Skocz do zawartości

Xeon x3440+MSI P55 GD65


Recommended Posts

Nie no oczywiście, że górny. Tak powinien działać poprawnie, jednak u mnie tak nie jest i chciałbym uzyskać odpowiedź od posiadacza takiego procka i mobo. Chcę się tylko upewnić, że to xeon nie jest problemem.

Link to post
Share on other sites

No ja próbowałem wszystkiego chyba, wszystkie biosy, stery do grafiki, przekładanie slotów. I wysłałem go w końcu do serwisu, tam się dopatrzyli 2 złamanych pinów podstawki proca. Akurat nie są to te które bezpośrednio odpowiadają za PCI-E, praktycznie mówiąc nie są one używane wcale, ani przez procek, ani przez pci-e. No i przed wysłaniem na serwis MSI, chciałem zapytać czy to może nie wina procka. Mam nadzieję, że mi przynajmniej te piny wyprostują.

Factor jak masz na gwarancji płytę i procka to reklamuj. No chyba, że Ci nie zależy na tych kilkunastu %. Ale co do samej p55-gd65, to niby hit, tania, dobra sekcja zasilania i chłodzenie, wydajna, a pełno z nią problemów mają jej użytkownicy, szczególnie z pamięciami ram.

Link to post
Share on other sites

@picco jakie pełno z nią problemów? Jesteś jedyny, albo oszukali Cię i dostałeś jakąś inną płytę.

 

Ja mam tą płytkę oraz i5 (zestaw w podpisie) i niemam kompletnie żadnych problemów!

Mnożnik karty graficznej pokazuje mi normalnie x16

 

To czy włożysz w górny czy dolny slot to niema różnicy, gdy masz 1 karte włożoną to zawsze będziesz miał x16 dopiero gdy robisz sli/crossfire mnożnik się zmienia.

 

@picco masz troche za mały wynik z tą kartą bo ja z 5850 i z i5 mam 17000 w 3dmark06

Link to post
Share on other sites

To czy włożysz w górny czy dolny slot to niema różnicy, gdy masz 1 karte włożoną to zawsze będziesz miał x16 dopiero gdy robisz sli/crossfire mnożnik się zmienia.

 

 

No właśnie mylisz się, na lga 1156 jest ten problem, że górny slot jest x16 a dolny x8 albo x4. I to nie jest mnożnik PCI-e tylko prędkość.

Link to post
Share on other sites

No właśnie mylisz się, na lga 1156 jest ten problem, że górny slot jest x16 a dolny x8 albo x4. I to nie jest mnożnik PCI-e tylko prędkość.

Dokładnie. Jest to tak rozwiązane dla oszczędności. Producent nie musi prowadzić dodatkowych ścieżek w laminacie, oraz wystarczy że zamontuje tańsze gniazdo ze stykami do prędkości x8.

Przypatrzcie się dobrze, zapewne drugie gniazdo nie ma wszystkich styków.

Link to post
Share on other sites

Model płyty jest ok. Założyłem ten temat, żeby upewnić się czy xeon(jednak procek dedykowany pod serwery, i mimo, że ogólnie działa poprawnie, to nie znalazłem jak na razie osoby z tym prockiem i płytą główną). Możliwe, że wina jest po stronie złamanych pinów, choć jak wspominałem, są one nie używane wg. dokumentacji intela. Wynik w 3d marku to dokładniej ok. 16 300 punktów. Więc w porządku chyba nie jest, no a gpu-z raczej się nie myli. A co do problemów to: niektóre modele pamięci w ilości 8gb, działają jak 4gb. Na starszych biosach, i5, i3 i xeony działają nie poprawnie. I przy tym na i3 nie poprawnie działa właśnie szyna PCI-E, również na x8. Dlatego myślałem, że updatujac bios naprawię problem. Więc zastanawiam się czy właśnie na tej płycie xeon działa niepoprawnie.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś kiedyś widziałem ładnie rozrysowane, które piny na podstawce do pci-e, do ramu ale nie mogę tego znaleść. Jakby ktoś dysponował takim obrazkiem to proszę o wstawienie bo wtedy powiedział byś, które piny złamane i czy to ich wina jest.

Link to post
Share on other sites

Lga 1156 to bardzo dobry przykład przycięcia oryginału, w tym przypadku sporo przycięta została lga 1366

Chyba coś Ci się pomyliło. 1156 ma zintegrowany z procesorem mostek północny (nie mylę się?), a 1366 tego nie ma. To jest zupełnie odmienna architektura (poza tym, że obie są LGA).

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o piny to daję zdjęcie:

http://lh6.ggpht.com/_OSFBp-wxbzI/S-1Vs ... 20piny.JPG

 

Na tej stronie: http://www.intel.com/p/en_US/products/s ... -documents należy ściągnąć manuale:

Intel® Xeon® Processor 3400 Series and LGA1156 Socket Thermal and Mechanical Design Guide - na stronie 13 jest podana numeracja pól stykowych Xeona.

Intel® Xeon® Processor 3400 Series Datasheet Volume 1 - na stronach 79-97 są podane funkcje pól stykowych xeona.

Link to post
Share on other sites

 

 

To czy włożysz w górny czy dolny slot to niema różnicy, gdy masz 1 karte włożoną to zawsze będziesz miał x16 dopiero gdy robisz sli/crossfire mnożnik się zmienia.

 

 

No właśnie mylisz się, na lga 1156 jest ten problem, że górny slot jest x16 a dolny x8 albo x4. I to nie jest mnożnik PCI-e tylko prędkość.

U mnie w górnym i w dolnym slocie mam x16 więc niewiem ale może jakiegoś bonusa dostałem.

Link to post
Share on other sites

U mnie w górnym i w dolnym slocie mam x16 więc niewiem ale może jakiegoś bonusa dostałem.

Sprawdzałeś czy w gniazdach, a raczej tym dolnym są wszystkie styki? Jestem niemal pewien iż nie.

Mija się to z logiką ponieważ gdy obsadzisz oba i tak prędkość obu spadnie do x8.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś czy w gniazdach, a raczej tym dolnym są wszystkie styki?

W MSI P55-GD65 dolne złącze PCI-E x16 posiada tylko połowę styków. No chyba, że wypuścili teraz jakąś nową rewizję tej płyty.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...