Skocz do zawartości

Alternatywa dla Xperii SP


Recommended Posts

Witam, po nowym roku zamierzam kupić nowy smartphone do 900-1000zł.

Interesuje mnie telefon z andriodem z ekranem nie mniejszym niż 4 cal.

Zastanawiam się nad kupnem Xperii  SP.

Nie wiem czy to dobry wybór, nie jestem obeznany. 

Telefon ma służyc do internetu, muzyki, czasami gier. Chcę, aby chodził pynnie i szybko.

 

Prosiłbym też o podanie innych modeli, wartych uwagi w tej cenie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

Zastanawiam się nad kupnem Xperii SP.

 

Ja posiadam xperię T. Podobno Xperia sp jest lepsza to w takim wypadku mogę jedynie powiedzieć, że śmiało możesz brać ten telefon. Alternatywy CI nie polecę bo się nie znam. ;) Miałem z swoją troszkę problemów wprawdzie ale dostałem w zamian nówkę i wszystko śmiga jak złotko. :)


http://forum.benchmark.pl/topic/91045-xperia-t-effendiego/?p=1040642

Link to post
Share on other sites

Sony Xperia SP jest spoko ale ma przeciętny ekran (słaby kontrast i kąty widzenia) oraz robi nienajlepsze zdjęcia. 

Za stówkę więcej możesz dostać LG Nexus 4 który ma lepszą specyfikację i wydajność, lepszy ekran i wsparcie google ale ma ograniczoną ilość pamięci i sporo krócej działa na jednym ładowaniu baterii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej cenie najlepszymi wyborami są

Nexus 4

+wydajność, aktualizacje, dobry ekran i jakość

-bateria, aparat, mało pamięci i brak jej rozbudowy

S3 najlepiej lte

+ekran, aparat, niezła wydajność, bateria, karty pamięci

-plastik, słabszy od nexusa

Lg g

Praktycznie to samo co nexus 4 tylko ma lepszy aparat, nakładką lg i większa pamięć. Z wad brak aktualizacji lg i wyższa cena.

Link to post
Share on other sites

Napisałeś, że chcesz telefon z Androidem - ok rozumiem, ale zerknij też na Lumię 920, ponieważ idealnie pasuje do Twoich wymagań. Jest mniej aplikacji niż na Androidzie, ale wszystkie użytkowe są dostępne. Do tego telefon ten jest lepiej wykonany jakościowo od wszystkich wymienionych w tym temacie oraz posiada znacznie lepszy od nich aparat. Cena kształtuje się 850-900zł, a telefon działa płynnie i się nie zacina.

Oczywiście jeśli nie masz uprzedzeń do Windows Phone. Jeżeli koniecznie chcesz telefon na Androidzie to Nexus 4 będzie najlepszym wyborem.

 

Sam przesiadłem się po 4 latach z Androida i jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Lumia odpada, mój kolega już 3 raz w ciągu poł roku oddaje Lumie do serwisu. Ciągle mu coś nawala, albo ekran, albo system. Zresztą mój ojciec też juz 300zł w Lumie wpakował do serwisu. Pozostanę przy androidzie. Ńexusa 4 nie ma szans zebym kupił za 900-1000zł, więc odpada.

Link to post
Share on other sites

Wybacz, to czysta moja ciekawość (jako że posiadam Lumię, jak i prawie każdy kogo znam i tylko jeden raz bateria była wadliwa - wymienili cały telefon w serwisie - L620 zaniesiona do serwisu pierwszy raz).

Możesz mi powiedzieć NA CO Twój tata wpakował 300zł skoro one są na gwarancji?!?

 

(Chyba że miał którąś ze starszych Lumii na Windows Phone 7 - wtedy to zrozumiałe, że system szwankował - ale obecne na WP8 to TOTALNIE co innego)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

Pozostanę przy androidzie. Ńexusa 4 nie ma szans zebym kupił za 900-1000zł, więc odpada.
 

 

Na allegro przewijają się ciągle Nexusy (nowe) w tej kwocie, wystarczy raz na jakiś czas zajrzeć myślę że nie będziesz miał problemów z kupnem tego smartfona.

Link to post
Share on other sites

Nexus 4  - odpada (za drogi, nie kupie go za 900zł)

SGS3  - odpada (za drogi)

Lumie - odpadaja nie chce WP8

 

 

Mam możliwośc kupienia xperii Sp za 900zł od ręki, więc to ostatni czas na zastanowienie się, czy brać xperie czy cos innego DO 900 ZŁ.

 

Macie jeszcze jakies propozycje ?? Do końca tygodnia musze wybrać telefon !

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...