Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam poszukuje kolumn do 1500zł. Niestety nie mam bladego pojęcia na temat sprzętu audio, poczytałem kilkanaście tamatów na tym i innych forach ale za dużo z tego nie rozumiem. Prosze powiedzcie na co zwracać uwagę przy wyborze.

Chciałbym podpiąć wzmacniacz a może amplituner nie wiem czy warto do niego dopłacić, powiedzcie jakie są różnice i zalety posiadania amplitunera czy mając amplituner można uzyskać lepszy dźwięk niż za pomocą wzmacniacza. Mój pokój jest mały 2,5m na 3,5m więc moc nie jest najważniejsza jednak nie wykluczam przeniesienia zestawu w przyszłości do innego pokoju więc jakiś zapas mocy by się przydał jednak ważne by teraz to dobrze grało.

Obecnie mam zintegrowaną karte dźwiękową planuje zakup lepszej może teraz jak wystarczy gotówki ale moge też dokupić za kilka miesięcy.

Chciałbym by sprzęt był nowy wiem, że polecany jest w tym przedziale cenowym sprzęt używany jednak nie chciałbym takiego, gdyż nie znam się na tym i mógłbym kupić jakiś z ukrytymi wadami i nie poradziłbym sobie z ich naprawą.

Kolumny głównie do muzyki, przedewszystkim rock troche klasycznej

 

Link to post
Share on other sites

amplituner= amplifier+tuner czyli wzmacniacz z tunerem raidowym. Do takiego pokoju tylko kolumny podstawkowe. Mozna kupic aktywne to wtedy osobny wzmacniacz nie bedzie potrzebny. Co do konkretnej kolumny to wedle gustu muzycznego. Do klasyki z tego co wiem  polecane sa B&W, Tannoy, polskie Pylon Audio zbieraly dobre recenzje ale wygladaja koszmarnie..

 

 

http://audio.com.pl/testy/zespoly-glosnikowe  mozna sobie poczytac testy kolumn na tej stronie.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Więc raczej lepiej wziąć wzmacniacz bo radia i tak nie potrzebuje a zawsze to pewna oszczędność.

Jednak wybierałbym sprzęt pod rocka bo to ponad 90% tego co słucham.

A możesz jakieś konkretne modele polecić i na co zwrócić uwage przy wyborze i jak dobrać wzmacniacz i kolumny by pasowały do siebie

Link to post
Share on other sites

Dobor wzmacniacza pod kolumny to generalnie jest zasada by kolumna nie miala mniejszej impedencji niz najnizsza podana na wzmacniaczu. Wiekszosc wzmacniaczy ma impedencje od 8 do 4ohm. Kolumny zwykle tez maja impedencje w tym przedziale. Ja mam wzmacniacz onkyo 160w poboru mocy maksymalnie. na 8 omach ma 2x 60w a na 4ohm 2x35w. I to wystarczy do malych i srednich kolumn. Jakosc dzwieku oceniam na bardzo dobra, neutralna bez przebarwien. Cos takiego mozna dostac za 300pln uzywane. 

Pod rocka to raczej brytyjskie brzmienie kolumn, papierowe membrany.

http://allegro.pl/castle-knight-1-kolumna-podstawkowa-wroclaw-i3818775930.html cos takiego mozna by rozwazyc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie się spózniłeś  http://www.saturn.pl/wzmacniacz-pioneer-a-10-k,id-306651?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml  był wczoraj za 537zł + kolumny podstawkowe i miałbyś zestaw za ok 1600zł,teraz musisz/nie musisz wydać na to samo 1700zł.

 

 

 

 

Witam poszukuje kolumn do 1500zł. Niestety nie mam bladego pojęcia na temat sprzętu audio, poczytałem kilkanaście tamatów na tym i innych forach ale za dużo z tego nie rozumiem. Prosze powiedzcie na co zwracać uwagę przy wyborze. Chciałbym podpiąć wzmacniacz a może amplituner nie wiem czy warto do niego dopłacić, powiedzcie jakie są różnice i zalety posiadania amplitunera czy mając amplituner można uzyskać lepszy dźwięk niż za pomocą wzmacniacza. Mój pokój jest mały 2,5m na 3,5m więc moc nie jest najważniejsza jednak nie wykluczam przeniesienia zestawu w przyszłości do innego pokoju więc jakiś zapas mocy by się przydał jednak ważne by teraz to dobrze grało.

 

Podstawy : wreszcie nie muszę bębnić jednego i tego samego w kółko :P w tym dwa nowe odcinki.

 

 

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Oglądałem te filmiki jednak wiele mi nie pomogły bo jednak tam wybierają używany sprzęt a ja jednak boje sie taki kupić bo nie wiem jak ocenić czy jest on w dobrym stanie i nie chciałbym by mi się sprzęt na który wyłoże troche pieniędzy popsuł szybko.

Na szczęście nie spieszy mi się z zakupem moge kupić za miesiąc lub dwa nie ma to takiego znaczenia więc moge poczekać na jakąś promocję jeżeli już będę wiedział czego szukam.

A uważacie, że lepiej kupić droższe głośniki a troche tańszy wzmacniacz dajmy na to 1000 za kolumny 500 za wzmacniacz czy na odwrót lub może starać się by były w podobnej cenie.

A co myślicie o kolumnach aktywnych do których nie trzeba wzmacniacza przy tej cenie może byłoby to bardziej sensowne wyjście bo wiem, że mój budżet jest dosyć mały zwłaszcza jeżeli chce sprzęt nowy ale niestety dla mnie to i tak spory wydatek.

Link to post
Share on other sites

Z nowych w tych pieniądzach nie dostaniesz nic sensownego.

Używany sprzęt starej daty dłużej podziała niż obecnie produkowana chińszczyzna.

Link to post
Share on other sites

Oglądałem te filmiki jednak wiele mi nie pomogły bo jednak tam wybierają używany sprzęt a ja jednak boje sie taki kupić bo nie wiem jak ocenić czy jest on w dobrym stanie i nie chciałbym by mi się sprzęt na który wyłoże troche pieniędzy popsuł szybko.

Na szczęście nie spieszy mi się z zakupem moge kupić za miesiąc lub dwa nie ma to takiego znaczenia więc moge poczekać na jakąś promocję jeżeli już będę wiedział czego szukam.

A uważacie, że lepiej kupić droższe głośniki a troche tańszy wzmacniacz dajmy na to 1000 za kolumny 500 za wzmacniacz czy na odwrót lub może starać się by były w podobnej cenie.

A co myślicie o kolumnach aktywnych do których nie trzeba wzmacniacza przy tej cenie może byłoby to bardziej sensowne wyjście bo wiem, że mój budżet jest dosyć mały zwłaszcza jeżeli chce sprzęt nowy ale niestety dla mnie to i tak spory wydatek.

Jak się boisz to kup nowy wzmacniacz + używane głośniki,mniejsze ryzyko i wyjdzie +/- 1200-1400zł.

Nie napalaj się na aktywne tylko dlatego że są nowe a będą grać gorzej jak możesz zmieścić się w swoim budzecie wzm+kolum.

Link to post
Share on other sites

Mam świadomość, że korzystniej by było kupić sprzęt używany bo wiem co teraz produkują gdybym mógł kupić od kumpla albo od kogoś kogo znam i jest na miejscu to spoko bardzo chętnie ale kupując z allegro od niewiadomo kogo troche sie boje że sprzęt mógłby być odpicowany troche załatany i by działało ale po chwili by się wszystko rozsypało albo byłby wcześniej naprawiany i zostałyby wsadzone tam gorsze zamienniki.

Też wolałbym wzmacniacz+kolumny o aktywne tak tylko zapytałem z ciekawości.

Link to post
Share on other sites

Nowe kolumny nie musza byc wcale zle. Jezeli ktos kupuje kolumny podlogowe z 4 glosnikami basowymi i 2 wysokotonowymi za 1500 to  nie ma szans na wysoka jakosc. Ale jezeli ktos z glowa kupi kolumny podstawkowe gdzie sa razem 2 glosniki basowe i 2 soprany nawet w nieco mniejszym budzecie to napewno bedzie zadowolony. Polecam zaznajomic sie z Q acustics, Pylon, Mistral. Na wszystkich forach przez znawcow sa chwalone.

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Dwa głośniki wysokie w kolumnie to kiszka bo nie da się wiernie całego pasma na nich odtworzyć. Do takiego zestawu potrzeba zwrotnicy 3 lub 4 drożnej a te nie sa najprostsze w projektowaniu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...