych. Nie można zmienić np. kafli - można je "odziać" w grafiki, kolory, animować - ale kafel zawsze będzie kaflem.

 

W wielu przypadkach programy nie mogą ingerować w dane - np. kalendarz Live - program nie może dopisywać do niego wprost - musi wywołać "moduł systemowy" za pomocą którego dokonany zostanie wpis. 

 

Ma to wady i zalety - wadą jest bardzo duże ograniczenie w "customizacji" telefonu - zalet jest kilka - szybkość, płynność, duże bezpieczeństwo - każdy program ma swoją "Piaskownicę" - SandBox w którym działa, więc krytyczny błąd w programnie nie położy systemu. Do tego przesiadka z Samsunga Ativ S na HTC 8X lub Lumię nie sprawia kłopotów. 

 

Ogólnie mówiąc WP8 jest idealny dla tych, którzy chca mieć szybki, płynny telefon i nie chcą się zagłębiać w Custom ROM'y, Rootowanie, i całą zabawę. Wyciągasz telefon z pudełka i działa. Do tego WP8 rewelacyjnie sprawdza się w tanich telefonach - Lumia 520 czy HTC 8S działją płynnie i szybko - nawet takie gry jak HALO działają doskonale. W przypadku Androida sensowną wydajnosc i komfort mamy w okolicach 800 zł w górę. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...