Skocz do zawartości

Laptop z bdb matrycą - do 2500zł


Recommended Posts

Najważniejsza jest dla mnie matryca z jak najlepszym odwzorowaniem kolorów i kontrastem. Rozdzielczość też ważna ale na drugim miejscu po jakości kolorów. Myślałem oczywiście o 15' bo dobrze wiem że 17' wykroczy daleko poza moje możliwości.

Na drugim miejscu procek, wyłącznie 4 rdzeniowy.

Photoshop wykorzystuje GPU w małym stopniu ale jednak wykorzystuje (zdarza mi się pracować na plikach 60cm x 270cm - 360dpi w photoshopie lub corelu). Dobrze by było żeby było 8gb ram ale nie koniecznie, dokupię później. Dysk jakikolwiek bo wiem że w tej cenie i tak cudów nie będzie. A pojemności mi wielkiej nie trzeba. Bardziej zależałoby mi na dobrej jakości wykonania. 


Od razu ostrzegam że firmy acer nawet nie będę brał pod uwagę.MSI też wolałbym unikać.

Na innym forum doradzono mi Lenovo g500h, co o nim myślicie?

 

//EDIT

Może być używka

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Ten budżet jest za mał na takie luksusy jak i7 4 rdzeniowe i matryca Full hd. Tak full hd bo wszystkie inne montowane w laptopach sa mniej lub bardziej ale PRZECIĘTNE i od fhd dzieli je przepaść. Raz, że rozdzielczość a 2 odwzorowanie kolorów, głębia czerni , kąty widzenia etc..

 

Lenovo ten ma mocny procek w dobrej cenie ale matryca przeciętna.

JEdyny lapek z matrycą fhd w tej cenie to ten Acer V3-571g  i ma on i5 2 rdzeniowe....

Takźe skoro go odrzucasz to nic innego tu się nie wymysli.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

No dobra to cóż to za acer, choćby zerknę. 

 

W tej chwili czytam "internet" i widzę że najlepszą jakość w stosunku do ceny zapewnia HP-ProBook-6570b z (ponoć) rewelacyjną matrycą LGD0258. Ale jego ceny zaczynają się od 3000zł i nie wiadomo czy w tych tańszych egzemplarzach jest akurat LGD czy troszkę gorsza od Samsunga

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...