Skocz do zawartości

Dwie karty sieciowe, mostek i brak netu po wi-fi


Recommended Posts

Witam. Zmostkowałem soie połączenie z 2 kart sieciowych (Modem) + (router WD8950ND) i dzieją sie dziwne rzeczy. A mianowicie na kompie mam neta (gdzie mostek), na telefonie przez wi-fi z routera dziła mi np. gg, poczta ale firefox juz nie, na lapku wogóle nie ma neta tylko pisze, że "Inny kompyter w tej samej sieci ma już ten sam adres IP....."

W TV musze wpisać IP, maske itp ale nie wiem jakie.

Czy ktoś wie jak to rozwiązać.

PS. Na lapku udało mi się wejść do panelu konfingu routera ale na kompie gdzie ten router jest podpiety już nie(po prostu nie działa 192.168.1.1)

Na stacjonarnym mam IP 93.176.227.XXX a na lapku 192.168.1.XXX oraz inne bramki i DHCP,dodatkowo rozłącza mnie całkowicie co kilka minut.

Połączyłem też modem do routera do portu LAN1 a z Lan 4 kabelkiem do do karty sieciowej. Na kompie mam neta ale wi-fi nie działa, tzn. łącze sie z siecią ale nie ma neta.

Edytowane przez HaseoSaber
Link to post
Share on other sites

Zmostkowałem soie połączenie z 2 kart sieciowych (Modem) + (router WD8950ND)

czyli co zmostkowałes??? karty czy modem i router

 

Modem ustaw bridge a sesje PPPoA ustaw na routerze, bo jak ustawisz na kompie to tylko on bedzie miał dostep do internetu

Link to post
Share on other sites

W ustawieniach sieci mam dwa połączenia (jedno aktywne - aktualny modem z kablówki "jest na zewnętrznej karcie sieciowej) oraz drugie połączenie nieaktywne "chyba, że podłącze tam router" (czyli karta sieciowa wbudowana) i połączyłem obydwie (ppm-połączenie mostkowe) net jest tylko na stacjonarnym ale nie moge na nim wejść do ustawień routera (za to lapek widzie router przez wi-fi i mogę wejść do jego "panelu" ale nie wiem co ustawić żeby mi router udostępniał net o wi-fi do urządzeń,

 

2 rzecz jaką zrobiłem to do kablówka->modem>router>komp i na kompie jest net bez konfigurowania niczego ale za to nie mogę mieć na lapku neta po wi-fi bo ciągle mi wyskakuje, że jest konflikt IP (w tej samej sieci inne urządzenie ma takie samo IP) i też nie wiem jak to rozwiązać.

 

Ale w ustawieniach PPPoA to się ustawia w routerze hasło i pass do sieci np. te od neo a ja nie mam od neostrady netu tylko kablówka i tam nie mam żadnych haseł, po prostu wpinam modem i net działa.

A gdzie mam ustawić to bridge dla modemu? Modem to Cisco EPC3000

Edytowane przez HaseoSaber
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale w ustawieniach PPPoA to się ustawia w routerze hasło i pass do sieci np. te od neo a ja nie mam od neostrady netu

Widocznie pisali o tym w gazetach a ja nie bardzo z czytaniem :)

 

Zepnij to portami LAN (modem z TP-Linkiem) zmien IP tego TP-Linka na np 192.168.1.2 i wyłacz  w nim DHCP

 

i kompy podepnij tylko do TP-Linka

 

Bo po mostkowaniu aby miec internet gdzie kolwiek musoałbys miec zawsze właczony komp który działa jak nastepny router, do tego musiałbys miec postawiny na kompie serwer DHCP

Link to post
Share on other sites

Dobra, podłączyłem przez LAn modem z routerem i router do kompa i tak:

neta mam wsedzie przez wi-fi, czyli lapek tv i fon a komputer gdzie jest bezposrednio podłączony router neta niema, dodatkowo jak zmieniłem w tp linku ip na takie jak podałeś to nie moge się do niego teraz dostac nawet jak wpisuje nowe ip.

Na lapku mam taki sam adres ip jaki mi przydzielil moj isp  na kompie jak dalem w konsoli ipconfig to mi wyskoczyl jakis ip z kosmosu(196.254.94.XX) i teraz nie wiem gdzie zmienic aby było dobrze.


Najwyżej doradźcie jakiegoś routera z wi-fi do neta z kablówki 40mb bo ten tp-link nie ma fizycznego portu dla kablówki ale można emulować ale nie idzie tego coś zrobić.

Edytowane przez HaseoSaber
Link to post
Share on other sites

czy szanowny autor nie łaczy sie przypadkiem za pomocą połeczenia szerokopasmowego na komputerku?

 

Co do emulacji która nie jest emulacją tylko fizycznie da sie ustawić jeden prot przełacznika jako interfejs WANowski to dział sobie ta opcja tylko trzeba odpowiedzi na pytanie pozwyzej

Link to post
Share on other sites

nomosz nie rozumiem twojego pytania.

Mam neta z kablówki 40 mb, dostałem do tego modem Cisco EPC3000 i chciałem tak zrobić aby mieć neta na innych kompach przez wi-fi, a tam gdzie jest podłaczony modem+router mieć połączenie "fizyczne" tzn. kabelek do karty sieciowej.

I na stacjonarce neta mam a przez wi-fi nie moge sie połączyć bo mi ciągle woła konflikt ip, niestety nie mogę się połączyć z routerem na stacjonarnym a net jest. Mogę się połączyć  tylko przez wi-fi z laptopa i wchodze w ustawienia wpisując 192.168.1.1 i zmienianie tego nic nie daje bo i tak neta nie ma a ip jakies z kosmosu jest, chyba ze w lakpu ustawie na sztywno ip, bramke i dns ale i tak neta niema.

I już nie wiem co i gdzie mam wpisywać aby net był przez wi-fi bo co nie wpisze to albo nie moge póxniej do routera wejść albo i tak neta nie ma.

To nie jest ADSL jak z neo tylko DSL jeśli o to ci chodzi, bo już nie wiem:)


Na chłopski rozum to musi działać, jak net jest albo na stacjonarnym albo na wi-fi (razem jakoś nie udało mi sie tego zrobić) to musi być możliwość aby działało jednocześnie i to i to. Bo router neta  "puszcza" ale wi-fi już wywala konflikt ip jak jest wyżej napisane.

Edytowane przez HaseoSaber
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...