Skocz do zawartości

Laptop HP Pavilion g6 - touchpad nie reaguje.


Recommended Posts

Witam,

 

kilka dni temu zakupiłem laptopa HP Pavilion g6 2330sw z Win8. Wczoraj w pewnym momencie przestał działać touchpad - nie reaguje na dotyk, jakby był wyłączony, przycisk włącz/wyłącz jest nieaktywny. Nie jestem w stanie stwierdzić co było przyczyną. Laptop działał od rana, jeszcze ok 12 wszystko było ok. Zostawiłem go otwartego i po kilku godzinach, gdy wróciłem zauważyłem, że touchpad nie działa. Przez ten czas na pewno nikt go nie używał (nikogo nie było w domu), po prostu stał otwarty kilka godzin i w którymś momencie odmówił posłuszeństwa. Próbowałem dojść co mogło być przyczyną i w sumie jedyne co zdążyłem na nim zrobić od zakupu to:

 

- instalacja Classic Shell - zrobiłem to zaraz po rozpakowaniu i przez trzy dni wszystko działało ok, więc to raczej nie to, ale....

- instalacja kilku innych podstawowych aplikacji: Chrome, Firefox, foobar, Adobe Reader XI, Power Iso, OpenOffice, Winrar etc. - wszystko instalowane hurtowo następnego dnia

- aktualizacja Windowsa - wykonała się przy wyłączeniu lapka w nocy przed awarią touchpada

 

To by było na tyle, dodatkowo nie instalowałem ani nie ściągałem niczego crackowanego czy z niepewnego źródła.

 

Poczytałem trochę o awariach touchpadów i próbowałem na różne sposoby dokonać naprawy.

 

1. Odinstalowałem sterownik Synaptics przez panel sterowania, pobrałem najnowszy ze strony Synaptics i próbowałem zainstalować. Po kilkunastu sekundach instalacja została przerwana z komunikatem "Synaptics (syntp) mysz instalacja nie powiodła się". Próbowałem kilka razy, usuwając sterownik zarówno przez panel sterowania jak i ręcznie. Wyłączyłem też antywirusa - nic nie pomogło, każda instalacja kończyła się tym samym komunikatem.

 

2. Pobrałem sterownik Synaptics ze strony HP dedykowany do mojego lapka. Wykonałem kilkukrotnie to samo co w punkcie 1 ( z antywirusem włączonym i wyłączonym). W tym przypadku otrzymałem dwa komunikaty: "Synaptics (SmbDrv) System (04/23/2013 16.5.3.3) Urządzenie zaktualizowane. Synaptics (SynTP) Mouse (04/23/2013 16.5.3.3) Instalacja nie powiodła się." Po wszystkim wyskakuje tylko komunikat "Połączenie z urządzeniem wskazującym Synaptics nie powiodło się". Poza tym nie ma żadnego kodu błędu czy komunikatu, mówiącego o powodzie odmowy instalacji. Po całej operacji w Panelu Sterowania w Programy i Funkcje pojawia się na liście sterownik Synaptics, ale touchpad nadal nie działa i nie jest wyszukiwany ani w Panelu Sterowania ani w Menedżerze Urządzeń.

 

Dodam, że touchpad Synaptics nie jest przez lapka wykrywany ani w Panelu Sterowania w Mysz ani w Menedżerze Urządzeń (wykrywa tylko mysz HID). Po usunięciu sterowników Menedżer również nie wykrywa żadnego "obcego urządzenia" bez sterowników. Próbowałem zlokalizować touchpad przy pomocy AIDA3942 i PC Wizard 2013- nic nie znalazły.

 

Jutro będę dzwonił do serwisu, bo być może to usterka techniczna, ale przyznam, że wolałbym uniknąć wysyłania sprzętu do serwisu i naprawić go samemu o ile to się uda. Jutro jeszcze być może uda mi się załatwić HDD z WinXP też z lapka HP z touchpadem Synaptics.i zobaczę czy tam będzie działał - jeśli nie to chyba przesądzi o awarii panelu dotykowego....

 

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Co jeszcze mogę zrobić, by spróbować zdiagnozować/naprawić usterkę?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...