Skocz do zawartości

Jak zrobić taki efekt, nieregularny kształt PHOTOSHOP


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć jak zrobić takie nieregularne kształty jak tutaj : 

http://i.imgur.com/H46GLLx.jpg?1

Chodzi mi o te linie o odchodzące kształty od niej (mogło by się nawet nie być tych kwiatków). Sam chciałbym stworzyć w tej chwili baner i chciałbym mieć w nim podobny element do tego. 

Link to post
Share on other sites

Po prostu, biały kształt narysowany krzywymi (lub w inny sposób):

 

natomiast biały motyw kwiatowy, przypuszczalnie wycięty (lub clipart) i odpowiednio dopasowany.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

poza tym nie ma tam tych efektów ze wzorkami. mógłbyś mi to wytłumaczyć bardziej dokładnie ?  
 

 

Wzorków/kwiatków nikt za Ciebie nie narysuje. Photoshop to narzędzie, a nie worek z clipartami.

 

Najpierw narysuj piórem falkę, wypełnij ją kolorem. następnie na osobnej warstwie możesz dorysować ornamenty.

Jeśli masz z tym problem, skopiuj i odrysuj sobie wektorowo (pióro) np. z tego jpg:

 

http://www.webdesignhot.com/wp-content/uploads/2011/08/Free-Ornaments-and-Flourishes.jpg

Link to post
Share on other sites

 narysowany krzywymi (lub w inny sposób):

Nie ogarniam jak zrobić to tymi krzywymi. Jaki jest ten inny sposób ?

 

Najpierw narysuj piórem falkę, wypełnij ją kolorem. następnie na osobnej warstwie możesz dorysować ornamenty.

Jeśli masz z tym problem, skopiuj i odrysuj sobie wektorowo (pióro) np. z tego jpg:

 

Nie wiem jak wpełnić piórkiem narysowną falkę, robiłem to tak jak na filmiku, że klikałem w 3 miejscach i pojawiał mi się kolor ;) Zupełnie nie rozumiem w jaki sposób mógłbym narysować odrysować ornamenty. 

Link to post
Share on other sites

@up

Inny sposób to np. rysowanie kształtów, wypełnianie (lub nie) i przycinanie nimi pozostałych kształtów.

 

 

 

w jaki sposób mógłbym narysować odrysować ornamenty

 

np.

 

Link to post
Share on other sites

Rysujesz piórem kształt (zamknięty), a następnie zależnie od wersji PS klikasz zaznaczenie ze ścieżki, albo klikasz ctrl+enter i masz zaznaczenie z narysowanej wcześniej ścieżki i ją wypełniasz kolorem. A wzorek właśnie tych kwiatów pewnie obrysowany albo zwykły pędzel wtopiony w całość

Link to post
Share on other sites

wykonałem ten swój baner tak, że już mógł być całkiem Ok ale... w przedstawionym przeze mnie wzorze kolor czerwony nie jest taki jednolity jest takim trochę gradientem, tak się przenika u mnie był to taki pełny czerwony i wyglądało to naprawdę słabo.... Po prostu nie umiem nie wiem jak po narysowaniu piórem kształtu jak wylać na niego kolor czy np. gradient .....  Chyba odpuszczę sobie tego PS i spróbuje w Gimpie może będzie łatwiej ;) .

Edytowane przez benzer
Link to post
Share on other sites

 nie wiem jak po narysowaniu piórem kształtu jak wylać na niego kolor czy np. gradient ..... 

 

i masz zaznaczenie z narysowanej wcześniej ścieżki i ją wypełniasz kolorem. 

OK pisałeś ale jak mam wypełnić to kolorem ? pędzlem czy coś ? JAK ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...