Skocz do zawartości

Problem z Call of Duty i Counter Strike.


Recommended Posts

Witam.

 

Mam dość irytujący problem z Call of Duty 4 Modern Warfare oraz z Counter Strike Global Offensive. Problem polega na tym że raz na jakiś czas zacina mi się komputer. Raz na początku grania a raz po dłuższym czasie gry. W tedy dochodzi do zacięcia się gry i monitor się wyłącza i włącza w tym momencie nic nie mogę zrobić nawet Ctr+Alt+Del nie działają. Pomaga tylko i wyłącznie reset. Nie wiem czego jest to wina. Raz wyskoczył mi bluescreen że dotyczy to atimpag.sys. W internecie znalazłem taki oto poradnik. (Robię tak jak jest podane) 

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=363233

 

Mam z nim problem bo gdy wpisuję w CMD tą komendę EXPAND.EXE atikmpag.sy_ atikmpag.sys nie działa. Instalowałem starsze sterowniki jak i nowsze i to samo się dzieje. Czyżby to była wina karty która mogła się uszkodzić jakoś?? Bo temperatury podczas grania w inne gry typu Live For Speed czy Battlefield 3 nie przekraczają 60 stopni i do takich cyrków nie dochodzi.  

 

Mój sprzęt to:

Intel Core 2 Duo E6550 3,2Ghz

AMD Radeon 7770

MSI P35 NEO COMBO

4Gb Ram. 

 

Proszę was o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany. Udało się :). A co do karty to zegary GPU Clock 1050Mhz a Memory Clock 1125Mhz. 


Jednak problem znów powrócił. Zrobiłem jak w tym poradniku i nadal Blue Screen :( atikmpag.sys.

Edytowane przez EnZo78918
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz ustawić na 20% "ustawienia sterowania zasilaniem" w CCC, jak nie pomoże to zmniejsz taktowanie rdzenia o 50Mhz. Sterowniki instalowane na czysto? Jaki masz zasilacz?

Edytowane przez Buuren
Link to post
Share on other sites

W tym problem że nie mogę zmniejszyć zegarów katry jedynie zwiększyć. Co do zasilacza posiadam na razie 400w jakiś no-name. Ale dojdzie do zmiany w niedługim czasie jak tylko przybędzie odpowiednia kwota. Co do poradnika to zamieniłem dwa pliki atikmpag.sys i atikmdag.sys i jak na razie się trzyma jak na długo to się okaże. 

Link to post
Share on other sites

Ok. Zrobię to. Jeszcze wgrałem najnowsze sterowniki jakie były do ściągnięcia dla tej karty.


Panowie. Dalej problem blue screen :(. Nadal aitkmpag.sys. Powiedzcie mi jak pozbyć się sterowników od karty graficznej tak aby nie było żadnego śladu. Bo coś mi się wydaje że problem właśnie leży tu.

Link to post
Share on other sites

Tu masz opis jak zrobić to z poziomu panelu sterowania : http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/GPU57RemoveOldGraphicsDrivers.aspx


do tego po odinstalowaniu i przed zainstalowaniem nowych warto wyczyścić rejestr darmowym programem CCleaner, niektórzy używają do usuwania pozostałości po sterownikach programu Driver Sweeper.


Zainstaluj najlepiej oficjalne sterowniki ze strony AMD najnowsze ale nie beta.

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

Dobra panowie. Odinstalowałem sterowniki jak mówił sowix71. Nawet Driver Cleaner Pro też tym zrobiłem. Usunąłem wszystko co było nawet CCleaner'em potraktowałem. Myślałem że wszystko będzie dobrze. Postanowiłem potraktować sprzęt 3DMark 06 i co się okazało.... znów blue screen. Czyli wiem tyle że jak karta jest pod obciążeniem to takie cuda się dzieją. Na pewno karta się nie przegrzewa bo gdy ten błąd występuje karta nawet nie ma 55 stopni. Macie jakiś pomysł ? 


Jednak mieliście racje obniżone zegary Core Clock z 1050Mhz na 1025Mhz rozwiązują problem. Jedynie jeszcze można pokusić się o podbicie napięcia. Dopóki nie zmienię zasilacza nie będę się bawił dalej. 

 

Dzięki wszystkim za pomoc !! :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...